Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

lolpik

Po 5000 km sprzegło do wymiany?

Recommended Posts

Witam!

Jestem zdesperowany, przed zimą wymieniałem sprzegło (komplet), niewiele jezdziłem jak zrobilem 5 tysiecy to jest max, zaznaczam ze nie katowałem, nie palilem sprzegła, a ostanio zaczeło sie slizgac, a dzis to juz masakra łapie pod sam koniuszek i slizga nawet na dwojce, poprostu nie da sie jechac...

Czy to mozliwe ze znowu musi isc do wymiany? Moze byc to spowodowane złym odpowietrzeniem? Czy cały komplet musze wymienic?

Please login or register to see this image.

A może masz wyciek oleju gdzieś i ci pokapało na tarcze??

Bo to trochę dziwne żeby tarcza skończyła się po 5kkm

No chyba że zrobiłeś to na najtańszych częściach na rynku??

Tak czy siak pewnie nie obejdzie się bez rozbierania

Na jakich częściach to robiłeś bo jak na najtańszych to może to być ich wina

Może warto złożyć reklamację? 5000km to naprawdę symboliczny przebieg dla sprzęgła.

Jeśli wymieniałes w warsztacie na jego częściach to masz pełne prawa.

Jeśli jednak wymieniałes w warsztacie ale miałeś swoje sprzęgło, to poproś mechanika o diagnozę stwierdzającą winę/uszkodzenie/wadę sprzęgła i składaj reklamację u sprzedawcy sprzęgła.

Kilka pytań wartych odpowiedzi.

1. to jak kolega wyżej pisał - Na jakich częściach ( rzekomo) było składane ?

2. czy wymieniane były zimeringi na wale od strony sprzęgła?

3. wysprzęglik był wymieniany ?

4 Ile zapłaciłeś za tą usługę wymiany sprzęgła

1. nie pamietam dokładnie na jakich czesciach, chyba sachs.

2. simerigni nie wymieniane.

3 wysprzeglik wymieniany.

4. wymienialem u znajomego mechanika.

Pewnie bede musiał do niego podjechac znowu. A Czy mogł sie jakos dociks poluzowac? Czy konieczne bedzie wymiana wszystkiego ponownie?

CO z tym wyciekiem oleju? bo ja, tak powierzchownie nic nie zauwazylem

Zapewne masz tzw pampers pod silnikiem i możesz nie widzieć tego wycieku,a wyciek będzie widoczny z łaczenia skrzyni z silnikiem.

P.S. wymieniając sprzęgło zawsze należy wymieniać simering na wale bo to praktycznie jedna robota.

Nie będziesz musiał wymieniać wszystkiego ,bo jeśli naprawdę zrobiłeś 5 tyś km to zostanie do wymiany tarcza

no tak jak pisałem 5k to max maxów, uff, troche mnie pocieszyłes, trzbea tam jak najszybciej zaglodnac, ale pewnie jutro nie ma sensu, bo czesci brak, a auto bedzie potrzebne na swieta:/

a jeżeli jakas cześć była poprostu wadliwa, dajmy na to dociks. Czy jest szanas na reklamację? Reklamował juz ktos cos? CO byłoby mi potrzebne?

Jeszcze jedno spostrzezenie,

gdy silnik jest zimny czyli po dłuższym postoju, najlpiej po nocy, przez pare km sprzęgło nie slizga sie, nawet na wysokich biegach..

Wiec chyba, tak jak pisaliscie, ze olej wycieka na tarcze i sie slizga. Czy bedzie koknieczna wymiana tej tarczy, czy da sie ja jakos dokładnie wyczyscic z tego oleju?

Pozdrawiam i życze wesołych świat!!

Edited by lolpik

Please login or register to see this quote.

Musisz się przede wszystkim dowiedzieć czy mechanik kupował kpl sprzęgło czy w poszczególnych elementach (co się nie opłaca ze względu na cenę)

jeśli całość czyli docisk , tarcza i wysprzęglik to na reklamację musisz dać do sklepu czy hurtowni tylko i wyłącznie całość bo tak jest nawet na paragonie czy fakturze.

Tarcza jak dostała oleju to logiczne że po rozgrzaniu silnika się ślizga i jest do wymiany a nie do umycia.

Oczywiście "znajomy mechanik" musi ogarnąć temat skąd się wydostaje olej na tarczę, jeśli to olej.

P.S. Wymieniam takie rzeczy na co dzień i powiem szczerze że: jeśli wyciek oleju jest z silnika z simeringu wału to nie zapłaciłbym mechanikowi ani centa za jego głupotę bo simering kosztuje ok 30 zł a przy wymianie sprzęgła to jedna robota,a weź teraz na nowo to pruj wszystko by zobaczyć skąd się olej wydobywa.

witam, czy wimieniałeś już tą tarcze? wiesz co było przyczyną tego ślizgania się tarczy??

Jeśli uszczelniacz wału nie był wymieniany a są wycieki (olej silnikowy od strony silnika) to być może olej zachlapał tarczę i ta się dlatego ślizga. Skoro tak, to jest szansa na to, że wymiana tarczy i uszczelniacza załatwi sprawę jednak to się okaże po zdjęciu skrzyni biegów.

Gorzej kiedy podczas montażu nowego sprzęgła coś zostało zrobione nie tak...

Jutro jade dopiero do mechanika, jak bede wiedzial wiecej to napisze

A wiec, sprawa wygloda tak, ze poprostu układ sie zapowietrzył.

Uprzednio mechanik wyciagnał sprzegłe, ale na marne , bo tam wszystko było wporzadku.

Dlaczego sie zapowietrzył, nie wiem, jezeli stanie sie to znwou, to bede szukał przyczyny. Puki co mam przeczunie ze pedał mojego sprzegła nie zabardzo pasuje do pompki..