Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Kordi89

kolo pasowe a pasek wieloklinowy

Recommended Posts

Witam, mam pytanie odnosnie kola pasowego, czy pasek klinowy idzie po wszystkich rowkach kola pasowego, czy jeden z nich zosaje pusty. Bo u mnie wlasnie jeden jest wolny, a przez to jakby ruszalo kolem pasowym i uderzalo delikatnie o lape silnika, przez co co jakis czas slychac metaliczne uderzenia. Dodam, ze po zalozeniu paska na cale kolo pasowe, po odpaleniu sam przeskakuje na inne miejsce. Ma ktos jakis pomysl co moze byc nie tak? Wczesniej scielo wlasnie pasek klinowy i nowy chyba tez wadzi o lape bo juz ma slad. Moze ktos spotkal sie z takim problemem. Z gory dzieki za jakakolwiek pomoc.

Raczej coś nie halo z którymś kołem. Pasek powinien chodzić po wszystkich rowkach.

Miałem taki przypadek w scenic-u padło łożysko w rolce miała duży luz, można to stwierdzić ściągając pasek i ruszając po kolej rolkami, rolka była pod kontem i spychała pasek, może to być też wina napinacza który ma wyrobione ślizgacze plastikowe wewnątrz i nie jest w osi paska.

wlasnie o to chodzi ze wszystko jest nowe, caly napinacz, rolka prowadzaca, kolo pasowe wymienione jakies 1000km na corteco. Po wszystkich rolkach idzie tak jak ma byc, a tylko zrzuca z pasowego kola. W czym moze tkwic problem, sprobowac wymienic kolo pasowe, czy szukac problemu w napinaczy lub rolce prowadzacej?

Może po prostu coś jest źle poskładane ? Ewidentnie któreś koło nie jest w osi przez to zrzuca pasek.

odkrecane kilka razy skladane ponownie i nic nie pomaga, mozliwe ze kolo pasowe jest jakies wadliwe? i dlatego tak sie dzieje? bo tylko to kolo wystaje inne sie licuja.

A moze sie to dziac gdyby bylo cos nie tak ze sprzeglem alternatora? bo dodam ze wszystkie rolki i napinacz sa nowe, kolo pasowe tez, ale jeszcze wydobywa sie szum z okolicy alternatora?

Trzeba patrzyć po kolei, coś na bank jest wadliwe albo wadliwie złożone, jeśli koło pasowe nie strzela to pewnie z nim coś jest.

problem nadal nie rozwiazany zalozone nowe kolo pasowe i nadal to samo wszedzie idzie dobrze pasek na kole pasowym spada o jeden rowek? podpowiedzcie czy mozna jakos inaczej zalozyc napinacz czy ma tylko swoje jedno miejsce?

Please login or register to see this quote.

Napinacz ciężko jest założyć źle pasuje on tylko w jednej pozycji (no ale...) ja u siebie też właśnie wymieniłem koło pasowe bo stukało zaraz po uruchomieniu silnika przez kilkanaście sekund i naprawdę ciężko jest tam coś źle poskładać, koło musi trafić wycięciem na bolec i dobrze założyć pasek i tyle wszystko powinno grać, może pasek źle po prowadziłeś wstawiam zapożyczone zdjęcie silnika co prawda to Z19DTH ale pasek wielorowkowy idzie tak samo, ja u siebie koło pasowe kupiłem całkiem innej konstrukcji niż było fabrycznie i wszystko jest OK nie było niespodzianek

(dayco wzmacniane nowy typ - takie puste w środku)

Please login or register to see this link.

Uploaded with

Please login or register to see this link.

Edited by neseser