Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
berti666

Olej w płynie chłodnicy + komunikat

Recommended Posts

Dzisiaj robiąc trase niecale 300km na powrocie wyskoczyl mi komunikat o sprawdzeniu poziomu płynu chlodnicy. Zatrzymalem sie zagladam poziom jest ok a w zbiorniku czarna maź. Powodem komunikatu bedzie czujnik poziomu oleju w zbiorniczku? A olej uszczelka glowicy? Jesli tak to co przy okazji zrobic oprocz wymiany uszczelki?

Please login or register to see this quote.

Sprawdź czy to olej. zrób test obecności co2 w układzie. Niekoniecznie uszczelka czy głowica. Jeśli tak to wymiana zaworów uszczelnień zaworowych dotarcie gniazd.

Jak wykonac ten test?

naljlepiej w ASO powinni miec odpowiednie urzadzenie do tego,rzadko ktory mechanik ma taki sprzet

Ok rozumiem duzo taki zabieg moze kosztowac? Niewiem czy dam rade ogarnac temta przed swietami , moge z tym jezdzic narazie czy lepiej nie?

Są też firmy które zajmują się chłodnicami itp. i oni często mają urzędzenia żeby sprawdzić czy to uszczelka

Co do rzeczy które można zrobić przy okazji:

-Uszczelka Głowicy

-Uszczelki Kolektorów

-Uszczelka Pokrywy Zaworów

-Nowe Śruby Głowicy

-Planowanie Głowicy

-Wymiana uszczelniaczy zaworowych

-Wymiana Oleju i Płynu Chłodzącego z dokładnym płukaniem układu

Koszt to gorszowe sprawy kolego, może 30-40zł, ja tyle płaciłem, ale już jakiś czas temu

za co placiles kolego te 30-40zl za wszystko ? bo tak wynika z tego co napisales

masz kompletna maz w zboirniczku ?

ja bym z tym nie jezdzi.

To w takim razie podjade jutro i sprawdze. A jesli nie olej to co to moze byc? No i czy moge z tym narazie jezdzic?

w DTI jest jeszcze chlodniczka oleju.moze ona spowdowala takie "cyrki"

Dobra jutro podjade do mechanika i niech mi to sprawdzi. Lepiej wiedziec co to moze byc zeby nienaciagali

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">.

zobacz jeszcze bagnet od oleju,czy olej jest czysty,czy ma jakis inny kolor,albo maź

Chodziło o cene testu na obecność co2, źle się wyraziłem

Tak tak zrozumialem ze o co2 chodzi

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">. Co do oleju sprawdze. Kolor to on zawsze nawet po wymianie mial czarny a nie taki przezroczysty. Mysle ze olej bedzie ok bo plynu mi nie ubylo nawet kapke.

Jednak to niejest oleje tylko syf ktory zbierał się w zbiorniczku gdy spuszczałem płyn leciał prawie że czysty, narazie zalałem specyfika do czyszczenia ukladu przejechalem z 20km i narazie nic dzis jak dam rade wymienie na płyn. I mam takie pytanie nie mogłem znaleść żadnego węża ktorym bym mogł spościć plyn z chlodnicy. Spuszczałem przez kompresor w przewodach dochodzących do zbiorniczka. Lecz niewyplukałem całosci plynu. Mógł by ktoś powiedzieć gdzie dokładnie jest tam jakiś przewód żeby spuścić ten płyn z chłodnicy?? Może jakies foto?? Pół dnia się wczoraj męczyłem i nie znalazłem. Może trzeba zderzak ściągać??

Edited by berti666

Ja mialem ten sam problem syf w zbiorniczku i komunikat balem sie ze glowica puszcza ale uklad zostal caly wyczyszczony 2 razy plyn nalalem na nowo i juz smigam 2 tyg jest ok nic sie nie dzieje

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">