Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Rhomek

Problem z alarmem

Recommended Posts

Od pewnego czasu mam problemy z alarmem. Alarm nie jest fabryczny ale byl zakladany od razu po kupnie samochodu w ASO Opla.

Otwieram samochod z pilota, drzwi otwieraja sie ale alarm nie rozbraja sie, lampka pod kolumna kierownicza wciaz wciaz miga i po wejsciu do samochodu zaczynaja migac awaryjne i nie da sie odpalic. Przypuszczam ze powinna tez wyc syrena ale juz nie o to akurat chodzi. Jezeli sie nie rozbroi - mozna to zrobic poprzez wklepanie kodu tym przyciskiem/swiatelkiem pod kolumna kierownicy.

Najdziwniejsze jest to ze nie dzieje sie tak za kazdym razem, raz alarm normalnie sie rozbroi i wszystko jest ok, a innym razem nie. Moge probowac 10 razy zamykac i otwierac auto, a alarm sie nie rozbraja. Przyjde za godzine i przy otwieraniuu wylaczy sie jak nalezy.

Please login or register to see this quote.

Rhomek miałem ten sam problem pomogła wymiana akumulatora.

Akumulator akurat jest nowy, ma ze 2 miesiace. Moze sprobuje go odlaczyc moze cos sie tam zresetuje. A u ciebie tez nie wlaczala sie syrena?

Ja też mam fabryczny alarm i przy odłączaniu i podłączaniu aku nic nie wyje.

Up moze ktos jeszcze mial jednak podobny problem

jak chcesz to mogę ci podać namiary na elektryka który montował takie alarmy w aso a teraz pracuje na własną rękę, może będzie w stanie ci pomóc

Witam chciałbym dołączyć sie do tematu też mam alarm dokładany w aso i mam problem nie działają mi czujniki w środku samochodu jaka może być przyczyna? jak ją usunąć?

O bylbym bardzo wdzieczny. Podeslij na pw jak mozesz.

W sumie nie jest to jakis powazny problem ale upierdliwy, na szczescie mozna wylaczac alarm tym przyciskiem pod kierownica wpisujac odpowiedni pin. Co ciekawe okazalo sie ze ten pin do awaryjnego wylaczania alarmu ktory powinien zostac zmieniony po montazu, jest ustawiony na fabryczny i jest to jedna cyfra. Bardzo madre aso...

Edited by Rhomek

poszło pw

Witam chciałbym się dołączyć do tematu. Mam u siebie alarm zakładany w serwisie przy zakupie auta alarm sie nazywa QX 002 i mam pytanie da sie go jakoś zresetować bo przez przypadek włączyłem pasywne uzbrajanie i nie wiem jak to wyłączyć. Gasze samochód wysiadam i po zamknieciu drzwi alarm sie załancza a po chwili sie uzbraja nawet jak są kluczyki w stacyjce i jak otworzę drzwi to po chwili wyje. Pomoże ktoś jak to rozwiązać i żeby wróciło jak było wcześniej

Ja rozgladnol bym sie za jakas instrukcja do tego alarmu.Nawet jak teraz naprawisz problem to zawsze sie przyda. Poszukal na jakis forach elektronicznych.

Dzieki już naprawiłem. Powiem krótko nie wiem jak po prostu pstrykałem różne kombinacje przyciskiem valet i w końcu się udało

kolego to jest wina alarmu on otwiera drzwi ale nie rozłam za alarmu kierunki zaczynolaja migać bo to normalne działanie alarmu znajc model tej centralki to ci pomoge