Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Adams_

PROBLEM PRZY SKRĘCONYCH KOŁACH Z PRZODU

Recommended Posts

Witam.

Mam następujący problem jak mam lekko skręcone koła w prawo i jak wjeżdzam w nierównośc lub lekki dół to czuję na kierownicy lekki puknięcie. Nie wiem z czym to się je. W zawieszeniu podobno nic się nie dzieję. Byłem u mechanika (dobrego znajomego ) i mówi że tam się nic nie dzieje. Tylko w czym leży problem. Jeśli macie jakieś doświadczeni z takim przypadkiem to pomożcie z góry dziękuję.

Guest endmarek

Kolego zawieszenie moze byc w porzadku tyle tylko ze podejrzewam przegub.

drogi koszt dobrego przegubu?

SKF ok 200 zł z przesyłką na alledrogo

Co Wy za pierdoły opowiadacie. Jakby to był przegub to przy skręconych kołach na maxa i wciśnieciu gazu będzie non stop pukać. Proponuję sprawdzić łożyska McPhersona 99% to sie zacierają i jak lekko skręcasz to powstaje na nich naprężenie. Wjazd w nierówność powoduje że powstaje stuk i uwolnienie naprężenia.

Podnieś przód samochodu, maska do góry i jedna osoba niech kręci kierownicą a druga niech położy rękę na kolumnie. Jak sie zacierają do poczuje na ręce puknięcie. Metoda prosta i nic nie kosztuje - no może trochę chęci.

powodzenia

a jeśli to są te łożyska? to ile to mniej więcej kosztuję wymiana i ile ich jest?

100 za kpl ( np FEBI ) a wymiana.. - róznie, ale trzeba cały Mcpherson wyciągać..

Mam dziwne wrażenie że nie chce Ci się poszukac informacji, tylko czekasz na "gotowe"...

nie chodzi o to ze nie chce mi sie szukac. Uwazam ze kto pyta to nie bladzi...

Please login or register to see this quote.

Więc pytaj najpierw wyszukiwarkę:]

Poszukaj przy okazji czegoś o luzie na krzyżaku kolumny kierowniczej.

I jak sprawdzałeś??

luz na krzyżaku łatwo sprawdzić ruszając kierownicą i trzymając drążek.

no dziś będe sprawdzał co moje auto boli. zobacze i dam znać.

Kolego pamiętaj jedno że: mechanik - dobry znajomy, nigdy nie sprawdzi tak jak trzeba bo mu się poprostu nie chce zagłębiać i liczy na gotowe co wymienić jak Ty na odpowiedzi.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wjedź na kanał jedna osoba w aucie i wyszarpać porządnie autko na prawo i lewo

Można obstawić jak wyżej łozyska amorka jak również stabilizator,drążek kierowniczy przy krzyżaku jak i listwę wspomagania.

przyczyn moze być wiele a Ty musisz poprostu to sprawdzić

Co do mechaników to masz rację. Jutro wjade po pracy do kolegi na kanał i sprubuję coś zobaczeć. Tak szczerze z moją mechaniką pojazdową jestem bardzo na bakier. Od czego byś zaczął? Wiem że za darmo nic nie ma? Ale może ktoś z klubowiczów z łodzkiego może by mi pomógł? Bo tak szczerze tych mechaników znajomych jest mase i tak jak powiedziałeś wszyscy czekają na gotowę żeby im najlepiej podpowiedzieć lub dosłownie pokazać palcem co jest do wymiany. Będę bardzo wdzięczny.

Moja natomiast branża to Technika Grzewcza. Jak by ktoś potrzebował jaką kolwiek pomoc niech wali. Pracuję na dziale sprzedaży i doradztwo techniczne. pozdrawiam

suchaj kologo. Krzyżak sprawdzony więc wszystko ok. Wymieniłem jeszcze łożyska makpersonów razem z gumami (jedna guma była już wywalona) i wymieniłem komplet. A szczerze przejechałem się odrazu po zamontowaniu i wilka kicha. Nadal to jest odczuwalne. A co gorsze patrzylem na kanale i wszystko jest ok w zawieszeniu. co myslice co to moze jeszcze byc?

Edited by michalak_adam

Byłeś na stacji kontroli pojazdów??

Jak nie to podjedź i poproś aby CI auto wyszarpali. Koszt powinien być niewielki albo wcale. Ja za sprawdzenie co jest do wymiany na szarpakach nic nie płaciłem.

Trochę dziwny objaw jak tylko powstaje na skręconych kołach. Rozumie że podczas jazdy na wprost tego problemu nie ma

Wlasnie, a jak jedziesz na wprost powiedzmy 50km/h hamujac silnikiem i wcisni gaz (nie do dechy ale do polowy powiedzmy tak ze 3 razy zeby autem poszarpało troche) czy ten hałas wtedy tez wystepuje

Nie występuję nic. A czemu o to pytasz Kolego?

jak będziesz na stacji to poproś o dokładne sprawdzenie drążka stabilizatora. Są na krańcach gumy. Niech sprawdzi jak bardzo poddaje się drążek w nich. Może to właśnie one to powodują, jeżeli i na prostej od czasu do czasu cos puknie. Powoli nie wiem gdzie jeszcze możesz szukać przyczyny. Sprawdź to i daj znać co Ci powiedział.

dziś albo jutro będę na stacji diagnostycznej tyo dam Ci znać.

Pytalem bo u mnie na poczatku waliło przy skreconych kołach na sworzniu wachacza, a pozniej po miesiacu juz calkiem sworzen sie "rozlatał" i waliło przy dodawaniu gazu. Wymienilem sworzen i głosne walenie ustało ale było słychac teraz nieco mniej denerwujace pukanie (ktorego przez wywalony sworzen nie bylo słychac tak bardzo). Obstawialem wtedy łożysko amora ale moj mechanik stwierdzil ze najpierw wymieni gumy stabilizatora bo koszt nie wielki (ze 30zl) i roboty tez mało i trafił w 10-tkę. I tak jak pisał Vojzzniech ci sprawdza drążek stabil. jezeli mowisz ze przeguby masz ok to napewno gumy stabilizatora będą przyczyna. Dla św. spokoju z tylu tez wymien (przynajmniej ja tak zrobilem), Da sie samemu, na forum jest porada nawet co i gdzie robic, chyba ze nie chcesz sie tarzać pod samochodem.

Problem rozwiązany. Był to sworzeń w lewym kole. Już nie puka i wkońcu mam ustawioną prefekcyjnie zbierzność. Po prostu zmieniłem mechanika. Temat opisany tutaj :

Please login or register to see this link.

To byłeś na stacji kontroli czy od razu pojechałeś do innego mechanika tak jak piszł Ci rafalg??

byłem na stacji kontroli i nic nie wykryli. Pojechałem do Autokliniki i już po problemie Polecam tych chłopaków.

No to świetnie tylko szkoda że nie napisałeś co to było.

sworzen z lewej strony i po problemie....

/emoticons/default_yahoo.gif" alt=":yahoo:">

A nie mówiłem

/emoticons/default_luz.gif" alt=":luz:">

Edited by Dan_LDZ