Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Buba20

Z22XE instalacja

Recommended Posts

Witam mam pytanko poszukuje instalacji do swojej VB nowy silnik Z22XE z Omegi ale na starym sterowniku od x20xev. Mam instalacje I gen. i chce ja calkowicie wywalic wraz z butlą

a po co butle wywalac?? no chyba ze ma juz ponad 10 lat

Odradzam wymianę na starym sterowniku od x20xev jak już przełożyć to komplet ! Na pewno przy takim układzie nie uzyskasz pełnej mocy silnika 2.2 ! a jak z czujnikami i osprzętem pasuje ? Wymieniałem kiedyś silnik w vb 1.8 na 2.0 i powiem tak po wymianie silnik był mocniejszy od 1.8 ale jak do kompletu wymieniłem komputer to dopiero poczułem różnicę ! 1.8 a 2.0 to bliźniacze konstrukcje w sumie 2.0 to rozwiercony 1.8 ale komputery są inne ! Co do lpg to polecam sekwencyjny wtrysk gazu np stag !

z22xe bedzie chulal na II gen jak glupi

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

tak jak xev ktore na II generacji kichaja strzelaja i przerozne inne rzeczy sie dzieja

Rafalg mi XEV ani razu nie kichnal nie parchnal itp. jedyne co to w katalizatorze strzelalo jak kupilem kijowy gaz na stacji....

Ja mam I gen. Jak chcialem zmienic na II to odradzali bo niby xev jej za bardzo nie toleruja. A co do nowego silnika to jade w tygodniu na zwiekszenie dawki paliwa

buba i dobrze ci mowili , wiadomo zdazraja sie xev ktore jezdza dobrze na II generacji ale to 1 na 10

wiec regula jest jedna jak nie chcesz miec problemow i spadku mocy to tylko sekwencja

oczywiście że sekwencja i to z dobrą listwą bo te silniki mają szybki moment wtryskowy i są wymagające co do gazu

Please login or register to see this quote.

pewnie miałeś na myśli krótki czas wtrysku

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Miałem omegę z silnikiem Z22XE i założoną instalkę BRC Sequent 24 (całość BRC, nie wersja Light). Wszystko śmigało aż miło. Nie było mowy o strzałach itp. W II gen. gaz Ci strzeli i już masz przepływkę do wymiany. Dołóż do tego problem z regulacją - albo będziesz miał za ubogo w niższej partii obrotów, albo za bogato lub to samo w przy wyższych obrotach. Szkoda tego silnika do instalki II gen.

Please login or register to see this quote.

tak

/emoticons/default_woot.gif" alt=":woot:"> szybciej napisałem niż pomyślałem, ale o to mi chodziło