Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

wymiana simeringu na wałku sprzęgłowym skrzyni f40

Recommended Posts

witam

zauważyłem u mnie że kapie olej koloru czerwonego na łączeniu skrzyni z silnikiem (skrzynia 6, f40) podejrzewam że to z uszczelniacza wałka sprzęglowego, czeka mnie zrzucanie skrzyni mam zamiar robić to sam 5 miesięcy temu robiłem sprzęgło i dm ale było sucho jak na złość, i mam pytanie czy trudno jest wymienić ten uszczelniacz?? wiem że bede musiał zdemontować wysprzęglik... jakieś porady??

witam

zauważyłem u mnie że kamoie olej koloru czerwonego na łączeniu skrzyni z silnikiem podejrzewam że to z uszczelniacza wałka sprzęglowego, czeka mnie zrzucanie skrzyni mam zamiar robić to sam 5 miesięcy temu robiłem sprzęgło i dm ale było sucho jak na złość, i mam pytanie czy trudno jest wymienić ten uszczelniacz?? wiem że bede musiał zdemontować wysprzęglik... jakieś porady??

czy ktoś miał podobny problem i ciekł mu olej ze szkyni? dzisiaj się dowiedziałem że tam idzie tylko taki mała gumka na wysprzęglik która jest prxzykręcana do skrzyni a sam wysprzęglik ma uszczelniacz na wałku, czy tak jest tam jakiś uszczelniacz na zewnątrz czy w sirodku skrzyni?

witam

zauważyłem u mnie że kapie olej koloru czerwonego na łączeniu skrzyni z silnikiem (skrzynia 6, f40) podejrzewam że to z uszczelniacza wałka sprzęglowego, czeka mnie zrzucanie skrzyni mam zamiar robić to sam 5 miesięcy temu robiłem sprzęgło i dm ale było sucho jak na złość, i mam pytanie czy trudno jest wymienić ten uszczelniacz?? wiem że bede musiał zdemontować wysprzęglik... jakieś porady??

czy ktoś miał podobny problem i ciekł mu olej ze szkyni? dzisiaj się dowiedziałem że tam idzie tylko taki mała gumka na wysprzęglik która jest prxzykręcana do skrzyni a sam wysprzęglik ma uszczelniacz na wałku, czy tak jest tam jakiś uszczelniacz na zewnątrz czy w sirodku skrzyni?

hi czy ktoś na tym forum może mi pomóc???????

Edited by McGregors

U mnie jest skrzynia m32 ale jak robiłem sprzegło to uszczelniacz wału miedzy skrzynia a silnikiem jest i mam czesci w garażu a w skrzyni nie widziałem, nic takiego , na wysprzegliku też jest tylko plastikowa złączka ale to do płynu hamulcowego raczej ,ale fachowcem nie jestem .

U mnie jest skrzynia m32 ale jak robiłem sprzegło to uszczelniacz wału miedzy skrzynia a silnikiem jest i mam czesci w garażu a w skrzyni nie widziałem, nic takiego , na wysprzegliku też jest tylko plastikowa złączka ale to do płynu hamulcowego raczej ,ale fachowcem nie jestem .

hi, dzięki za odpowieć, chociasz to dwie inne skrzynie zawsze to coś najlepiej by było jakby ktoś już to robił wcześniej wtedy miałbym najlepszą pewność, nie chciałbym aby się okazało ze ten uszczelniacz jest od sirodka wtedy trzeba by rozpoławiać skrzynie czekam nadal na jakieś odpowiedzi z góry dzięki

Edited by McGregors

Raczej bedzie to samo i zdjecie skrzyni cię czeka :( .,ale może jeszcze niech ktos inny sie wypowie.

to że zdjęcie skrzyni mnie czeka to wiem tylko bardziej chodzi mi czy bede musiał skrzynie rozpoławiać czy nie poz.......

• 2 weeks later...

to że zdjęcie skrzyni mnie czeka to wiem tylko bardziej chodzi mi czy bede musiał skrzynie rozpoławiać czy nie poz.......

czy ktoś robił sprzęgło, czekam już ponad tydzień na jakoąś odpowiedź i nic, dowiedziałm się ponoć że tam niema zadnego uszczelniacza nawet mam nową skrxzynie i faktycznie niewice tam nic tylko łożysko, jak się pytałem jednego mechanika powiedział że wysprzęglik ma zadanie uszczelniacza, czy to prawda ? może to ktoś potwierdzić? bo skoro tak to wymiana samego wysprzęglika by załatwiła sprawe. tyle że wymieniałem niedawno ten wysprzęglik razem ze sprzęgłem i dwumasem, co by było nietak???

• 3 weeks later...

No i po zabiegu wczoraj wyciągnołem skrzynie całkowity czas zajoł 6h skrzynie wyciągałem już drugi raz, pomagał mi znajomy mechanik.

po wyciągnieciu zonk wysprzęglik słuchy i w koło też a na dole troche oleju i mokro, no i znak zapytania?? cholera skąd ten wyciek?? ale najprawdopodobniej po obejrzeniu lepiej skrzyni załważyliśmy że skrzynia ma małą kreske wyglada na peknięcie przyczyną najprawdopobobniej było wcześniejsze sprzęgło które prawie się rozleciało, odkreciła się jedna ze śrób od docisku i wpadła pomiedzy skrzynie a silnik i narobiła troche tam małych zniszczeń, ostatecznie włozyłem nową skrzynie i wszystko jak narazie ok

• 5 years later...

U mnie właśnie w tym miejscu mechanik znalazł olej ze skrzyni. Dał mi nawet ten uszczelniacz z wałka skrzyni który trzeba wymienić. Ktoś zna jego numer by łatwiej było mi go odnaleźć i zamówić? 

19198422_1584375278253567_685587781_n.jpg

19183983_1584373298253765_69915806_n.jpg

Edited by aro777

nie mielem jeszcze takiego przypadku zeby tedy wydostawal sie olej ze skrzyni, ale widac wszystko jest mozliwe

Tak sie przyglądam na ten uszczelniacz i już nie wiem czy to jakas osobna część czy to jest coś od wysprzęglika? Bo może to wysprzęglik tam uszczelnia. A jeśli nie to prosze o podpowiedź jaki ma nr GM ten uszczelnaicz ze zdjecia aby dokupić nowy

Edited by aro777

no slyszalem wczoraj ze kamoka mozna juz za 150zl kupic ale dzialal tylko 30km