Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Pemol

nierówności "przenoszą się" na kierownicę

Recommended Posts

Witam koledzy !!!!!

Ostatnio zauważyłęm coś dziwnego podczas jazdy na kierownice przenoszą mi sie wszstkie nierówności i dziwne drgania odczuwam. Może to jakaś końcóka kierownicza czy cos podobnego... Jak myślicie proszę o rady co to moze być

w jakim stanie masz opony/felgi ?

wywazone ?

masz juz na letnich czy na zimowych ?

mozesz sprbówac przelozyc kola z tylu na przód i zobaczysz,co bedzie sie dzialo

Please login or register to see this quote.

Koła wyważone są letnie opony nowe, też myslałęm ze to od felg ale po wymianie nic sie nie zmienił........

Edited by Pemol

zamien tyl z przodem... czasem wulkanizator nie wychwyci jakiegos felera na oponie i tak sie dzieje

Tylko to juz mi sie działo rok temu na innych starych oponach dodam ze na zimówkach jest ot samo. Wsztstko sie zaczeło jak wrociłęm z wakacji gdzie jedziłem po bardzo dziurawych drugach jak to na wsi i moze to jakis lacznik badz koncówka nie wiem jak to sprawdzic a nie chce sie niepotrzebnie na koszty u mechanika narazić.........

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

to w takim razie na stacje diagnostyczna i na szarpaki jechac,niech szukaja

podjedz na stacje diagnostyczną gdzie mają szarpaki i powinno się ukazać co masz w zawieszeniu popsute, bo tak to możemy tylko ci wróżyć

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Stacja diagnostyczna zaliczona i dalej sprawa nie jest wyjaśniona. Na stacji nie wykryli żadnych luzów w zawieszeniu. Napewno do dobrze go wyszarpali bo był akurat znajomy no i gratis... ale problem pozostał Macie jakieś pomysły dodam ze sprawdziłtakże amortyzatory i wszystko OK..........

Guest Włodar

Amortyzatory do wymiany, zdejmij koła i zobacz czy się nie pocą. Też to miałem, wymieniłem i jest dobrze.

A nie masz za dużego ciśnienia w oponach ? Polecam sprawdzić.

Z mojego doświadczenia przeważnie taki objaw dawały wybite końcówki drążków kierowniczych. Niestety na stacji diagnostycznej jeszcze nie do wykrycia, pomimo już dość sporego luzu. Sprawdź jeszcze jakąś breszką.

Witam.

Mam podobny problem, po równej drodze auto jedzie idealnie, kierownice można trzymać jednym palcem.

Jeśli na drodze są nierówności to kierownica sama skręca delikatnie w prawo lub lewo.

Luzów żadnych nie ma, auto sprawdzone na stacji diagnostycznej.

Kilka osób pisało ze to typowe w Vectrze C...