Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Stona1993

Opinia Uzytkowników Alpine CDA-9812RB i PIONEER AVIC-F700BT

Recommended Posts

Witam

Jestem zainteresowany właśnie tymi dwoma radiami, wiem że są to 2 skrajności, ale proszę zrozumieć że dopiero wybieram ścieżkę w Ca i zbieram opinie o sprzęcie.

Proszę o wypowiedzi osoby które coś wiedzą w temacie, porady lub propozycje mile widziane

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

linki poglądowe:

Please login or register to see this link.

z góry dzięki pozdrawiam

Edited by Stona1993

ogólnie co do firmy alpine ,jest to bardzo dobra firma produkujaca dobry sprzęt ,ja ma alpina cde 113bt i jestem z niego bardzo zadowolony , a co do tego modelu co ty pokazałes to słyszałem że modele CDA sa lepsze od CDE

To bardzo dobre radio, które będzie się charakteryzowało nieco ostrą górą, warto pomyśleć o łagodnych tweeterach.

Jak każde jednak radio na wbudowanym wzmacniaczu cudów bym się nie spodziewał.

Na razie nie ma planów na wzmacniacz, głośniki to Helix b 62c przód i tył 165

Peyinga sobie odpuść, może za kilka lat zaczną robić cokolwiek sensownego o powtarzalnych parametrach i dające szansę długiego działania. Obecnie radia tej marki służą np. handlarzom jako zaślepki - wstawiają je przed sprzedażą samochodu, bo ładniej wyglądają niż pusta dziura w desce;)

Alpinka, to jak pisali koledzy wcześniej - seria CDE to linia budżetowa, CDA jest dużo lepsza.

szczerze mogę Ci polecić Alpine z serii CDA mam takie dwa i nie równają się dźwiękiem do poprzednio posiadanych (również wysokich modeli0 Blaupunkt'a i Kenwood'a

jednak z mojego doświadczenia dodanie wzmacniacza znacznie poprawia jakość dźwięku i nie osiągniesz jej przy zastosowaniu nawet high-endowych glosników pędzonych jedynie z wbudowanego wzmacniacza radia:)

dzięki, a coś innego zamiast peyinga w podobnej cenie ?

nic

nie kombinuj jak chcesz zeby dobrze gralo

Ale jednak dvd, bt, navi...

albo jakość dźwieku albo dvd, navi i bt. Ja wychodzę z założenia że najlepszą jakość dźwieku zapewnia normalne audio cd nie tam jakies mp3 i inne cuda. Co do navi to chyba lepiej kupic jakas mante i wgrac swoja mape, wyjedzie taniej a i będziesz mogl ja wziac na rower etc. a takto co navi utkwi w aucie i jak bedzie dzialac? jak długo? Sądze że co za duzo to nie zdrowo, natłok bajerów w jednym urządzeniu powoduje że te funkcje nie sa do konca dopracowane tudziez przyczyniaja sie do mniejszej żywtotnosci lub "fochów" urządzenia. Tym bardziej jesli mowimy o Peying

taaaaaaaa

przerost formy nad trescia

moze jeszcze fontanne na desce ??

poszukaj czegos firmowego w uzywce jesli juz musi byc fajerwerkowo

jest sporo dobrego sprzetu ponizej 1000 czasem nawet za 500 mozna fajny wyrwac

No mati, niestety taka prawda

koledzy a może to

Edited by Stona1993

no juz lepiej

poszukaj jeszcze troche

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

biorę jeszcze pod uwagę :

teraz proszę o wypowiedzi

szukaj z 7 calowym monitorem

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

te sa ciut male

b ciężko o coś innego, zastanawiam się konkretnie już nad tym pionkiem avic f 700 bt, pioneer raczej zagra lepiej od kenwooda

Chciałbym się dołączyć i spytać czy te radio jest warte pieniędzy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zalety pewnie tego radia to 2 - din , cena i możliwość podłączenia pod seryjne sterowanie.

Ale jak będzie grało ?? mam zamiar podłączać skrzynie do niego z czasem.

Lub ewentualnie takie radyjko 2 dinowe

Czy lepiej zainwestować te same pieniądze w 1 dinowe ?? ewentualnie co oferujecie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> do 700zł

Edited by HuGo86

ja bym za taka kase szukał 1 dinowego i bedziesz napewno bardziej zadowolony

Ja bym zaproponował Pioneera avic x1r lub bt, rozsądna cena w porównaniu do jakości i dźwięku mnóstwo ustawień i bajerów:) Mam takie radyjko i jestem naprawde zadowolony do tego szereg możliwości rozbudowy systemu.

dziękuję wszystkim

zdecydowałem się jednak na zwykłe radio- kenwood kdc w7531

powód: trochę boję się że takie cudo 2 din szybko mogło by zniknąć razem z połową deski rozdzielczej

temat można zamknąć