Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
nnoorrbbeerrtt

Pomaranczowa kontrolka....

Recommended Posts

Czesc koledzy...nadmieniam iz szukalem tutaj na forum odpowiedzi ale nie moglem wywnioskowac jednoznacznie jaki mam problem...otoz sprawa wyglada nastepujaco....zapalila mi sie dzisiaj pomaranczowa kontrolka....jest to takie kolko przerywane dookola z zewnetrznej strony (taka ala zębatka) z wykrzyknikiem w srodku....w zasadzie nawet nie zapalila tylko tak jakby lekko sie swieci....i swieci sie ona na tym wyswietlaczu gdzie pokazuje temperature na zewnatrz date i rds....jest to autko bez komputera....z tego co wyczytalem dotychczas biore pod uwage dwie opcje....cos z hamulcami koniec klockow badz ubytek plynu hamulcowego badz gorsza ewentualnosc problem ze skrzynia biegow....bylbym bardzo wdzieczny za pomoc dodam iz jest to Vectra b x18xe1 2000 r dzieki z góry i sory jesli zasmiecam za naczczo forum pozdrawiam.

W zamyśle miała to być kontrolka od skrzyni biegów. Ale ona w takim znaczeniu występuje tylko w automatach. Jeśli masz automata to podepnij pod kompa i sprawdź co się dzieje. Od klocków jest też pomarańczowa, ale trochę inaczej wygląda.

Jeśli kontrolka, o której piszesz wygląda tak:

Please login or register to see this image.

To wystąpiła u Ciebie awaria skrzyni biegów i powinieneś podjechać na diagnostykę komputerową w celu sprawdzenia dokładnej przyczyny jej wystąpienia.

Za instrukcją:

kontrolka.jpg

Please login or register to see this quote.

Ale skoro kolega ma manuala to tam nie ma żadnego czujnika. Manual w tych rocznikach jest prosty jak konstrukcja cepa, więc do czego miałaby być kontrolka?

Jeśli zatem jak piszesz, kontrolka Ci się "żarzy" to raczej szukałbym problemów w okablowaniu. Najlepiej wyjmij TIDa i posprawdzaj wtyczki. Nie wiem czy w manualach był w ogóle pociągnięty obwód do tej kontrolki. Jeśli był to niech się wypowie ktoś kto ma automata i powie, gdzie jest koniec przewodu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Czyli jednak skrzynia biegów....powiedzcie jakie moga byc rokowania? jakas powazna usterka czy mozliwa tez błachostka typu brak oleju czy cos w tym stylu...

Ze skrzynia zadnych problemow nie mam wiec to by bylo troche dziwne...chyba ze jakas elektryczna sprawa....ale czy w manualu jest jakas elektryka ? jestem laikiem takze nie mam zielonego.....

Please login or register to see this quote.

Akurat niewiedza nie jest karalna

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Spójrz, co napisałem w poprzednim poście. A jak nie wierzysz to wejdź na kanał i obejrzyj sobie skrzynię z każdej strony. Raczej żadnej elektryki oprócz czujnika wstecznego biegu tam nie znajdziesz

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pomimo braku pojecia tez jestem tego zdania....jesli mechanicznie jest ok to nic innego jej nie moze przeciez dolegac..jesli chodzi o manual....dzieki za pomoc pozdrawiam serdecznie....

Guest zalewa

witam tez nie jestem specem od mechaniki.

ja mam automat i jedyna elektryka przy skrzyni biegow jest kostka od selektora skrzyni i od swiatla cofania

tez obstawial bym okablowanie zwlaszcza ze pisales ze kontrolka sie jarzy a nie sie zapalila moze masa albo cos

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

Ta kontrolka nie jest sterowana ze skrzyni tylko z ECU silnika z automatyczną skrzynią.

Przy ręcznej skrzyni nie jest nigdzie podłączona.

Skoro się zaświeca, to albo jest gdzieś zwarcie na przewodach, albo poprzedni właściciel dorobił sobie kontrolkę czegoś, o czym tylko on wiedział.