Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Krzysiek_Kombi

Dodatkowe wskaźniki

Recommended Posts

Witam Koledzy..

Chce założyć 2 dodatkowe wskaźniki - ciśnienia oleju i ładowania i teraz mam pytanie gdzie się podpiąć z wytczkami? ktoś bawił się? jakaś ogólna porada?

Edited by Krzysiek_Kombi

ciewawe właśnie czy do seryjnego czujnika ciśnienia oleju da sie podpiąć ?

Czujnik ciśnienia oleju dla dodatkowego wskaźnika najczęściej montuje się w specjalnej podstawce montowanej pod filtr oleju (nie w każdym silniku się da zamontować) i działa on na zasadzie przetwornika P/U (jest zasilany i podaje na wskaźnik napięcie odpowiadające ciśnieniu panujacemu w układzie smarowania.

Do seryjnego czujnika się nie podepniesz, bo nie ma to sensu. Działa on na zasadzie presostatu, czyli zwiera lub rozwiera obwód przy zadanej wartości ciśnienia (chyba 0,5bara), a nie działa jako przetwornik P/U.

jeśli pod filtrem tzn że olej musi być do tej operacji spuszczony.. to wychodzi na to że jeżeli mam teraz wymianiać pompe oleju to jest najlepszy moment na zakładanie czujnika - silnik 1.8 16v X18XE

Ja mam u siebie w słupku zrobione ciśnienie i temperaturę oleju ,kupujesz do tego podkładkę pod filtr oleju z gwintem M18 ( w podkładce masz 4 miejsca nieużywane zaślepiasz śrubkami z zestawu) ,podpięcie wskaźmnika jest w każdym wskaźniku inne ... ale zawsze jest do tego instrukcja

przed zakupem polecam kupic wskaźnik elektroniczny ,bo mechaniczny to generalnie do niczego się nienadaje

Please login or register to see this link.

- coś takiego masz na myśli?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

o ta podstawke chodzi. albo mozesz kupic originalna z silnika C20XE chodz chyba po max 40zl. tylko nie wiem jaki tam jest gwint.

może masz jakis link do sklepu lub aukcji z tą podstawką pod filtr C20XE bo nie mogę nigdzie znaleźć

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ewentaulnie kupię tą m18. jeszcze coś powinienem wiedzieć panowanie?