Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

stepor1000

Stukanie na nierównośćiach

Recommended Posts

Witam

Mam taki problem że na nierównośćiach stuka mi z tyłu w kołach wymieniłem tulejki pływające i tyleje wachacza tylnego

Prosze o pomoc

Guest endmarek

Kolego sprawdzales amortyzatory?

Pozdrawiam:)

Zobacz czy przestaje przy hamowaniu na nierównościach jak nie to pewnie amortyzatory.

byłem na przeglądzie amortyzatory dobre kazał wymienić tyleje pływające i tujeki wachaczy tylnie

sprawdź sobie łączniki stabilizatora i gumy stabilizatora

mogą być luzy i stuka

a jak można sprawdzić czy sa luzy?

najlepiej zdjąć koło i gumę masz zaraz przed oczami, w sumie to nawet pewnie będzie widać jak bedzie zużyta. a jak nie bedzie widać to jakąś breszką warto podważyć i sprawdzić czy są luzyczy nie.

łaczniki ja sprawdzam rękami

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> jak luźno chodzi w tym "jabłku/przegubie" to jest do wymiany.

u siostry po wymianie łączników ciiiisza aż miło jechać a szukali w amortyzatorach i nie wiadomo jeszcze w czym.

sprawdzić warto

ale jak byłem na przeglądzie i wjeżdzałem na tą śćieżke i powinno wykryć jakieś luzy?

Edited by stepor1000

ja myślę że nie ale mogę się mylić

z tymi ścieżkami to jest tak że one badają stan całego zawieszenia a nie poszczególnych elementów np sprawność amortyzatorów miałem 82% a jeden był wylany i po wyciągnięciu go z auta "latał" w rękach

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20">

w łatwy domowy sposób można to samemu sprawdzić tak jak pisałem wyżej i staiam na te elementy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jaki jest dźwięk tego stukania ?? metaliczny głuchy ?

Edited by zamela

problem rozwiązany mam butle w kole zapasowym i tam przetarła się guma pod zbiornikiem podłożyłem nową i po problemnie

Dzięki za podpowiedzi