Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

szewcu29

Jakie kupić nowe sprężyny a może użuwane !!!

Recommended Posts

Witam wszystkich mam pytanko, niedawno wymieniałem wszystkie amortyzatory łącznie z poduszkami, odbojami i łożyskami. Wcześniej miałem całe zawieszenie od sporta -20 czy -25 mm. Przy wymianie amorów zostawiłem stare sprężyny (te ze sporta). Chciałbym żeby autko było bardziej komfortowe a nie tak sztywne jak przedtem z racji tego że urodziła mi się 5 miesięcy temu córka i dosyć dużo podróżujemy całą rodziną. Wymiana samych amorów firmy KYB nie zwiększyła komfortu więc mam zamiar wymienić również sprężyny na orginalne (nie żadne obniżające auto) I tu moje pytanko jakie sprężyny wrzucić ; jakieś używki ze zwykłej wersji czy może nowe, jeżeli nowe to jakie firmy. Widziałem na allegro nowe niedrogie sprężyny firmy GH , HART , MAX GEAR kupował ktoś coś takiego. czy może dołożyć trochę grosza i kupić sprężyny MONROE lub KYB.

Proszę o podpowiedz co byście wybrali, może ktoś wymieniał sprężyny i miał podobny problem. Z góry dzięki. Pozdrawiam.

to ja sie tez zapytam

jakie polecacie tylne sprezyny do vectry B 2000 2,5? mowa raczej o zwyklych a nie o obnizajace samochod

Edited by Matuch

nowe, dobrej firmy np KYB

ok dzieki to za tymi bede sie rozgladal

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> one sa tylko seryjne czy tez obnizajace?

pewnie obniżające też są

ok to powiem w sklepie ze chce kayaba do 2,5 zwykle zeby mi nie wcisnal czasem obnizajacych

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> dzieki za pomoc

@szewcu29 - wstawiaj oryginalne sprężyny, będziesz miał bardziej komfortowo. Możesz kupić używane, ale najlepiej od kogoś, kto może pokazać na jakiej wysokości stał samochód kiedy jeszcze miał je zamontowane (żebyś nie kupił wygniecionych, które będą Ci potem dobijały).

Sprężyny od sporta możesz sprzedać, ze znalezieniem nabywcy nie powinieneś mieć problemów (jeśli masz oryginalne, to może nawet bym był zainteresowany

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">)

Dzięki za podpowiedzi, dozbieram trochę kaski i chyba zainwestuje w nowe KYB.

Please login or register to see this quote.

Dokładnie tak zrób , nigdy nie masz pewności co do używek

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

a ja zamontowałem u siebie takie

Please login or register to see this link.

, i jestem zajarany jak ładnie auto na nich stoi i jak się zachowuje in general;D imho baardzo fajny produkt, polecam

Zakładał ktoś moze spręzyny obnizające o ok 20mm? i delikatnie utwardzajace. Nie moge sie przyzwyczaić do tego zawieszenia , nauczony byłem do poprzedniego auta, jednak w Vectrze moim zdaniem jest zbyt miekkie i niepewnie zachowuje sie na nierównościach przeważnie w zakręcie. Boje sie ze jak wymienie bedzie zacierało o nadkola.. tym bardziej ze nie jestem w temacie kompletnie nie znam sie na spręzynach i na co zwracac uwage. Opony 205/55.16. dzięki z góry za pomoc, Pozdrawiam.

-20 miały fabrycznie wersje sport.

Obecnie dostepne praktycznie tylko jako nowe firmy EIBACH

Przy nich nic nie będzie tarło (pod warunkiem, że felgi masz standardowe)

A odnośnie wiekszych modyfikacji zawieszenia w VB jest szeroki temat więc tam czytaj. - np. o zawieszeniu Irmschera -30mm

Żartujesz czy poważnie piszesz? Widzisz co napisali w tym temacie, czy opis -20 to tak dla żartu ktoś podał? Sporty wychodziły fabrycznie na zawieszeniu -20, a były nawet na springach irmiego -30. Zamiast pisać bez sensu zacznij czytać. Te samochody jeżdżą stabilnie nawet na serii więc wypadałoby zacząć od sprawdzenia luzów w zawieszeniu, a skoro jest niestabilny tą są na 100% (najczęściej tuleje pływające).

Edited by SEBA

byłem juz w dwóch stacjach kontroli na trzepakach i takie tam. jeden nawet powiedział ze w takim stanie vectry nie widział. i tak moim zdaniem seryjne zawieszenie od zwykłej wersji jest do kitu, bede szukal moze od irmschera czy jakiegs sporta. dzieki

Wiesz na stacji diagnostycznej to nawet amory mam zawsze na 80%, a jak wyciągnąłem je z fury to były na złom (2 VB wcześniej). Jeśli koła z tyłu zaczną się kłaść w taki sposób /-\ to czas na wymianę tulejek z tyłu. Charakterystyczne jest to, że fura nie jest wówczas stabilna jak wjedzie w dziurę, studzienkę itp.

Podepnę się pod temat. Do mego wózka na przód które polecacie?

czy

Będą pasowały? Z góry dzięki za odpowiedź.

A ja mam pytanie trochę z innej beczki.

Pękła mi sprężyna tylna ;-(

Czy do VB 2.0 16v na tył pasować będą sprężyny od omegi 2.0 v16 też w sedanie?

nie

Sądzę że ze względu na gabaryty, raczej nie podejdą.

nie ma opcji :D

U siebie mam kayabe i u ojca w astrze ze 3 lata temu założyliśmy kyb, a wozi różne dziwne rzeczy w bagażniku i się trzymają.

< spory wybór maja i ja tam kupowałem swoje, a najlepiej jest zrobić tak jak ja, czyli zadzwonić i pogadać z gościem od nich to powie co dobrego kupić :-D

a ja odradzam tego producenta po pól roku jedna delikatnie sie spłaszczyła