Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Crazik

Piszczyk od świateł nie działa

Recommended Posts

Siemka mam mały problemik z piszczykiem od świateł. Trochę to nie potrzebne ale raz już człowiek był zalatany i zapomniałem wyłączyć światła a po 3-4 godzinach akumolatora ni ma

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Dźwięk od kierunków jest tylko nie ma tego odpowiedzialnego za sygnalizowanie włączonych świateł po otwarci drzwi... Gdzie go znaleźć i jak go naprawić??

Edited by Crazik

sprawdz krancówke w drzwiach od strony kierowcy.

To nie krańcówka bo nie było by też dźwięku od włączonego kierunkowskazu (włączonych postojówek). Stawiam na uwalony zespół włącznika świateł lub sam multitimer.

Please login or register to see this quote.

W sumie włącznik swiateł był rozbierany więc może coś tam nie styka. Multitmer gdzie można znaleźć??

multimetr to całe to co sa wcisnięte przekaźniki i bezpieczniki. jak wyjmiesz wszystko to wysówasz z tej obudowy multimetr.

Czaje gdzie to jest ( tak jak by pod bezpiecznikami) Mam coś takiego zostało mi z przekładek tylko czy żeby wymienić multitimer trzeba wyjąc wszystkie bezpieczniki i odkręcić skrzynke??

Tak musisz ja wykręcić. Cała skrzynka trzyma się tylko na 3 srubach. Nie raz ciężko ją zamknąć bo wszystko pręży a co dopiero wyjąc coś z tyłu. Multimert jest tak długi jak sama skrzynka po co coś wyłamamć i pluć sobie w brodę.

Spoko będę z tym walczył jutro

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Już wiem co i jak, trzymam właśnie w rękach multitimer od VB 01' Z18XE czy nada się do mojej x18xe 97' ?? Czy zależy też od wersji wyposarzenia??

Wyłącznik świateł nie ma z tym nic wspólnego, bo żarówki świecą.

Sygnał do multimetru jest wzięty z kostki pod wyłącznikiem z przewodów do żarówek.

Spoko wszystko wytłumaczone jak "krowie na miedzy" Jutro się za to wezmę

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Multitimer podmieniany - zero reakcji, w dodatku brak było na zegarach niektórych kontrolek m.in. od kierunków. Na razie daje sobie z tym spokój