Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Przemomix

Błąd P1631 | Pilne

Recommended Posts

Guest Przemomix

Witam!

Posiadam Vectre B 2.0 DTH 98r. Otóż padła pompa wtryskowa, zdiagnozowałem ją wcześniej. Wymontowałem sterownik, wysłałem do elektronika, zamontowałem i regeneracja nie pomogła.

W minioną środę zakupiłem pompę wraz ze sterownikiem z przechodzonego auta. Pompa ta pracowała prawidłowo z tamtym silnikiem. Nr. pompy zgadzają się ze "starą" pompą.

Mam problem, ponieważ wyskakuje błąd 'P1631( B ) Injection Pump Malfunction 3'. Autko kręci i nie da rady go odpalić. Gdy przekręciłem na początku kluczyk lampka check (po zamontowaniu tej zakupionej pompy) zgasła(w przeciwieństwie do tamtej "starej"). Postanowiłem odpowietrzyć cały układ zanim zacznę kręcić rozrusznikiem. Niby chciał odpalić ale lipka.

Czy ten błąd może być związany z "nieprawidłową" pracą wtryskiwacza na 3 cylindrze oraz źle ustawiony rorząd? Wcześniej opóźniłem zapłon i dostałem prawidłową informację związaną ze zbyt opóźnionym zapłonem. Dodam że w trakcie kręcenia po mniej więcej 10s zapala się lampka check. Następnie ten błąd mogę wykasować i tak cyklicznie się on powtarza. W przeciwieństwie do starej pompy gdzie wyskakiwały 2 błędy prawdopodobnie: P1630 & P1631; tam nie można było wykasować tych błędów (wracały one trwale bez kręcenia rozrusznikiem).

Będę wdzięczny za wszelką pomoc i sugestie.

Pozdrawiam.

Edited by Przemomix

Kolego, z moich obserwacji tematu ponieważ też mam go na topie wciąż masz padniętą pompę, może to być elektronika (tranzystor od dawki) lub cewnka elektrozawotu od wadki chociaż to drugie jest mało prawdopodobne. Osobiście przez pomyłkę i złe podłączenie poszło mi na stałe 12V na tą cewkę, kabel się przepalił a cewka żyje, przynajmniej tak myślę bo ma przepływ na omomierzu jednak jeszcze nie zdołałem jej przetestować

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tak przy okazji jeśl ktoś miałby do ....016 (2,2 DTi) sprwny sterownik to byłbym zainteresowany.

Mnie natomiast nurtuje jedno pytanie któego do końca nie jestem pewien. Załóżmy że podłączamy nową pompę a ona nie jest w ogóle zalana jeszcze ropą, pusta w środku. Przekręcamy stacyjke, oczywiście bez zapalania, czy wywali nam 1631 i 1651 czy raczej nie ma to znaczenia i nie powinno znaleźć żadnego błędu ?

Pozdrawiam

Może dryngnij do nich coś ci więcej powiedzą.

Please login or register to see this link.

Według mnie również nadal masz padniętą pompę (konkretnie sterownik - P1631 podczas próby rozruchu silnika).

Please login or register to see this quote.

Sucha pompa nie wyrzuci żadnego błędu, pod warunkiem oczywiście że jest sprawna.

Please login or register to see this quote.

nie baw się w częściową regeneracje - to się po prostu nie opłaca pełna regeneracja w dobry zakładzie

Panowie, wiem, że temat stary...

Ale kuzyn ma taki sam kod błędu w swojej Viki B. Czy może ktoś mi powiedzieć jaki jest numer seryjny ten pompy? Chciałbym poszukać cen nowej albo używanej

Dzięki i Pozdrawiam

Edited by leoon

Trzeba zobaczyć na pompę - tam jest nr. O nowej zapomnij. Regeneruj. Koszt około 1500 do 2000zł.