Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

gale

ustawienie kierownicy

Recommended Posts

Witam, jadac dzisiaj zauwazyłem, ze kierownica zmienila swoje ustawienie, tzn jadac prosto , kierownicy minimalnie jest skrecona w prawo, puszczajac kierownice gdy samochod jedzie prosto, nadal jedzie prosto ( nie sciaga go w zadna strone) jednak kierownica nadal jest lekko skrecona w prawo, sama z siebie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> co moze byc tego powoodem ?

z gory dzieki za odp, pozdrawiam

Ktoś wymieniał/zdejmował kierownicę i założył ją lekko skręconą?

Guest endmarek

Witam.Mialem podobna sytuacje gdy zrobily sie male luzy w zawieszeniu tzn.na koncowkach drazkow,na sworzniach itd.po wymianie i i ustawieniu zbieznosci wszystko wrocilo do normy:) Nie puka ci delikatnie jak jedziesz po dziurach??

Kierownica była ściagana ok. 2 lat temu wiec wydaje mi sie ze to odpada . (powód - regeneracja stacyjki )

Cos zaczyna sie dziać zawieszeniem, bo czasami strzela i puka przy " mocniejszym " skrecaniu i manewrowaniu np.na parkingu.

VB 97'

Edited by gale

wystarczy na drązkach przekrećić po poł obrotu.

prawy np w góre i lewy takrze w góre.

wtedy zbieżnosc sie nie przestawi tylko połozenie kierownicy się zmieni.

kręcić trzeba w jedną stronę bo to działa jak śruba z dwona nakrętkami.

jak pokręciśz jeden drązek w góre a drugi w dół to jużkońca nie dojdziesz.

nie ma się co przejmować. Jeśli sam się nie chcesz za to brac to podjedz pod dowolna stacje diagnostyczna. Ustawią w 10 minut

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

I powinno wystarczyc te dokrecenie na drązkach ?

pozdrawiam

nie dokręcenie a jednego wykrecenie a drugiego o tyle samo wkręcenie.

no sam pomysl ,

jelsi masz śrubę i na niej dwie nakrętki to ile połozenie środkwego mijesca na śrubie zmnieni się jeli przekręcimy dwie nakrętki o jeden obrót w dól.?

przestawi się jedynie środek śruby a odstęp pomiędzy nakrętkami pozostanie bez zmian.

Please login or register to see this quote.

obstawiam na sworzen wahacza albo lozyska amortyzatorow

Co do ustawienia kierownicy, to skoro przy ustawieniu auta do jazdy na wprost nic sie nie dzieje to wez sciagnij kierownice i przeloz o ten kat co trzeba

Edited by Oskar_13

przełożenie kierownicy o jeden ząbek to proste ale ząbków jest stosunkowo mało.

przypuscmy ze mamy kierownice idealnie na wprost i przełozymy ją o jeden żabek to guzik od klaksonu jest obnizony o ok 1,5cm wiec sporo.

nie wiem jak kolego ma bardzo przekrzywioną.

ja gdy jade np "po kocich łbach" to tak jakby stukała mi kierownica, końcówki drążków są nowe... nie wiem o co chodzi.

Sprawdź drążki kierownicze-te długie co wychodzą z maglownicy. Jak masz luz na tzw."jabłkach" to będzie pukało. Chyba, że przekładnia ma luzy

Witam!

Mam podobny problem jak autor tematu. Jadąc prosto kierownicę mam lekko (ok 1.5 cmm) skręconą w lewo. Nie ściąga mi w żadną stronę. Dwukrotnie ustawiano mi zbieżność. Trzech mechaników, mimo szczerych chęci, nie znalazło jakichkolwiek luzów w układzie kierowniczym i zawieszeniu. Nie pamiętam, żebym wjechał w większą dziurę na jezdni czy na krawężnik. Gumy trzymające maglownicę są wymienione i dokręcone.

Do tej pory wszystko było ok. Problem wystąpił nagle bez wyraźnej przyczyny.

Może ktoś z Was ma jakiś pomysł co może być przyczyną takiego zachowania auta?

Bardzo dziękuję za pomoc.

Edited by Pablo79

skoro trzech stwierdzilo ze zawias nie jest wybity to zmien tych co ustawiaja zbierznosc albo niech sie bardziej przyloza

Tak też zrobiłem. W dwóch zakładach na komputerze parametry zbieżności są ustawione idealnie: koła przednie i tylne. O reklamacji nie chcą słyszeć, gdyż według wskazań przyrządów jest ustawione dobrze. Nie mam powodu by im nie wierzyć, gdyż ustawiane było przy mnie i widziałem wskazania komputera. Nie potrafią wyjaśnić przyczyny problemu.

Mnie też nie uśmiecha się płacić trzeci raz w kolejnym zakładzie za ustawienie zbieżności.

Edited by Pablo79

skoro nie potrafia wyjasnic ani zaradzic problemowi to niech sie wezma za inna robote a nie za naciaganie ludzi na kase Kasa do zwrotu jak usluga zle wykonana

Jeszcze tylko pytanie czy jak wyprostujesz kierownice to auto skreca albo jak ja puscisz sciaga auto ??

Jak wyprostuję kierownicę to auto natychmiast skręca w prawo. Jak jadę prosto (mając lekko skręconą kierownicę w lewo) i puszczam ją to nic się nie dzieje. Nie ściąga w żadną stronę.

mozesz sprobowac przelozyc kierownice (albo niech oni Ci to zrobia) Masz moze wydruk z tej geometrii??

Ale jak wczesniej bylo oki to po mojemu jest zle wykonana zbierznosc tj nie ustawili sobie dobrze kierownicy na wprost i ustawiali

Edited by Oskar_13

Wydruku z ustawień nie mam, nie żądałem gdyż widziałem na komputerze wartości, które zgadzały się z tymi podanymi przez producenta.

Kierownica była również prosto w trakcie ustawiania.

Edited by Pablo79

u mnie był ten sam poroblem.

w koncu wziołem klucz 13 i 17 i sam ustawilem kiere. jest prosto i opon nie tnie, w prawo jak i w lewo wchodzi z taką samą siłą przyłożona do kierownicy, nie sciąga przy małej i dużej prędkosci.

przekręciłem prawy drązek 1 obrut w górę i lewy też 1 obrót w górę. czyli coś jak bymy mieli dwie nakrętki na śrubie. połozenie nakrętek pozostaje takie same tylko przesówa się śruba .

u mnie pozostał problem taki że jak jade po duzuch dziurach to kiera skręca w lewo ale jedzie w miarę prosto.

co s musi być skrzywione. moze wachacz, lub wybite poduszki amortyzatora lub nie wiadomo co jeszcze,

po jeździe na dziurach nic się nie tłucze.

Edited by dexter23pl

sojus bo od tego nalezy zaczc Jak cos wywalnoe to szkoda roboty no i przede wszystkim kasy

Skoro widziales na ich kompie ze wszystko jest oki i kiera byla tez oki no to musiales zaliczyc lewym kolem jakas dziure Bo innego wytlumaczenia nie znajduje

Jak najbardziej u mnie również od tego zaczęli. Nic niepokojącego nie znaleźli.

Obawiam się, że będę musiał w ciemno zacząć wymieniać najbardziej podejrzane elementy układu. Któryś ewidentnie szwankuje i jest na tyle wredny, że trudno to odkryć.

Oczywiście trzech mechaników wymyślało przyczyny, ale stwierdzili, że tylko wymiana może dać pewność.

no chyba nie wymagasz ze kiera zostanie prosto i auto pojedzie prosto ??

Nie pamiętam, żebym wpadł w jakąś większą dziurę.

Problem polega na tym, że jadąc pierwszy raz na geometrię komputer nie wykazał dużego przestawienia kół. Odchyłka od fabrycznych ustawień była minimalna ("kosmetyka" jak ujął to mechanik). Podobnie było w drugim zakładzie: ustawienia poprawne, odchylenia mimimalne na wartościach nie podlegających regulacji.

Dlatego podejrzewam uszkodzenie jakiegoś elementu. Skręcenie kierownicy raczej nie jest spowodowane błędnym ustawieniem geometrii.

hehe wiem ze skreci na dziurach ale nie zaleznie czy jadę po dziurach w jedną stronę czy w druga po tej samej np polnej drodze to kiera zawsze skręca w lewo.

Analogicnzie jesli jade po tej samej drodze wąskiej powiedzmy po lesie to raz powinno skrecac w prawo a raz w lewo.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

najbardziej odczuwalen to było na sniegu czy lodzie na parkingu. wjeżdzam na parking pokryty kawałkami lodu z dziurami i odrazu kiera w lewo a jade po normalnej drodze suchej to jedzie porsto i kiera porsto.

cos jest nie kaman ale juz to olalem dawno.

niema co się denerwowac.