Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Marek_K

Tempomat

1559 posts in this topic

Piękny opis dobre i czytelne zdjęcia szacunek dla autora.

Też chciałbym założyć ale nie wiem jaki to nr części (podobno jest dwa rodzaje manetek kierunkowskazów)

Moja vectra jest z końca 2005 w kodzie ma 2006 i jeszcze jedno gdzie można manetkę kupić w dobrej cenie

w serwisie powiedzieli ponad 200,-

0

Witam kolegów,

piękna instrukcja; czy ktoś z Kolegów zakładaŁ tempomat do automata 2.2DTI z 2002r?

Z tego co widzę w automacie jest tulko czujnik stopu. Jast dodatkowe miejsce na drugi czujnik. Czyżby na czujnik do tempomatu?

Proszę o pomoc.

Pozdro.

B.

0

Please login or register to see this quote.

Manetkę znalazłem na allegro, tu

Please login or register to see this link.

. Ale chyba już się skończyły, zadzwoń może coś jeszcze ma, albo przeszukaj allegro.

Czujnik można kupić w aso za 40 zł.

No a aktywacja zależy od miejsca. Ostatnio w Giżycku podłączyłem się pod tech i zapłaciłem 65zł. Wszystko bardzo miło i fachowo.

0

ten czujnik do kazdego trzeba dokupic??czy były wersje ktore miały w oryginale taki czujnik??Po montazu manetki i aktywacji techem wszystko smiga i nic wiecej nie potrzeba??

0

u mnie czujnik był zamontowany

0

W niektórych wersjach czunik był już zamontowany (chyba diesle miały wszystkie) i wystarczy tylko dołożyć manetkę. Musisz sprawdzić, czy jest tam ten czujnik - wszystko masz w mojej instukcji w pierwszym poście.

Wszystko jest naprawdę bardzo proste. Zdejmij tą osłonę pod kierownicą, sprawdź, czy jest czujnik, jeśli nie to dokup (cena 40zł). Zakładasz czujnik, manetkę i aktywujesz techem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

ja dokupilem manetke i aktywowalem tempomat jakis czas temu i wszystko dziala ale sa z nim problemy. Czasem dodajac gazu poprzez wciskanie gornego guzika potrafi wylaczyc sie tempomat. Czasem wogole nie chce sie wlaczyc i pomaga wylaczenie kluczyka z stacyjki i ponowne wlaczenie zaplonu. Macie jakies takie przygody z juz aktywowanym tempomatem ?

0

Gdy mi aktywowali tempomat to stwierdził że CIM nawala bo nie może się połączyć z modułami i mogą być problemy z działaniem tempomatu to znaczy że raz może działać a raz nie ,ale jak na razie chodzi bez problemu ,więc może rzeczywiście ci CIM nawala

0

No wlasnie ja mam podobny problem (szczegolnie po dluzszej jezdzie, pare godzin). panowie w warsztacie nic nie stwierdzili zlego w dzialaniu tempomatu. Co to moze byc za cholerstwo? Ja mam fabrycznie zamontowany tempomat.

0

Witam mam podobnie tempomat zamontowany fabrycznie dolny przycisk tempomatu dziala zawsze ok a gorny tak jak mu sie podoba jak zalacze dolnym i chce dodac gazu gornym to rozlacza czasem zalapie i dodaje ale czesciej rozlacza.

0

W dieslu ten czujnik jest wymagany - także na pewno musi być...

0

Może ktos mi podać jaki numer ma manetka kierunkowskazów z przyciskami do tempomatu (oznaczenie DF).

0

Posted (edited)

Numer przełącznika DF to 1241036.

Please login or register to see this attachment.

Edited by Marek_K
0

Niewiem jak u Ciebie u mnie był czujnik brakowało tylko manetki.Do tempomatu nie musi byc komputer to dwie rozne rzeczy

0

I potem na jakiś TECH muszę jechać, jeżeli tak czy jest ktoś z Poznania kto takie urządzenie posiada?

0

ja mam fabryczny tempomat. prawdę mówiąc nie korzystam z niego nawet na długich trasach. według mnie jest to rzecz zbędna. no ale rzecz gustu i kwestia przyzwyczajenia:) zamiast tempomatu mogli zrobić tylne szyby elektryczne.

0

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ja nie miałem a specjalnie sobie dołożyłem i uważam to za bardzo przydatny element wyposażenia auta.

1

A ja nie umiem się już chyba bez tego obejść to jest jak nałóg. Tylko, że codziennie dojeżdżam do pracy 20km trasami szybkiego ruchu.

0

ja tam wolę mięć kontrolę nad predkością w postaci prawej stopy:). przy włączonym tempomacie nie ma co z nią zrobić

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

A ja jadąc do Niemiec (tak z 1500 kilosów w jedną stronę) marzę o tempomacie.

Ostatnio jak wysiadłem w Polsce to przez 3 dni na prawej nodze nie stałem.

Jak tylko się ociepli to zabieram się za robotę, wszystko opublikuję oczywiście.

1

Ostatnio mam problem zwiazany z tempomatem.Wyswietla sie kontrolka samochod z kluczem a jak wyciagne manetke ta z tempomatem to niema juz tego błedu.Co to moze byc??

0

I ja też mogę się od dzisiaj pochwalić tempomatem w moim aucie

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że w moich zegarach nie ma kontrolki od tempomatu. Nawet specjalne zaprogramowanie TECHem nic nie dało. Podobno ten rok (2004/2005) tak ma

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

a może zapomnieli zaprogramować zestawu wskaźników :-), trzeba aktywować CIM+moduł silnika + wskaźniki = tempomat

0

Było programowane - i nic...

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:">

0