Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gość Marek K

Montaż tempomatu

Polecane posty

Jest takie coś w nowszych opelkach. Zafira C na przykład tak ma, że włączasz tempomat lub limiter prędkości, co jest sygnalizowane na desce, a potem dopiero ustawiasz konkretną prędkość i dopiero od tego momentu dane funkcja działa. Tam właśnie chyba zmienia się kolor kontrolki, albo w ogóle pojawia się dodatkowy komunikat na wyświetlaczu.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Ja to nie? A pedał hamulca? :thx:

Val mi chodzi o taki fizyczny włącznik po właczeniu którego manetka tempomatu w ogóle zaczyna działać.

mi potrafi wysadzić nagle tempomat na 200km i za cholere nie ruszy po wciśnięciu hamulca na autostradzie, zgasze odpale i działa bez problemu, szukam i nie wiem o co chodzi, podnosiłem nogą pedał sprzęgła ale sprężyna siedzi idalnie, czujnik hamulca czasem zgłaszał błąd i może on brudzi <_< 

w przedlifcie dokladalem i kontrolka zielona była, w polifcie miałem i oznacznia takie same tak wspominając na temat.

A można . Dolnym przyciskiem uruchamiasz tempomat i pojazd jedzie stałą prędkością przy której został uruchomiony. Natomiast górnym przyciskiem uruchamiasz tempomat dopiero po wprowadzeniu obecnej prędkości do pamięci poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku. Później wystarczy tylko nacisnąć górny i auto trzyma prędkość wprowadzoną wcześniej do pamięci. Można ? można.... 

Chyba nie do końca. Sam piszesz że włączenie tempomatu powoduje że auto utrzymuje zadaną prędkość. 

To u mnie tak nie działa tempomat w signum.

Mam 3 przyciski. Jeżeli tempomat nie był uruchomiony wcześniej, to dolny przycisk nie robi nic. Górny przycisk uruchamia tempomat i zapamiętuje prędkość przy której został włączony. Jeżeli teraz wyłączę tempomat pedałem hamulca bądź sprzęgła, to dolny przycisk uruchomi tempomat i przywraca wcześniej zapamiętaną prędkość. 3 guzik wyłącza tempomat i kasuje zapamiętaną prędkości. Wszystkie guziki się naciska krótko, nic nie trzeba trzymać.

Napisano (edytowany)

u mnie jak nacisnęło sie dolny lub górny to tempomat sie włączy, a jak włączę dolnym pierwszy raz to włączy się na aktualną prędkość, później następne razy pamięta dla dolnego prędkość. Trzeci jak wyłączę tempomat to pamięta i dolnym mogę wrócić do prędkości używanej wcześniej.

Edytowano przez modrzey

W takim razie w każdym  modelu jest inaczej? Czy to możliwe?

W moim jest tak jak jest to opisane w instrukcji do auta. Jak ktoś ma inaczej niż to jest opisane to raczej ja nie mam źle.

Instrukcja instrukcją, ale wiadomo, że pewne funkcje działają lub nie w zależności od wersji pewnych modułów. Niech za przykład służy opcja automatycznego zamykania drzwi po przekroczeniu pewnej prędkości, albo warianty świateł do jazdy dziennej w uec. Możliwe, że tu też drobne różnice są w zależności od typu silnika, wersji sterownika silnika, wersji cim.

Nie mieszaj tematów. Tempomat działa w każdej Vectrze tak samo. Nie spotkałem inaczej.  Tym bardziej uważam za herezje dwukolorowe diody od wskaźnika.

Oczywiście moduły drzwi były różne ale to z tempomatem to naprawdę herezja.
Nie ma wersji sterowników silnika co działają na odwrót.

Najwyraźniej nie działa tak samo w każdej vc. U mnie naciśnięcie dolnego przycisku uruchamia tempomat tylko, jeżeli wcześniej była zapamiętana jakaś prędkość. 

Szanowni, mam mały kłopot z montażem tempomatu.

Pacjent VC Z22SE AT przedlift. Dźwignia zainstalowana i działa (tzn. działają kierunki, światła). Programowanie - i tu jest kłopot: w silniku zmienione na present, IPC zmienione na present, CIM country code  wybrana opcja inne kraje. Natomiast za każdym razem, jak zmieniam w CIM pozycję criuse control na present i zapisuję to jest ok ale po ponownym wejściu do CIMa pojawia się info, że nieobecny. Zmieniam na present, zapisuję, wychodzę, wchodzę ponownie i znowu jest to samo.

Sprawdzane za pomocą auto scannera oraz op-coma. Czyżby tylko tech dawał radę czy dźwigienka jest uszkodzona?

Jakieś pomysły?

Op-comem spokojnie dasz radę wszystko ogarnąć. Czytaj wyżej...kwestia sterowników do inerfejsu.

Działa! Nie wiem, na czym polegał problem bo sterowników nie zmieniałem ale po kilku dniach przerwy i ponownym podpięciu interfejsu udało się przeprogramować CIM'a. Czary! Albo auto ma humory...

Tak czy inaczej mogę potwierdzić, że gdyby nie te fochy przy programowaniu to istalacja tempomatu jest dziecinnie prosta.

Edytowano przez radke

Ciszę sie. Tempomat musi być. 

U mnie dokładnie jest tak samo. Jeśli wcześniej zapamiętam dolnym przyciskiem daną prędkość i tempomatu nie wyłączę dolnym szerokim przyciskiem, a np hamulcem czy redukcją, to jak wcisnę ponownie dolny przycisk, to auto rozpędza się do ostatniej prędkości i ją utrzymuje

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.