Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Artur

Sprężyny zwykłe, a GTS

Polecane posty

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

chodzi o nacisk osi bo nie jestem pewny czy różnią się tylko! wysokością, robiliśmy już taki eksperyment i było dobrze ale to zawsze jest sprężyna przeznaczona do 2.0T a nie dużo cięższego 1.9 a nie chcę brać odpowiedzialności jak pęknie przy dużym obciążeniu na drodze.Trzeba porównać nacisk 1.9 vs 2.0T podsumować i podjąć decyzje, uważam że bez najmniejszego problemu ale warto najpierw przemyśleć potem działać :ok:

• Upvote 1

Bardzo mądra uwaga. Przekalkuluje to i dam znać co zdecydowałem.

Dzisiaj założyłem sprężyny z 2.0T i powiem tak auto siadło bardzo malutko prawnie w ogóle. Powinny po jakimś czasie jeszcze siąść i się ułożyć (mam taką nadzieję) a plusy? Autko teraz płynie po drodze. Jest sztywne na boki ale lepiej znosi nierówności. Przy IDS+ sprężyny z 2.0T naprawdę czuć różnicę w jeździe. Jest o wiele lepiej

To się cieszę że się udało :ok: opadnie na pewno. 

• Upvote 1

Witam, co mi doradzicie do Signum 2.0T do tyłu bo piekły mi sprężyny, zawieszenie raczej obniżone. Po kupnie samochodu 3 lata temu i założeniu butli tył niemiłosiernie siedział wzgledem przodu. Nie wymieniłem sprężyn tylko dałem je do pewnego zakladu które je wydłużył. Niestety butla i targanie przyczepy wykończyło sprężyny. Zastanawiałem się nad sprężynami od kombi ale boje się że tył będzie bardzo wysoki względem przodu. Macie może jakieś sugestie ?

Masz w temacie :ok: 

zdjęcie z sprężynami KYB RX6765 (286mm) które zawsze polecam na wymianę od kombi bo tył tak nie siedzi - dadając butle oraz jakieś drobne bagaże od czasu do czasu będzie idealnie chociaż u Ciebie widzę RX6223 (280mm) więc też nie powinno być bardzo nisko z racji wersji wzmocnionej 

Edytowano przez Curtis

Panowie Vectra C GTS 1.9 polift. Obniżone zawieszenie. Sprężyny przód 335mm tak? A tył? Mam do kupienia 270mm na przód ale chyba bez sensu?

Tak, 335mm :) 270 to będziesz jechał zderzakiem po ulicy. Tył najlepiej nie mniej niż 260mm i nie więcej niż 290 :) 

• Upvote 1

bedzie spoko bo Technix z tego co widziałem stoi dość wysoko z tyłu :) i nie da się go skręcić bardzo nisko.

Ja miałem chwile przód seria a tył H&R -40 i też było dobrze :P 

Witam serdecznie dołączę się do temAtu bo cholerny problem był z kupieniem tych sprężyn. Posiadam Vectrę c gts 2.2 direct i kupiłem przednie sprężyny takie jak na zdjęciu proszę o poradę czy to są odpowiednie sprężyny czy tez jakieś standardowe. W hurtowni dobierali mi je po nr.vin marka monroe

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170623/561e823328bffe938fc85a7b93585e79.jpg&key=b2f89b2d078863048b01fc5dbc2c0ef04bdf5005bc996054aa9beba0442b4725" alt="561e823328bffe938fc85a7b93585e79.jpg">

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

z tym motorem jest problem do XJ2 (GTS) bo nie występuje w katalogu.

Moge zapewnić że RH3526 (315mm) idealnie pasują do GTS 2.2 16V 

Zmierz sobie ile mają twoje i masz już jakis punkt zaczepienia, jeśli mają ponad 330-350mm to sa do zwyklego zawieszenia i nie wiadomo czy nie do 2.2 dti.

Witam Nadchodzi czas na wymianę sprężyn w mojej vectrze chodzi mi o przód jak i tył z tyłu mam 2 różne sprezyny a z przodu jedna mi pękła :/ Samochód stoi przekrzywiony i brzydko wygląda  . Szukam, szukam i nie mogę znaleźć jakie sprężyny powinny u mnie być . Jest to vectra c sedan 1.8 opony 215/55/16  nr. vin :W0L0ZCF6931032710

Proszę o pomoc i podanie jakiej wysokosci powinny być do tyłu jak i przodu 

Przód:355mm

Tył:334mm

Jesli sie myle niech mnie ktos poprawi ;)

Edytowano przez bolec64

Kilka miesięcy temu wymieniałem z przodu amorki łożyska i poduchy  ale dla pewności wymienie po raz kolejny 

przód 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

tył

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

w tym że tylna ma 256mm  nie mogę znaleźć 334mm ?

Edytowano przez wysek-mk

absolutnie tego nie wkładaj :) nawet na XJ2 jest zbyt nisko.

Jakie sprężyny powinny być mojej Vectrze C GTS, HB 2004r. 1.8 122KM?

VIN: W0L0ZCF6848059619

Wymieniałem przednie sprężyny, i przod stoi strasznie wysoko w stosunku do tyłu, a przejechałem po wymianie już prawie 1000km. Przed wymianą przód tez byl wyzej ale zdecydowanie nie tak bardzo. Przebieg 230 tys. więc tył jest w jakimś stopniu opadnięty w stosunku do nowych, ale roznica chyba jest za duża.

Dodatkowo jak wygląda sprawa amortyzatorów? W zawieszeniu standardowym i obnizonym sa takie same?

Po Vinie wyszło mi:

Przód: KYB RH3527 315mm (czyli chyba tak jak te w 2.0T)

Tył: KYB RX6764 269mm

Ale niech ktoś jeszcze potwierdzi bo jakoś dziwnie to wyszukało i znalazło tylko Kayaby. Potem jakieś sprężyny firmy sprężyna.

wyszło Ci tak samo jak mechanikowi który to założył i sprzedawcy który to sprzedał.

• Upvote 1

Dlatego też chciałem, aby ktoś to sprawdził bo katalog gordona ma właśnie to do siebie, że nie zawsze sie zgadza tak jak bym chciał :D A intercars nie ma wyszukiwarki Vinem chyba

Wchodzą w grę tylko te KYB 305mm (na niektórych stronach jest 306mm)? Długość sprężyn standardowych to około 345-355mm. 4-5cm to spora roznica. Boje się, żeby na tych KYB nie było za nisko i za twardo. To zwykłe rodzinne auto. Chociaz po zmianie na te wysokie, ktore mam teraz nie odczułem jakiejś super poprawy komfortu. Sprężyny innych firm dla zawieszenia sportowego mają koło 315-320mm.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.