Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem z ABS

Guest jaqb115
 Share

Recommended Posts

Guest jaqb115

Mam dziwny problem z ABSem. Jak kupiłem auto ponad pół roku temu wcale nie działał, jednak po wymianie tarcz i klocków (podejrzewam że sprawa ma się tym że ruszyłem któryś czujnik) ABS zaczął działać, jeśli można to tak nazwać. Zwykle nie włącza się wcale, ale jak już się włączy to zaczyna 'bić' jeszcze zanim koła się zblokują, ba, bije już jak tylko się dotknie hamulca żeby lekko zwolnić. Czy to wina czujników? Jeśli tak to czy da się wybadać o który konkretnie chodzi? Czy to może być wina zabrudzonego czujnika i jak je skutecznie czyścić? Jeszcze wydaję mi się, że pompa trochę za głośno puka, w poprzednim samochodzie wydawało mi się to trochę cichsze, tu mam wrażenie że zaraz mi wahacze pourywa. I pytanie odnośnie demontażu czujników: wiem że nie łatwo jest je wyjąć tak żeby nic nie uszkodzić, są pozapiekane i kruche, czy jest jakaś dobra metoda? Próbowałem kiedyś polewać płynem hamulcowym i WD-40, ale na nie wiele się to zdało.

wymiana czujników to faktycznie kiepska sprawa kiedy są pozapiekane :/ spróbuj je przeczyścić, sprawdź kable od czujników no i ta pompa od ABS, mi jak padła to był podobny objaw, ABS załączał się nawet przy lekkim hamowaniu i na losowym kole.

Guest jaqb115

Kable czujników tak optycznie sprawdziłem, nie wyglądają na przerwane czy przetarte. Czujniki wyczyścić szmatką i rozpuszczalnikiem, czy jakiś bardziej wymyślny sposób? Z pompą trochę mnie zmartwiłeś, ale na szczęście mam dwie pompy w zapasie, tylko powiedz mi czy będzie dużo zachodu z jej wymianą? Bo pewnie sam ją zaatakuję tylko nie wiem czego się spodziewać... Dzięki

Guest jaqb115

No nic, zdam się na siebie. Jak czas pozwoli to jeszcze w tym tygodniu spróbuję się tym zająć i zraportuję pracę dla przyszłych pokoleń (oczywiście jak zakończy się powodzeniem) ;)