Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

nie pali na jeden cylinder. 1,6 16V

Guest skorpion555
 Share

Recommended Posts

Guest skorpion555

Wszystko co możliwe zostało sprawdzone i pozostaje tylko ściągnąć głowice bo nic innego nie można wykryć jako przyczynę. Przepustnica była strasznie zasyfiona. Może ktoś podpowie czy to sama uszczelka pod głowicą może być przyczyną, czy też uszczelniacze lub zawór ssący czy jeszcze coś gorszego. po włożeniu czystej świecy chodzi kilka minut i zaraz ją zarzuca i znów nie pali na ten cylinder (stojąc do silnika przodem pierwszą świece po prawej stronie zalewa) może ktoś powie coś mądrego bo mi już ręce opadają.

Opisze ci jak bylo u mnie......wymienilem swiece,cewke sondy lampda 2sztuki,odpalam autko i dalej tylko 3 gary pracuja ,wkoncu zostalo ECU wymienilem ecu odpalam i wkoncu autko pracuje na wszytkie gary ale po przejechaniu paru kilomerow zapalila sie kontrolka z kluczykiem ,pojechalem zczytac blad i pokazalo przepustnice ,wrocilem do domu wymontowalem przepustnice byla strasznie zasyfiona dlatego ze jezdzilem dlugo na 3 garach( okolo miesiaca) po wyczyszczeniu autko jest nie do poznania wszystko smiga super.Ecu to bolonczka vectry b wiem ze na allegro sa firmy regenerujace ale ja mieszkam w uk i nie mialem takiej mozliwosci wyslac

Guest skorpion555

Opisze ci jak bylo u mnie......wymienilem swiece,cewke sondy lampda 2sztuki,odpalam autko i dalej tylko 3 gary pracuja ,wkoncu zostalo ECU wymienilem ecu odpalam i wkoncu autko pracuje na wszytkie gary ale po przejechaniu paru kilomerow zapalila sie kontrolka z kluczykiem ,pojechalem zczytac blad i pokazalo przepustnice ,wrocilem do domu wymontowalem przepustnice byla strasznie zasyfiona dlatego ze jezdzilem dlugo na 3 garach( okolo miesiaca) po wyczyszczeniu autko jest nie do poznania wszystko smiga super.Ecu to bolonczka vectry b wiem ze na allegro sa firmy regenerujace ale ja mieszkam w uk i nie mialem takiej mozliwosci wyslac

Czy jest możliwość podmiany ecu od innej vectry w celu sprawdzenia, czy takie opcji nie ma?

Można podmienić.Tylko musisz też podmienić immo przy stacyjce, no i pestkę w kluczyku. Ale zaczął bym od zmierzenia kompresji. Ten czarny nalot może pochodzić z zaworu EGR lub odmy.

Edited by mario1973

Guest skorpion555

Można podmienić.Tylko musisz też podmienić immo przy stacyjce, no i pestkę w kluczyku. Ale zaczął bym od zmierzenia kompresji. Ten czarny nalot może pochodzić z zaworu EGR lub odmy.

Kompresja jest po 13 na każdym cylindrze EGR też wczroraj był sprawdzany i jest ok

Mozna zamienic tylko musisz znalesc vectre z takim silnikiem jak masz ,i jak kolega wyzej pisze pestke z kluczyka podmien immobilajzer pod kierownica no i ten sterownik ecu.Wszytko sie latwo wyciaga ja wyciagalem 1-raz okolo 20 min i wszystko podmienilem.

Guest skorpion555

Mozna zamienic tylko musisz znalesc vectre z takim silnikiem jak masz ,i jak kolega wyzej pisze pestke z kluczyka podmien immobilajzer pod kierownica no i ten sterownik ecu.Wszytko sie latwo wyciaga ja wyciagalem 1-raz okolo 20 min i wszystko podmienilem.

I tak zrobię bo już mi ręce opadają.