Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problemy z elektryką

Guest Robert87
 Share

Recommended Posts

Guest Robert87

Witam serdecznie

Posiadam VB 1,6 16V 99r po LF i ostatnio nawiedziły mnie problemy z elektryką. Przedwczoraj podczas jazdy zaczęło mi szaleć radio (nie oryginalne ) do tej pory było wszystko ok (4 miesiące nic się nie działo po za komunikatem podczas odpalania o światłach stopu) i nagle radio zaczęło samo się wyłączać i włączać kilkakrotnie po czym grało już normalnie. Nie przeraziłem się i byłem przekonania że radio szwankuje. Jednak wczoraj w drodze do pracy w pewnym momencie (ok 10 min jazdy) przygasło mi podświetlanie MID'a , na chwile opadły wskazówki od prędkościomierza i obrotów po czym "wstały" i po chwili powtórka. Słyszałem od kolegi że miał kiedyś podobną sytuację w Stilo kiedy brakowało płynu do chłodnicy . Uzupełniłem do max i później problemu nie zauważyłem. Wracając z pracy radio znowu zaczęło szaleć ( co ciekawe radio nie resetuje się z podpiętym USB ) . Podjechałem do elektromechanika który sprawdził mi prądy i wsio ok. Dał mi namiary że w razie W mam dzwonić. No a dziś, kiedy przymierzałem sie do pucowania Viki po otwarciu auta z pilota , zauważyłem że cały czas działa MID i wskazuje temp. zewn. mimo iż kluczyki leżały na fotelu. Póki co odłączyłem klamrę, bo cały czas świeci nawet po zamknięciu auta a elektromechanik już po pracy ;| . Czy ktoś może wie co się dzieje lub też spotkał się z czymś podobnym ? bo szukam i nic na ten temat nie mogę znaleźć.

Pozdrawiam

Guest Robert87

Podepnij pod kompa,zobacz jakie masz błędy ( napewno coś się zapisało) i będziesz wiedział co viki boli :)

No czyli wizyta u elektromechanika z dobrym warsztatem mnie nie ominie.

Dziś podpoiłem klemę i hmm już nie świeci . Działa wsio tak jak przed pojawieniem się problemu. Domyślam się że komputer zresetował się całkowicie, ale czy tym samym usunął błędy ?

Zauważyłem też, że pokazuje większe spalanie po odpaleniu (przedtem 0,7l/h teraz 2,5 do 3 a obroty w okolicach 1k i nierówne), mimo że przejechałem 10 km. Radio na tym dystansie też się nie szalało tylko miałem wrażenie że tak jakby chwilami gubiło fale czego wcześniej nie było , może wina stacji. Zobaczymy jutro jeśli uda mi się wcisnąć u jakiegoś elektromechaniak.

Pozdrawiam

EDIT:

W poniedziałek Viki po podłączeniu pod komputer twierdziła że nic ją nie boli :] i to było tyle z wizyty u jednego elektromechanika. Zaprowadziłem ją do drugiego gdzie zostawiłem na dłuższą chwilę. Przeczyszczono niby styki i sprawdzano prądy. Po odebraniu zrobiłem sobie dłuższą przejażdżkę i nie zaobserwowałem problemu. Dziś Również problem nie wystąpił. Na widocznej nie było wystarczająco dobrej komunikacji między deską a skrzynka bezpieczników, bo te styki zostały wyczyszczone .

Pozdrawiam i dziękuje za wszelkie starania :)

Temat uważam za zamknięty.

Edited by Robert87