Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Krokowiec w Y16XE

maly_ZE
 Share

Recommended Posts

Guest krzycho2.0

Witam;

Gdzie w silniku Y16XE znajduje się silniczek krokowy.?

http://www.sendspace...e52b0ff1d0/view

http://www.sendspace...dd910d2dd89a57b

Z góry wielkie dzięki:)

Krokowy jest na przepustnicy na zdjęciu masz zaznaczony na zielono. Na twoich fotach go nie zobaczysz w 1.6 jest kiepskie dojście

Na twoim zdjęciu zaznaczyłem na czerwono

post-30530-0-92094600-1330795714_thumb.j

post-30530-0-91905500-1330796054_thumb.j

Edited by krzycho2.0

Krokowy jest na przepustnicy na zdjęciu masz zaznaczony na zielono. Na twoich fotach go nie zobaczysz w 1.6 jest kiepskie dojście

Na twoim zdjęciu zaznaczyłem na czerwono

Krzysiek podałeś zdjęcia 2 różnych silników - 1 to X16XEL i tam krokowiec jest na przepustnicy ale z boku silnika przy dwuczęściowym kolektorze a drugi to Y16XE (lub Z16XE - osprzęt ten sam, sam nie wiem jakie są dokładnie różnice ;)) i tam krokowiec jest tez na elektronicznej przepustnicy ale za silnikiem - kolektor jednoczęściowy. Nie jestem pewien ale tam chyba nie ma krokowca jak w X16XEL, tam przypadkiem nie steruje wolnymi obrotami elektroniczna przepustnica??

Edited by YaSIu

W Z16XE Z18XE oraz Y16XE krokowiec jest razem z przepustnicą- zespolony w srodku. Przepustnica oczywiście jest nierozbieralna.

Na drugim zdjęciu widać przepustnicę nad wtryskami od gazu i wtyczkę do niej. Po lewej stronie przepustnicy w zamkniętej puszce jest czujnik położenia przepustnicy i silnik otwierający ją.

Edited by aras 2

W Z16XE Z18XE oraz Y16XE krokowiec jest razem z przepustnicą- zespolony w srodku. Przepustnica oczywiście jest nierozbieralna.

Na drugim zdjęciu widać przepustnicę nad wtryskami od gazu i wtyczkę do niej. Po lewej stronie przepustnicy w zamkniętej puszce jest czujnik położenia przepustnicy i silnik otwierający ją.

I wszystko jasne, w tym przypadku pozostaje albo czyszczenie przepustnicy albo jak czyszczenie nic nie daje wymiana całej przepustnicy na sprawną

Dzięki wielkie za wyjaśnienia. :)

Żeby byłą jasność, chodzi o ten element zaznaczony na niebiesko:

http://www.sendspace...7c42a569cedb11a

I wszystko jasne, w tym przypadku pozostaje albo czyszczenie przepustnicy albo jak czyszczenie nic nie daje wymiana całej przepustnicy na sprawną

I teraz pytanie czy czyszczenie przepustnicy wygląda podobnie jak czyszczenie silniczka krokowego, czy może jednak jakoś inaczej trzeba się za to zabrać.?

Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam

Edited by maly_ZE

Tak to ten element zaznaczony na niebiesko. Czyszczenie wygląda podobnie jak silnika krokowego. Jakie masz problemy że pytasz o przepustnicę.

Tak to ten element zaznaczony na niebiesko. Czyszczenie wygląda podobnie jak silnika krokowego. Jakie masz problemy że pytasz o przepustnicę.

Lekko falujące obroty, ale naprawdę lekko. Pomyślałem że to pewnie przez silniczek krokowy, ale jak się tu dowiedziałem że jest połączony z przepustnica, to ją się postaram przeczyścić.

Edited by maly_ZE

• 9 months later...