Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem z odpaleniem Y20DTH jak stoi pod górę przodem.

Share

Recommended Posts

Znalazłem w dziale VB taki zapis

"5.zapowietrzanie układu paliwowego:

przyczyna - nieszczelne: przelewy, pokrywa filtra paliwa lub jego obudowa, łączenie przewodów paliwowych z obudową filtra, uszczelniacze na mostku, pompa paliwa (uszczelnienie na wałku napędowym pompy i na zaworze zwrotnym pompy ) . Może być jeszcze zapchany odpowietrznik w baku.

sprawdzenie - na noc tył do góry, szczegółowe oględziny obudowy i pokrywy filtra, szczególnie uszczelek i połączeń, podłączenie pompy próżniowej"

Intersuje mnie ten zapis "na noc tył do góry" u mnie jak jest tył do góry to odpala bez problemu. Mam pytanie o jakie dokładnie odpowietrzenie baku chodzi. Może mi ktoś wyjaśnić to lub ewentualnie jakie mogą być powody problemów z odpalaniem gdy auto stoi przodem do góry.

Edited by viki2004_3.2

sprawdzenie - na noc tył do góry,

Ten zapis tyczy się nie tylko problemu z zapowietrzaniem baku - dotyczy wszystkiego co też napisano powyżej. Po prostu jeśli mamy problem z odpalaniem a po postawieniu auta przodem w dół auto odpala to potwierdza nam to, że mamy problem z zapowietrzanie jakiegoś elementu układu paliwowego.

• 2 weeks later...

Znalazłem w dziale VB taki zapis

"5.zapowietrzanie układu paliwowego:

przyczyna - nieszczelne: przelewy, pokrywa filtra paliwa lub jego obudowa, łączenie przewodów paliwowych z obudową filtra, uszczelniacze na mostku, pompa paliwa (uszczelnienie na wałku napędowym pompy i na zaworze zwrotnym pompy ) . Może być jeszcze zapchany odpowietrznik w baku.

sprawdzenie - na noc tył do góry, szczegółowe oględziny obudowy i pokrywy filtra, szczególnie uszczelek i połączeń, podłączenie pompy próżniowej"

Intersuje mnie ten zapis "na noc tył do góry" u mnie jak jest tył do góry to odpala bez problemu. Mam pytanie o jakie dokładnie odpowietrzenie baku chodzi. Może mi ktoś wyjaśnić to lub ewentualnie jakie mogą być powody problemów z odpalaniem gdy auto stoi przodem do góry.

Miałem ten sam problem.Sprawdż sobie czy filtr paliwa jest zabrudzony olejem{czarny u dołu} jeżeli tak to padło uszczelnienie wtrysków{coś takiego}.U mnie pomogło.Vectra teraz pali normalnie