Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

problem w automacie 3.2 v6

Guest Kuber
 Share

Recommended Posts

Guest Kuber

Witam!

Mam problem ze skrzynią automatyczną, mianowicie podczas zmiany z 2 biegu na 3 często jak gdyby wyskakuje bieg i wpada luz co jest bardzo drażniące, zwłaszcza przy wyprzedzaniu. Czy może znacie ten problem i potraficie na to coś zaradzić ? I ewentualnie ile kosztuje naprawa tej usterki? Dzięki wielkie i serdecznie pozdrawiam !!!

Ok tylko pytałem na benzyniakach się nie znam bo mnie nigdy nie interesowały :) Ale może olej wymaga wymiany u mnie było lekkie szarpniecie przy przełączaniu z 2 na 3 przy niskich obrotach po wymianie oleju przestało. Pozdrawiam

Guest Kuber

Autko oczywiście przed liftingowe 2003 rok, olej był w sumie niedawno wymieniany, z tym że wlano do niego olej mineralny, który ponoć potrzebuje się z początku "rozbełtać", planuję wymienić na olej syntetyczny, który jest bardziej rzadszy....zobaczymy co to da, chociaż wydaje mi się, że wyskakiwanie biegu to chyba nie jest kwestia oleju.....

Ale mnie chodziło o olej w skrzyni biegów a nie w silniku i jedyny jaki przychodzi mi do głowy olej to jest Olej Motul Multi Atf no chyba że wlałes olej mineralny do automatu to że tak powiem współczuje tej skrzyni. Pozdrawiam

stawiam na problemy ze sterowaniem. Tematy szeroko poruszane w rożnych tematach - objawy i uszkodzenia typowe. Najłatwiej jest powiedzieć ze to sterownik i elektrozawory, ale najlepiej komputer prawdę Ci powie. Jak zrobisz test drogowy ze zczytaniem błędów to myślę że wyjdzie co to za usterka.

Guest Kuber

Samochód był podpinany i nie było żadnych błędów w skrzyni biegów....dalej nie wiem, no nic to w takim razie pozostaje mi pojechać do najbliższego aso...

Ale mnie chodziło o olej w skrzyni biegów a nie w silniku i jedyny jaki przychodzi mi do głowy olej to jest Olej Motul Multi Atf no chyba że wlałes olej mineralny do automatu to że tak powiem współczuje tej skrzyni. Pozdrawiam

no to ja pisałem o oleju w skrzyni, a ten olej mineralny polecili mi goście specjalizujący się w oplu z Krakowa, jednak zmienię go na syntetyczny i zobaczymy co będzie dalej

u mnie nie wywalało błędów, tylko na ciepłym silniku w jednym w elektrozaworów było za niskie ciśnienie, oprócz tego nic, a skrzynia robiła co chciała

Samochód był podpinany i nie było żadnych błędów w skrzyni biegów....dalej nie wiem, no nic to w takim razie pozostaje mi pojechać do najbliższego aso...

no to ja pisałem o oleju w skrzyni, a ten olej mineralny polecili mi goście specjalizujący się w oplu z Krakowa, jednak zmienię go na syntetyczny i zobaczymy co będzie dalej

Troche dziwne ze polecili ci olej mineralny do skrzyni. Od kiedy sie leje mineralne lub syntetyczne oleje do skrzyni, przeciez sa specjalne oleje. To niezli fachowcy opla!!!!