Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

czarniejące felgi

zbk
 Share

Recommended Posts

witam!

pod koniec sezonu letniego moje aluski (dokładnie jedna) miały bliskie spotkanie z krawęznikiem w związku z czym na fragmencie ok 10cm zdarłem z niej lakier. teraz czekają na strychu na nowy sezon ale zauważyłem że w miejscu zdarcia felga zaczyna czarnieć ( wygląda jakby śniedziało, chyba aluminium rdzewieje w ten sposóB). da się coś z tym zrobić czy już tylko malowanie ?

wypróbuję ten specyfik :) myślisz że po polerce będzie za jakiś czas też czarnialo?

wypróbuję ten specyfik :) myślisz że po polerce będzie za jakiś czas też czarnialo?

cieżko mi określić ale mz warto spróbować najpierw tego środka tym bardziej ze kosztuje grosze.

tak zrobię, jeśli już miałbym felgi malować to wolałbym po sezonie bo i tak czeka mnie zmiana opon, a ten sezon przelatam z tym. samo to rdzewienie - czarnienie nie ma chyba jakiegoś negatywnego wpływu na felge jest to tylko "wada kosmetyczna"?

Edited by zbk

Czarnienie to nie rdzewienie, aluminiuim nie rdzewieje. kup sobie jakis środek do czyszczenia i na pewno wróci do swojego koloru alu (choć rysa zostanie) np iron x

ok, a w przypadku polerowania to czym mam to nanosić i polerować?

co czym masz nanosić? ręcznie raczej nic nei spolerujesz do tego potrzebne trochę sprzętu, papieru, past i oczywiście umiejętności Trzeba wziąć też pod uwagę, że po wypolerowaniu do gołego alu o felgi trzeba będzie dbać gdyż łatwo je wtedy zniszczyć nieodpowiednim myciem, jazdą w zimie, nawet myjkami bezdotykowymi.

myślałem o ręcznym zrobieniu tego, jest na prawdę nie wielki kawałek , po prostu czarne na srebrnym to rzuca się w oczy, a wolałbym zrobić to mniejszym nakładem czasu i gotówki, bo jak mówiłem po sezonie felgi pewnie pójdą do malowania i tak lub je zmienię jak skończę już opony.. chyba nie opłaca mi się teraz tak profesjonalnie do sprawy podchodzić...

próbowałeś to wogóle czyścić czymś?

przecież alu po przerysowaniu jest jasne pod spodem, zczerniało ci po czasie

Edited by matherr

tak wiem, zczerniało dopiero po jakimś czasie. jesczze nie, bo nie wiedziałem z czym do tego podejsć, pewnie będę się brał za tydzień lub dwa, już przygotowując felgi do założenia

tak wiem, zczerniało dopiero po jakimś czasie. jesczze nie, bo nie wiedziałem z czym do tego podejsć, pewnie będę się brał za tydzień lub dwa, już przygotowując felgi do założenia

szybko zakładasz letnie laczki :)

daj znać czy ta pasata daje radę jestem ciekawy efektu.

już mnie kłuje w oko widok stalówek "na pokładzie" :) spoko, jak to zrobię to na pewno zamieszczę tu opinie i dam znać co z tego wyszło

poszło. najpierw próbowałem wszystkim co było pod ręką, ale nic nie jaśniało więc wziąłem tą pastę którą Travis poleca kilka postów wyżej. muszę przyznać ,ze efekt jest niezły, trochę działa to na zasadzie pasty tempo więc zobaczymy jeszcze jak z trwałością czy nie będzie matowiało, ale w miarę znikania małych rysek uśmiech na mojej twarzy stopniowo poszerzał się coraz bardziej. żałuję że nie zrobiłem fotek before i after dla pokazania efektu, za póżźno mi to przyszło do głowy :) reasumując mój wywód - za taką cenę (12,5) rewelka :) jeśli będzie się coś działo (matowienie czy coś) będę pisał w tym poście, pozdro

aluminiuim nie rdzewieje

Jeżeli przyjmiemy na sztywno że rdza to tylko tlenki i wodorotlenki żelaza to i owszem aluminium nie rdzewieje.

Jednak aluminium jest aktywne chemicznie i bardzo szybko się utlenia - ulega tzw. pasywacji czyli pokrywa się cieniutką warstwą tlenku. W przeciwieństwie do rdzy na żelazie tlenek aluminium jest bardzo mocno związany z podłożem i tworzy dobrą warstwę zabezpieczającą przed dalszym utlenianiem.

Usuwanie warstwy tlenku z aluminium bez zabezpieczenia powierzchni to słaby pomysł.