Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

czy to normalne vectra jest tak mocno obnizona z tyl?

Share

Recommended Posts

podaje link do zdjecia:

http://images35.foto...9b0a3a09med.jpg

dodam ze auto zatankowane do pelna a wsrodku nikogo nie ma, kola 195/60/15 a zdjecie robione na wysokosci ok 50 cm od ziemi

mimo, że jak wspomniano koła masz małe wysokość zawieszenia nie jest normalna, sama guma obniżyłaby samochód o 10-15mm, z tego zdjęcia wydaje się być minimum 3-4cm niżej

jeśli kupiłeś to auto, obstawiałbym, że jeździł nim ktoś na dużych alu z obniżonym zawieszeniem a na sprzedaż handlarz kółka zdjął i założył koła jakie miał, nie takie jak trzeba jak najtańsztym kosztem ;)

Edited by matherr

jak masz za male kolo to co sie dziwisz ze nisko siedzi
a co do tego maja kola? Przecieciez gołym okiem widać że jest za nisko i to nie z powodu kół. Ja tez mam 15 tyle że w signum i jest rowno jak na 16 letnich

wlasnie

wydaje sie

trzeba zamontowac kola jakie sa zalecane i wtedy porownac

Smelbo kola maja duzo do tego

a kij wie na jakim zawieszeniu to auto siedzi

czy na normalnym czy na obnizonym

tego juz zainteresowany nie napisal

a my mamy zgadywac czy tam jest -20 czy -60

nie mowie juz o sprawdzeniu czy sprezyna nie jest peknieta

ale po co zdjac kolo i popatrzec

co z tego ze masz 15 i na 16 tak samo

nie napisales nawet jakie opony masz na nich

tu tez mamy zgadywac ??

ja mam 15 na zime i 17 na lato

i optycznie 15 sa wielkie jak od ciezarowki

opony zalecane przez producenta w obu przypadkach

a tutaj wyraznie sa za male

nawet na profilu 195/65/15 w VC kola wydaja sie za male

Edited by gawlak

gwarantuję, że będzie mimo wszystko za nisko po założeniu zalecanych kół ;)

nie trzeba mieć bardzo bujnej wyobraźni żeby wyobrazić sobie gdy na kole 215/55/16 samochód będzie wyżej o 14mm, wówczas nadal będzie za nisko w stosunku do zawieszenia w VC nawet w wersji sport

Edited by matherr

ja przy swojej VIKI musiałem na 17" założyć 225/50 na felgę inaczej bałem się o miskę olejową że ja stracę na leżących policjantach :)

male sprostowanie: sa to kola 195/65/15 a nie 195/60/15 jak napisalem wczesniej

tak kupilem to auto ale na kołach 225/45/17 i co do wysokosci kola to roznica srednic miedzy tymi co sa teraz jest bardzo niewielka (1.36% od opony zalecanej czyli 215/55/16-obliczone na www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki opon )

glownie chodzi mi o to ze jest mala roznica miedzy gora kola a nadkolem....

to jest zawieszenie sportowe_wersja gts ale mimo to wydaje mi sie ze jest zbyt nisko a co do sprezyn to nie sa pekniete...

a to Ty chcesz miec rowne odstepy na gorze i po bokach ??

sory ale chyba zadna vectra tak nie ma

tak samo jak roznica jest przod i tyl ;)

porownywales z inna vectra ??

postaw auto na rownym gruncie

a nie na klepisku

i zmierz miarka ile masz do rantu blotnika

kij wie czy wszystkie kola sa rowno

wystarczy ze przod pojdzie troche do gory (na skos )

i juz tyl siadzie nizej

Edited by gawlak

na zywo nie mialem okazji a co do zdjec np z allegro tamte wydaja sie jakby troszke wieksze odstepy....

zmierze dokladnie jak bede w garazu na rownym ale juz teraz moge powiedziec ze nawet na rownym auto wydaje sie jakby nie wiadomo ile osob tam bylo napchane

Edited by adolf206

tak mnie zastanawia jedno GTS wychodzil w 4 drzwiowym nadwoziu ??

skad wiesz jakie masz sprezyny i ile obnizaja ??

auto jest uzywane i mogl ktos wsadzic inne

np tak jak ja mam z przodu -40 koni zamiast -30 irmschera

po czym stwierdziles ze to jest czterodzwiowe nadwozie skoro jest pieciodrzwiowe?

dokladnie jakie mam to nie wiem, wiem tylko ze zadne nie jest peknieta...i chyba bede musial zmienic bo to paskudnie wyglada a i auto bedzie wyzej to mniejsze prawdopobiebstwo zahaczenia o cos...

Edited by adolf206

po czym stwierdziles ze to jest czterodzwiowe nadwozie skoro jest pieciodrzwiowe?

dokladnie jakie mam to nie wiem, wiem tylko ze zadne nie jest peknieta...i chyba bede musial zmienic bo to paskudnie wyglada a i auto bedzie wyzej to mniejsze prawdopobiebstwo zahaczenia o cos...

brzydko wygląda bo jak ma wyglądać ładnie na takich kołach, kup 18tki i wtedy będzie się prezentowało auto

Na pierwszy rzut oka widać że to nie sedan. Zwróć uwagę na ostatnią szybkę, w sedanie jest półokrągła.

u mnie trochę wyżej stała , ale mimo to i tak było nie ciekawie z tą wysokością , szczególnie przy większym obciążeniu ,więc wymieniłem niedawno sprężyny od kombi i teraz stoi tak samo jak przód :mysli: .

sprężyna od hb i kombi są prawie takie same, różnią się grubością drutu. Grubość drutu hb=13,8 mm, a od kombi=14,4 mm. Po ustawieniu sprężyn obok siebie wysokość hb= ok28,5 cm , a od kombi=29,5 cm. Po zamontowaniu od osi piasty do nadkola = 39cm

Edited by AJA

m stwierdziles ze to jest czterodzwiowe nadwozie skoro jest pieciodrzwiowe?

brzydko wygląda bo jak ma wyglądać ładnie na takich kołach, kup 18tki i wtedy będzie się prezentowało auto

na lato mam ładne 17 a na zime szkoda kupowac 18 bo na naszych drogach nie wiadomo jak dlugo by zyly...

Na pierwszy rzut oka widać że to nie sedan. Zwróć uwagę na ostatnią szybkę, w sedanie jest półokrągła.

to już chyba prościej poznać po braku szyby w słupku tylnym...

sprawdz jaka masz odleglosc od osi piasty do rantu nadkola :) powinno byc w przedziale od 330 mm do 380 mm. na obnizonym zawieszeniu :) a dopiero pozniej bedziemy stwierdzac fakty co moze byc :)

Podłącze się do tematu bo mam podobny problem. Zawieszenie mam sportowe, tył moim zdaniem siedzi. Nic nie skrzypi, nic nie puka. Na zdjęciu z przodu ~370mm z tyłu ~330mm, przelatane ~60kkm. Ciężko stwierdzić co poprzedni właściciel wymieniał. Jakie Panowie macie zalecenia dla tego pacjenta żeby go podnieść z tyłu o min 4cm. W bagażniku mam zapas+butla lpg więc nie sądzę żeby tak ciążyło. Edit, z obu stron podobnie wygląda.

201203031096.jpg

Edited by betonixx