Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Porada - naprawa zamka centralnego - po swojemu.

volito
 Share

Recommended Posts

Witam.

Zrobiłem taka mini poradę. Nic wielkiego ale myślę że zamek centralny to ten co na zdjęciu.

Może ktoś skorzysta.

pre_1351023242__1.jpg

pre_1351023287__2.jpg

pre_1351023312__3.jpg

W zamku jeden róg jest zabezpieczony zagiętą blachą i trzeba go odgiąć.

pre_1351023367__4.jpg

pre_1351023395__5.jpg

pre_1351023423__6.jpg

Napisałem o dwóch mikro wyłącznikach (tak je nazwałem choć inni mówią mikro przełączniki) bo to one najczęściej wysiadają.

I jak wspomniałem trzeba zamek dobrze złożyć. Polecam zrobić sobie fotkę aparatem i w razie czego spojrzeć jak było.

Na zdjęciu może nie wyjść zasprzęglenie jednej z dźwigni z elementem plastikowym który załącza mikro wyłączniki i tu należy dobrze zapamiętać układ. Element plastikowy z którym jest związana metalowa dźwignia jest pod płytką z mikro wyłącznikami i jest elementem który poruszany jest przez oś jak i inną dźwignią. Po zdjęciu płytki z mikro.... będzie już dobrze widać o czy mówię.

Zdarza się że przy składaniu o tym się zapomni i naprawa przyniesie odwrotny skutek.

Nie będzie zamek działał z pilota, albo ciężko chodził , albo któraś z z dźwigni nie będzie działała prawidłowo etc...

Pozdrawiam

Edited by JarekS

Wg mnie porada bardzo przydatna ponieważ na stronie klubu jest zamek dzrwi tylnych który ma 1 mikorowłącznik a tu kolega przedstawił główny zamek drzwi kierowcy który troszkę się różni wnętrzem co zdjęcia bardzo ładnie obrazują i mogą się niektórym przydać :)

Dzięki.

Chciałem pokazać główny zamek.

A przy okazji już wiem jak się wstawia zdjęcia.

Odniosłem się tylko do zamka bo zdejmowanie tapicerki dobrze było pokazane w innym wątku.

Gdyby większość uznała , że jest niepotrzebny to można wywalić.

Mam kopię u siebie na dysku.

Dzisiaj wymieniłem zamek centralny (lewy przód).

No jest roboty. Pozostałe zamki mają o jedną dźwignie mniej i o ile ten wyciągnąć się dało to włożenie dla pierwszego montażu tego typu zamka już nie jest takie proste.

Męczyłem się sporo czasu nad ułożeniem dźwigien.

Osobiście polecam dla ułatwienia rozkręcenie klamki. Stwierdziłem że już zamek był wymieniany bo folia była naruszona. Te zamki to zmora vectr.

Czyli rozkręcamy klamkę i montujemy dźwignie i składamy klamkę. Przykręcamy zamek i robimy próbę. U mnie wyszło pozytywnie. Wszystkie elementy zadziałały.

Została mi tylko źle domykająca się szyba. Idzie na ukos i podwija uszczelkę.

Ale to inny temat.