Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

skrzypienie kierownicy....

nika84-24
 Share

Recommended Posts

Witam, od kilku tygodni męczy mnie skrzypienie/trzeszczenie kierownicy podczas jej obracania. Problem pojawia się po kilku minutach jazdy po całonocnym postoju, występuje przez cały dzień i ustępuje na chwilę dopiero po kilku godzinnym postoju.

Skrzypienie takie jakby sworzeń na którym zamontowana jest kierownica ocierał się ciasno w jakiejś gumie. Dźwięk dochodzi tak jakby z CIM'u ale nie mam pojęcia co w nim może tak przeraźliwie trzeszczeć. Zupełnie jakby się coś zacierało/chodziło na sucho i zaraz miało się ukręcić.

Kładłem się pod kierownicę i ewidentnie dźwięk dochodzi z okolic CIM'u. Występuje on nie zależnie od tego czy wspomaganie działa czy nie.

Spotkał się już ktoś z takim przypadkiem? Co to może być?

Auto to Signum 2004, przebieg 203000km

Właśnie dlatego piszę bo podejrzewałem łożysko amortyzatora, ale wymiana na nowe nic nie dała (stare było jeszcze w miarę ok).

Ściągałem kierownicę i obudowę kolumny kier. i jak kręciłem tym przegubem/sworzniem od kiery to dźwięki (trzeszczenie) dochodzą z obudowy CIM'u tu gdzie sa zamontowane manetki kierunku i wycieraczek.

Powiedzcie mi tylko na co muszę uważać przy rozbieraniu CIM'a? Jak się do tego zabrać?

• 3 weeks later...

Witam mam ten sam problem od jakiegoś miesiąca i zaczyna mnie to irytować :) tyle że już rozebrałem kierownicę + jej obudowy i nis nie widać, a dźwięk tak jak mówi nika 84-24 jakby gumową uszczelkę założyć na metalowy wałek i kręcić bez smarowania

Rozebrałem chyba wszystko, CIM i wszystko, przesmarowałem co mogłem i nic..

Rozebrałem chyba wszystko i przesmarowałem i nic...

Skrzypi tak jak wcześniej, tak jakby jakiś gumowy pierścień tarł o sworzeń kierownicy.....

Co to może być?????????????????

KAROL244 widzę że też jesteś ze śląskla więc może się jakoś umówimy do porównania tego skrzypienia???? Będę w okolicach Gliwic od 05.04.2012. do 12.04.2012r

Możliwe że to co u mnie było, hałas ocierania gumy. Uszczelniacz wałka kolumny przekładni kierowniczej, też było słychać przy kierownicy ale zdemontowałem CIM i wszystko co się dało a dźwięk pozostał.Sciągnełem wstępną osłonę tego wałka a ten uszczelniacz w przekładni smarowałem czymś takim http://www.wurth.pl/katalog2/karty/A0893%20106.pdf tyle że miałme dłuższą tą rureczke. i ściętą tak jak igła lekarska. Trzeba uważać żeby nie uszkodzić tego uszczelniacza ja zaryzykowałem bo już na tyle wkurzał mnie ten dźwięk (szczególnie słyszalny był latem)

Rozebrałem chyba wszystko, CIM i wszystko, przesmarowałem co mogłem i nic..

Rozebrałem chyba wszystko i przesmarowałem i nic...

Skrzypi tak jak wcześniej, tak jakby jakiś gumowy pierścień tarł o sworzeń kierownicy.....

Co to może być?????????????????

KAROL244 widzę że też jesteś ze śląskla więc może się jakoś umówimy do porównania tego skrzypienia???? Będę w okolicach Gliwic od 05.04.2012. do 12.04.2012r

Aktualnie niestety mam inny problem :( padł mi alternator który uprzednio wykończył mi poprzedni aku teraz zakupiłem nowy i walnoł mi altek i niestety autko stoi a altek na biurku i niewiem czy sie wyrobie z zamówieniem i poskładaniem auta w tym terminie ale jak co to sie odezwe ;)

• 3 weeks later...

No i Mnie dopadł ten dźwięk przy skręcaniu :(, nie umiem już z tym jeździć tak Mnie to denerwuje :angry:

Możliwe że to co u mnie było, hałas ocierania gumy. Uszczelniacz wałka kolumny przekładni kierowniczej, też było słychać przy kierownicy ale zdemontowałem CIM i wszystko co się dało a dźwięk pozostał.Sciągnełem wstępną osłonę tego wałka a ten uszczelniacz w przekładni smarowałem czymś takim http://www.wurth.pl/...A0893%20106.pdf tyle że miałme dłuższą tą rureczke. i ściętą tak jak igła lekarska. Trzeba uważać żeby nie uszkodzić tego uszczelniacza ja zaryzykowałem bo już na tyle wkurzał mnie ten dźwięk (szczególnie słyszalny był latem)

Viki2004 może jakaś krótka porada, co rozebrać i co smarować, żeby było wiadomo od czego zacząć??....

Heheh, widzę że temat dopada coraz większą ilość osób. Ja się przyzwyczaiłem ale nie wykluczone, że w najbliższych dniach będę dalej z tym walczył pod kątem tego uszczelniacza, o którym pisał Viki2004. Woźny a Ty już usunąłeś problem?

• 4 weeks later...

Jeżeli używał ktoś Plaka do deski rożdzielczej, i dostało się trochę pod Cimem jest guma w którą wchodzi oś kierownicy, to ona piszczy od tego.

sprawdzone:

U mnie pomogło podgłośnić radio wcale się tym nie przejmuje.

• 3 weeks later...

Witam, u mnie skrzypienie, popiskiwanie pojawiło się po wymianie maglownicy , a dźwięk dochodził jakdy z CIM. Na forum vb są posty z problemem i nr oplowski dodatku uszlachetniającego do wspomagania. Po dolaniu po około tygodniu wszystko ucichło , dolewałem ze dwa lata temu .

W moim przypadku załatwił , problem pojawił się po regeneracji maglownicy zaczęło piszczeć, skrzypieć przy skręcaniu i lekkim pokręcaniu kierownicą. Jak wspominałem wcześniej po około tygodniu od dolania 50 ml dodatku ucichło. Przejechałem ok 40 tys i tylko w upalne dni podczas jazdy po mieście troszkę popiskuje, ale jest to słyszalne w minimalnym stopniu. Dodatek kupiłem za ok 20 zł w serwisie Neexteem w W-wie numer GM był podany na forum VB.

• 1 year later...

Dodam tylko że u mnie jest to samo, pojawiło się po regeneracji maglownicy i popiskuje rano przez pierwsze 10 minut jazdy. Jakoś się do tego już przyzwyczaiłem.

• 2 weeks later...

Witam,

Od pewnego czasu po odpaleniu mojego Signum (150tys km) wydobywa się buczenie któremu towarzyszą
ledwo wyczuwalne wibracje koła kierownicy. Auto jest po wymianie przednich amorów i łożysk.
W grudniu wymieniałem też komplet filtrów w ASO i przy tej okazji uzupełnili mi olej w układzie wspomagania.
Uzupełnienie oleju nic nie dało.

Nie odczuwam w zasadzie żadnych problemów ze wspomaganiem, żadnych luzów nie ma,
nie zapala mi się też żółta kontrolka, jednak to buczenie jest dość irytujące. Wydaje mi się, że jest najbardziej słyszalne
z rana przy pierwszym odpaleniu gdy auto jest zimne.

Czy możecie mi zasugerować co z tym tematem robić?

• 3 months later...
  • 2 months later...

U mnie, najpierw byly niewielkie zaniki a raczej slabsze wspomaganie w niewielkim zakresie obrotu kierownicy, potem popiskiwanie (skrobanie) z okolic cima, potem drzenie kierownicy na ostrych nierownosciach, wszystko ustalo po wymianie krzyzaka.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

A może być tak że jak mi wymieniali amory to wszystkie śruby skręcili na podnośniku i w chwili opuszczenia auta zrobiły się jakieś naprężenia ?

• 7 months later...

U mnie skrzypienie (trzeszczenie) pojawiło się po czyszczeniu manetki i styków CIMa, wymył sie smar. Czy wystarczy psiknąć białym smarem? Stosowałem juz silikon w sprayu i inne i nic nie pomaga...

• 3 weeks later...