Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Ekran BC i dziwne info o temperaturze zewnętrznej

ReedBull
 Share

Recommended Posts

Witam Panów.

Mam mały problem... screen na dole.

bc.jpg

No więc... Speed? Pokazuje on średnią prędkość? Czy powinien pokazywać teraźniejszą?

Temperatura powietrza... i tu zaczynają się schody. Po odłączeniu czujnika (tego w zderzaku ;) ) temperatura spada do -59. Natomiast jak podłącze go z powrotem rośnie do pokazanej za screenie i wtedy się waha... wzrośnie na zewnątrz to i pokaże jeszcze większą. Nie wiem czy wyraziłem się jasno... :)

Pytanie: Zwarcie przewodów? Przerwany któryś z nich? Mniej prawdopodobne, że walnięty jest czujnik.

Pomożecie?

Edited by ReedBull

Ale dlaczego temp. spada do -59? Po odłączeniu czujnika powinny pojawić się kreseczki (--,-°C) w miejscu gdzie jest temperatura. Przynajmniej w poprzedniej Viki tak miałem.

Dlaczego dokladnie tak jest to nie wiem ale identyczną sytuacje miałał moja siostra ( u niej pokazywało 61oC )co prawda w clio ale wymina czujnika pomogła

Widze że jesteś w anglii ale dla sprawdzenia ceny z allegro nie jest to droga część http://moto.allegro....2158298597.html

Edited by Krzysiekk884

Widze że jesteś w anglii ale dla sprawdzenia ceny z allegro nie jest to droga część http://moto.allegro....2158298597.html

Czujnik zamówiony. Dla porównania cena z eBay.co.uk http://www.ebay.co.u...#ht_2481wt_1163

P.S

Plusik za pomoc oczywiście poleciał ;)

Edited by ReedBull

Witam Panów.

Mam mały problem... screen na dole.

bc.jpg

No więc... Speed? Pokazuje on średnią prędkość? Czy powinien pokazywać teraźniejszą?

Temperatura powietrza... i tu zaczynają się schody. Po odłączeniu czujnika (tego w zderzaku ;) ) temperatura spada do -59. Natomiast jak podłącze go z powrotem rośnie do pokazanej za screenie i wtedy się waha... wzrośnie na zewnątrz to i pokaże jeszcze większą. Nie wiem czy wyraziłem się jasno... :)

Pytanie: Zwarcie przewodów? Przerwany któryś z nich? Mniej prawdopodobne, że walnięty jest czujnik.

Pomożecie?

cześć,

miałem identycznie i u mnie czujnik temepratury wyszedł z mocowania w atrapie.

po montażu z powrotem jest ok

pozdr

Mój tata w C-Klasie miał to samo tylko jemu dochodziło do 42 stopni jak dobrze pamiętam i okazało się że czujnik był walnięty. Myśleliśmy, że przez to że wysuną się ze zderzaka, silnik go ogrzewa, ale okazało się że jednak odmówił prawidłowego działa:)

rozłacz, wyczyść i zamontuj ponownie, bo jesli nie ma odpowiedniego przejscia to wtedy też bedzie sie grzał

rozłacz, wyczyść i zamontuj ponownie, bo jesli nie ma odpowiedniego przejscia to wtedy też bedzie sie grzał

Odłączyłem wyczyściłem ale nic... po odłączeniu temperatura spada grubo na " - ". Czujnik zamówiłem, ale gościu się ociąga coś z wysyłką. Oby to był czujnik, bo coś mnie się wydaję, że problem z wiązką może być.

witam, mam podobny problem, wskazywało mi po 20 pare stopni przy temperaturze rzeczywistej 2,3, 0*C. kupiłem nowy czujnik. wypiąłem stary, temp. na wyświetlaczu pokazała się 5*C, po chwili 4,5 potem 4, 3,5 i zeszła do 0....? wpiąłem nowy czujnik i to samo. teraz jest 4 a na kompie 14*C... czyżby zwarcie kabli gzieś po drodze?

pozdrawiamy

witam, mam podobny problem, wskazywało mi po 20 pare stopni przy temperaturze rzeczywistej 2,3, 0*C. kupiłem nowy czujnik. wypiąłem stary, temp. na wyświetlaczu pokazała się 5*C, po chwili 4,5 potem 4, 3,5 i zeszła do 0....? wpiąłem nowy czujnik i to samo. teraz jest 4 a na kompie 14*C... czyżby zwarcie kabli gzieś po drodze?

pozdrawiamy

Witam,

Właśnie też mi się wydaje, że jest gdzieś zwarcie... we wtorek będę grzebał przy aucie to może mi się uda rozwiązać ten problem. Napiszę co było.

• 2 weeks later...

No więc zabrałem się za walkę z tym czujnikiem temperatury i niestety ją przegrałem. Nigdzie żadnego zwarcia nie znalazłem. <_< Jedyne co było to zaśniedziały styk. Wyczyszczone, spryskane preparatem do czyszczenia styków elektronicznych i dalej nic. Temperatura rzeczywista 14°C a u mnie na kompie 65°C :blink:. Normalnie nie mam już siły na ten shit. :angry2:

No więc po długiej walce z tym czujnikiem doszedłem co jest grane. ;) Założyłem nowy czujnik a temperatura dalej +600. :D Problem tkwił w tej kostce:

kostka.jpg

Wypiąłem dwa kabelki, niebieski i niebiesko-biały. Po wypięciu kabli ze złącza wyleciała WODA. Wyczyściłem wtyczki i podłączyłem bezpośrednio. Oczom moim ukazało się...

ekranbc.jpg

Temperatura rzeczywista ;) Niestety w kostce robi się zwarcie i temp. rośnie... zostawiłem na razie tak jak na zdjęciu+izolacja (brak czasu) ale zapewne w późniejszym czasie wszystko zrobię tak jak powinno być. Także jak ktoś będzie miał podobny problem może zobaczyć czy to nie przypadkiem to samo co u mnie. ;)

• 2 weeks later...

Witam - u kolegi mam podobny problem tylko ze pokazuje "F" to chyba jest awaria czujnika , ale wymiana na nowy nic nie zmieniła i tez chyba mnie czeka poszukiwanie przerwy w przewodach , tylko mam pytanie gdzie jest bezposrednio podłączony czujnik do jakiego modułu?

Witam i dziekuje xpirat za schemat czujnika temp. , po swietach sie zajme tym i sprawdze gdzie ma przerwe w obwodzie .

Wypnij wtyczkę X26 na podszybiu tą koło pompy abs i miernikiem sprawdz czy jest zwarcie na pinie 21i 22 jak jest to trzeba głębiej szukać x1

• 2 weeks later...

Witam - usunąłem usterke przerwany przewód niebieski gdzies na odcinku termometr a złącze X26 i poprowadziłem nowy przewód i wszystko smiga .

• 2 years later...

Witam, u mnie też wyświetla F zamiast temperatury po oględzinach okazało się że czujnik temperatury siedzi w grillu ale nie jest podpięty, gdzie mam szukać wtyczki bądź całego kabla na pierwszy rzut oka nie widać żadnych luźnych kabli, skąd powinna wychodzić przeciwległa wtyczka?