Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Awaryjne odpalanie w przypadku awarii pompy paliwa w zbiorniku.

KRIS 74
 Share

Recommended Posts

Witam

Chciałbym podzielić się z wami patentem na awaryjne odpalenie auta kiedy pada pompa paliwa w zbiorniku.

W przypadku mojej byłej VB dojeżdżając do skrzyżowania w obcym mieści auto zgasło i klops, nie pomogły próby kręcenia rozrusznikiem.

Dalej to już tylko wydatki laweta, warsztat, nerwy czy uda się załatwić pompę w hurtowni (była sobota około 15-tej), rodzinka w aucie itd.

W przypadku awarii VC, stanąłem na parkingu, zgasiłem auto i po powrocie nie mogłem już odpalić.

Zadzwoniłem do znajomego mechanika, który poradził mi pewien zabieg polegający na podniesieniu tylnej kanapy, zdjęciu zaślepki nad zbiornikiem, następnie w dwie osoby kręcenie rozrusznikiem i jednocześnie energiczne uderzanie od góry w zbiornik w miejscu gdzie zamontowana jest pompa.

Auto odpaliło, zadowolony dojechałem do domu, na postoju spokojnie wymieniłem pompę na nową.

Patent pewnie nie zawsze zadziała, zależy jak mocno zatarła się pompa, ale myślę że warto o tym wiedzieć.

Pozdrawiam

Krzysiek

P.S.

Jak komu się przyda w realu to poproszę o dopisanie się do tematu.

Edited by KRIS 74

• 1 month later...

Szkoda że nie przeczytałem tego wcześniej :) ale co fakt to fakt jak musiałem autko przestawić potem na placu to przy uderzeniu już śmigała :)

Szkoda że nie przeczytałem tego wcześniej :) ale co fakt to fakt jak musiałem autko przestawić potem na placu to przy uderzeniu już śmigała :)

witam.

fajny sposób.

na youtube jest filmik jak w ten sposób corse b odpalaja.

z filmu wynika że działa.

pozdrawiam

• 9 months later...

Witam. Mam pytanie, czy jest możliwe odpalenie Z18XE na gazie przy obecnej temp. zewnętrznej +2. Piszę ponieważ padła mi pompa paliwa (mimo że zawsze było pół zbiornika). Instalacja to stag 300 plus , i przy trzymaniu przełącznika lpg oraz próbie odpalania auta - to osprzęt lpg pod maską zrobił się biały i gaz zaczął uchodzić na złączach (przy opaskach) - tak to wygląda jakby elektromagnesy na listwie wtryskowej lpg się nie otwierały a przed nią na dolocie w momencie kręcenia rozrusznikiem robiło się za duże ciśnienie. Dzwoniłem do AC i sami nie są pewni czy jest to możliwe - jedynie zaproponowali mi gdzieś ogrzać auto do takiej temp.aby na to pozwolił sterownik lpg. Moja vc nie ma żadnych błędów (tylko coś tam chwilowo wyskoczyło z tempomatem-brak komunikacji ?)- ale raczej nie ma to nic wspólnego. Tak się również zastanawiam czy ecu silnika może nie sterować wtryskiwaczami w przypadku braku ciśnienia w przewodach PB ??

• 4 months later...

Odpisze z opoznieniem, ciekawy temat.

W Twoim przypadku doszlo do obszronienia/oblodzenia elementow instalacji. W reduktorze nastepuje znaczny spadek cisnienia gazu (przejscie z fazy plynnej do fazy lotnej), co powoduje znaczne obnizenie jego temperatury (efekt odwrotny: nagrzewanie przy sprezaniu. Zmiany temperatur przy rozprezaniu i sprezaniu wykorzystywane sa w lodowkach, klimatyzacjach oraz pompach ciepla). W warunkach normalnych zamarzaniu zapobiega goracy plyn chlodniczy przeplywajacy przez parownik, ale w zimnym silniku plyn rowniez jest zimny. Rozszczelnienie wynika z niskiej temperatury.