Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Skup samochodów - korzystał ktoś?

sprat
 Share

Recommended Posts

Witam, ale dziś sypię postami. :D No ale do rzeczy

Mam takie pytanie: czy warto oddac samochód do skupu? Czy istnieją jakieś wady/niebezpieczeństwa takiego rozwiązania (oprócz oczywiście mocno zaniżonej kwoty jaką otrzyma sprzedający)?

Pytam, gdyż ktoś znajomy chciałby pozbyc się auta w taki sposób.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

standart dostaniesz grosze a wogule oni w rozmowie sa tak beszczelni ze szkoda gadac,omijac handlarzy z daleka

Nie warto,parę groszy dostaniesz a ktoś może tego auta potrzebować bardziej za większe pieniądze (jakoś oczywiście jeżdżącego) bo np.stawia Dom lub inną nieruchomość i potrzebuję dowozić materiał a wiadomo jakie koszty transp. :) Ja tak sprzedałem Poloneza który stał 6lat na Podwórku (jezdził) za dużo większą kasę niż proponował skup.

dodam iż nikt o dobrym stanie emocjonalnym nie wkłada cementu na tylną kanapę lub desek.

do limuzyny lub średniej klasy samochodu

Dokładnie omijać tych co skupują z daleka, ja kiedyś swoją VA 1.7TD (uderzoną) chciałem sprzedać i jak zadzwoniłem to koleś od ręki chciał wziąć za 300 zł, to tylko wybuchłem śmiechem i podziękowałem za dobry żart :) Samą budę - dokładnie to tył sprzedałem za 500 zł, a jeszcze zostało tyle rzeczy, do tego silnik wartość ponad 2000 zł, natomiast silnik został u mnie ale na części cały samochód poszedł i muszę przyznać, że całkiem nieźle na tym wyszedłem ;)

Ostatnio też zastanawiałem się nad oddaniem poprzedniego auta do skupu, ponieważ uszkodziłem przód ale jeździłem nim, więc podjechałem na stację demontażu a koleś od razu zaproponował mi 200 złociszy za niego :leze: gdzie felgi były tyle warte.

Postanowiłem że sprzedam go na aukcji i rzeczywiście kwota którą za niego dostałem była satysfakcjonująca. :luz:

Plusem na tych skupach jest to że dają papiery do wyrejestrowania nic poza tym.

hmm dobrze wiedzieć że taka lipa z tymi skupami bo mam na zbyciu "jeżdżącą" fieste i myślałem właśnie nad jakimś skupem ale w takim wypadku to może na alledrogo poleci :)

jest też inna alternatywa- jedno złomowisko w mojej okolicy sie reklamowało że 600zł za tonę auta płacą ale jakoś nie mam serca jej złomować... ;) jeść nie woła to niech stoi pozdro

Zdecydowanie lepiej na alledrogo.pl ją sprzedać nóż a widelec będzie potrzebna początkującemu kierowcy za troszkę więcej niż oferuję skup lub złomowanie ;)

Jak ja kiedyś w komisie pytałem żeby Viki wstawić to mi powiedział że może mi dać za nią tyle ile stoi najtańsza sprawna na allegro w tym roczniku... Nie ważne że ja mam jasne skóry ksenon i pełny wypas a ta druga to golas... Wyśmiałem gościa i odjechałem...

Komisy to tylko na zamianę i nawet nie bardzo na kupno ani tym bardziej sprzedaż!Pytałem na zamianę na Sedana za GTS-a (Sedan golas nawet felg nie było)dopłacał mi 3tyś :) Komisy szerokim łukiem!wyjątkowo na zamianę jeśli mają to co nas interesuję a nie chcemy czekać ze sprzedażą swojego ;)

• 3 years later...

Jak się nie ma czasu na sprzedaż auta, albo ma się "złomka" to auto skup jest świetnym rozwiązaniem. Są takie skupy, na których nie zaniżają jakoś specjalnie ceny - takie opinie słyszałem np. o nich tu był link Zostawienie auta w rozliczenie na komisie to również jakaś opcja, ale niewiele komisów chce iść na coś takiego.

Jak się nie ma czasu na sprzedaż auta, albo ma się "złomka" to auto skup jest świetnym rozwiązaniem. Są takie skupy, na których nie zaniżają jakoś specjalnie ceny - takie opinie słyszałem np. o nich tu był link Zostawienie auta w rozliczenie na komisie to również jakaś opcja, ale niewiele komisów chce iść na coś takiego.

Ales kotleta wygrzebal :)

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...
UP