Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Alan 102

Danek89
 Share

Recommended Posts

Witam, wyciągnąłem z szuflady "stare" radio ALAN 102 podłączam i zonk. Co prawda radio włącza się ale tu pojawia się problem, otóż nie ma odbioru i nie nadaje. rozkręciłem je i oblukałem luty itd wydaje się być w porządku ale dlaczego nie działa tego już nie wiem.

może jakaś mądra głowa poradzi coś w tym temacie :)

Edited by Danek89

W 109 zimne luty sie zadko zdazaja obstawiam uszkodzony kabel mikrofonowy sprawdz we wtyku do radia czy sie kable nie pourywaly. Czy jak wciskasz nadawanie to na radiu cos sie dzieje ?

nie nic nie dzieje 0 reakcji, ale dziwne jest to że nie działa nawet odbiór myślałem że głośniczek padł ale podączyłem z innego i też nic regulacja pokretłem nic nie daje

Zacznij od sprawdzenia mokrofonu bo przez niego masz tez zalaczany odsluch mozesz tez wyjac wtyk z radia i zrobic czyms zwarcie na 2 gornych bolcach w gniezdzie mikrofonowym jak zacznie szumiec to masz pewne ze grucha padnieta ;)

Edited by he_niu

zrobiłem to zwarcie tak jak radzisz ale nic żadnej reakcji nie ma, jeśli połączę drucikiem wtyki lewy górny i prawy dolny to reakcja radia jest taka jakbym nadawał ale dosłuchu nie mam

rozebrałem wtyk od mikrofonu i fakt trzeba kabelki polutować to ogarnę. A powiedz mi czy jak odłączę gruche od radia to będę miał odbiór na nim?

czaję, ale teraz tak podłączyłem na 100% sprawną gruchę i nie ma na radiu nawet szumów na squelech'u odkręconym na maxa i nie słyszę jak mówi się do mnie

A rf gaina jak masz ?

Czy jak podepniesz antene to na wskazniku sygnalu cos sie pojawia ?

Witaj, a stroiłeś antenę do radia?

A od kiedy stroimy antene do radia ? i co to ma do problemu :P

A rf gaina jak masz ?

A od kiedy stroimy antene do radia ? i co to ma do problemu :P

Cześć he_niu źle się wyraziłem (potocznie używa się określenia: "strojenie anteny") a chodzi mi o strojenie anteny CB z użyciem miernika SWR, może też by warto sprawdzić

pozdrawiam

A rf gaina jak masz ?

rf gaina nie ma antena na pewno sprawna. ale nie ma takiego czegoś w tym radiu jak wskaźnik sygnału

No tak mi sie caly czas zdawalo ze ty o alanie 109 mowisz :dash: niewyspany czlowiek i cyferki sie myla :P

Jesli to jest wersja ze starsza plyta glowna (nie smd) to faktycznie moga byc zimne luty na plycie

Takie :D

8997ce2377a0cb197bfb1cf1ca947f49.jpg

czyli co raczej nieopłacalne inwestowanie czy może są jakieś miejsca gdzie te zimne lutu nagminnie się zdarzają ?

//edit:

jakieś tam pojęcie o lutowaniu mam więc jakbym wiedział które miejsca są feralne w tym sprzęcie to bym je reanimował, przydałoby się do busika

Edited by Danek89

Odkrec gorna pokrywe podepnij antene i ponaciskaj plyte jak zacznie gadac przy naciskaniu to znaczy ze zimne luty a znajdziesz je patrzac tak jak teraz na fotce to beda z prawej strony od gory na wysokosci otworow w ktore wkrecasz te srubki trzymajace radiu w uchwycie

EDIT: sry ale juz mi sie strony placza eraz jest poprawnie ide spac :P

Edited by he_niu

Zalezy co mu dolega ale mysle ze to raczej cos drobnego jak nie masz w okolicy zaufanego serwisu podeslij go do mnie i sie zobaczy ;)

no tutaj raczej nie zrobie go, jak będzie mi potrzebne to podeślę do Ciebie :)