Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

maniekDG

Jakie LEDY do jazdy dziennej polecacie?

64 posts in this topic

witam.pytanko jak w temacie .Gdzie umieszczacie Ledy i jak to wygląda? czy spalanie rzeczywiście jest mniejsze ?

myslałem o czymś takim

Co wy na to?

0

Raczej nie ten dział...

ale z tym spalaniem to nie wierze w to

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

spalanie mniejsze.... czego to ludzie nie wymysla....

0

wolalbym zalozyc halogeny i na halogenach jezdzic

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

zauważcie ze ma mniejszy pobór mocy, co za tym idzie silnik nie jest obciążony jak na standardowych zarówkach, więc ma lżej

0

w to spalanie to tez nie wierze zabardzo a jeżeli jest mniejsze to pewnie minima

0

przecież nikt nie mówi że bd spalał 2 litry mniej, to są minimalne ilości

0

to ja proponuje wymontowac radio z Auta, wzmacniacz, klime, eee zalozyc 14" fele moze to tego wycieraczki aerodynamicznie i spalanie spadnie o 5 l bo silnik bedzie odciazony.... takie pie**** nanna za przeproszeniem

mozna zredukowac jeszcze wage auta wyciagajac wszystko z niego - gasnice zostawcie i apteczke

0

Please login or register to see this quote.

Możesz jeszcze ściągnąć drzwi, maskę , klapę bagażnika bd jeszcze lżejszy, i jeszcze mniej bd palił

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

wedlug mnie to kolejne 50 zl wtopione w bloto. za to kolego odzaluj i zalej PB

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Ja założyłem Philipsy opis w linku :http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/132618-vectra-b-drl-philips-daylight-4/page__p__1578851#entry1578851

Założyłem je nie ze względu na oszczędności paliwa ale akumulatora. Robię krótkie trasy 4 km do pracy i z powrotem po mieście. W zimie miałem problem z niedoładowanym akumulatorem. -brak możliwości doładowania. Od momentu założenia świateł dziennych 2x12W żadnych problemów z niedoładowanym akumulatorem. Philips ma diody SMD - 4szt które są dobrze widoczne, z tego co widzę światła na filmie maja zwykłe diody LEd.

0

Kolego pieprzysz za przeproszeniem tak, że nie da się czytać. Diody owszem zmniejszają spalanie (ponieważ pobór mocy jest z 2-3W, a nie około 150W), lecz są to minimalne ilości, a chodzi też tutaj o ekonomię, bo jaką żywotność mają diody, a jaką żarówki? Kupuje się światła diodowe do jazdy dziennej za 40-50 zł (bo teraz tyle kosztują) i używamy ich przez kilka - kilkanaście lat, a przez ten czas to wymieniło by się raz w roku komplet H7 na nowy i mamy sporą sumkę, także oszczędności są bardzo duże. Zresztą kolejnym plusem jest to, że nie wypalamy reflektorów i wtedy kiedy potrzebujemy ich - czyli w nocy, to świecą tak jak powinny.

0

Między innymi dlatego żeby oszczędzić akumulator, mam w astrze f 1.7d światła do jazdy dziennej i sobie chwalę

0

ZeusSs na HID tez jest mniejszy pobor pradu. jak odelzysz auto to zobaczysz ze spalanie spadnie. ja widze po zmiane opon. ma letnie 205/55 r15 pali mi 10-12l zalezy od jazdy a zimowki mam 185/65r14 i spalanie okolo 9l

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

a i dodam ze dwa lata mam auto i ani razu mi sie zadna H1 ani H3 nie spalily

0

Posted (edited)

Ile mniejszy pobór mają ksenony? Dodajmy też, że po co ma się świeci w dzień deska rozdzielcza, oświetlenie rejestracji i światła z tyłu?

Zresztą nie czytasz uważnie, bo napisałem, że spalanie jest znikome, a dzienne są po to aby nie wypalać niepotrzebnie żarówek w samochodzie, a do tego w słoneczny letni dzień to mijania nic nie dają, bo ich po prostu nie zobaczysz, natomiast diody świecą bardzo jasno i są dobrze widoczne, a oto właśnie chodzi w światłach do JAZDY DZIENNEJ.

hella_drl.jpg

Jak Ci się żarówka żadna nie spaliła to spoko, bo akurat jak ktoś jeździ sporo, to ma większy problem.

W moim wypadku decyzja o dziennych wyglądała tak, że kupiłem nowe żarówki i zjarały mi się obie po 3 miesiącach, a teraz mam żarówki +90% (świecą super w nocy), a w dzień jeżdżę na dziennych i oszczędzam kasę, bo żarówki mają już ponad 2 lata i myślę, że jeszcze sporo czasu na nich pojeżdżę - po prostu praktycznie ich nie używam.

Do tego jak to w oplu światła trzeba wyłączać i włączać ręcznie, natomiast dzienne obsługują się same - przekręcam stacyjkę i już dzienne świecą, wyłączam stacyjkę i dzienne się wyłączają.

Także porównywanie do radia w samochodzie jest nie na miejscu, bo radio umila jazdę i ciężko bez niego jeździć, a światła mijania są stworzone do jazdy w nocy - jak na obrazku wyżej.

Edited by ZeusSs
0

I to akurat jest święta prawda :)

0

jak ktos kocha swoje auto to praca silnika umila mu jazde a ne radio. co do jazdy robie 10-15 tys km rocznie oplem, kangoo jakies 4 tys a KIA kolo 5 tys.

zawsze mozesz zalozyc sobie takie cos na lampy

Please login or register to see this link.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Artykuł stary.

To jestem inny, bo lubię swój samochód, lecz aby dźwięk silnika mi się podobał, to musiało by to być przynajmniej V8.

Natomiast widzę, że próbujesz coś wymyślać i nie docierają do Ciebie niepodważalne argumenty za światłami dziennymi.

To tyle ode mnie, na ten temat - co miałem napisać to napisałem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

a ma ktoś zamontowane LEDY w VB jak to wygląda? ile ledów wystarczy do oczekiwanego efektu?

0

Jest sporo tematów o VB, nawet ja w swojej mam zamontowane:

80406090.jpg

Przyznam szczerze, że teraz kupił bym okrągłe i wstawił w miejsce halogenów, lecz jak ja kupowałem to wszystko było strasznie drogie i nie miałem za dużego wyboru, bo teraz to można przebierać w tych dziennych, że szok ... ;) Moje dzienne mają po 28 diod (lub 24 coś koło tego) x 2 czyli sporo, lecz przekłada się to na jakość i jasność świecenia, bo moje ostro walą, a widuję na drodze takie jakieś niedorobione światła dzienne.

0

A teraz Kolego przyznaj sie uczciwie - czy Diody na gornym zdjeciu swieca, czy sa wylaczone? Trudno sie z niego domyslic. Jesli jednak swieca, to przykro mi bardzo, ale swieca do bani. Dlaczego? Ano dlatego ze pieknie to one swieca na foto na dole - patrzac z perspektywy zderzaka. Jadac autem z naprzeciwka z odleglosci 300m na pewno nie patrze w plaszczyznie zderzaka...

Umowmy sie - swiatla do jazdy dziennej sa dla podwyzszenia bezpieczenstwa - naszego i innych ("Badz widoczny na drodze itp..."). Swiatel LED ktore byly widoczne z porownywalnej odleglosci co mijania czy dzienne na zarowkach 21W - widzialem moze KILKA RAZY. Owszem jest na rynku pare modeli DUZYCH swiatel LED-owych ktore swieca wytwarzajac duza plame swietlna. Ale wiele modeli to jakas zenada! Ludzie zaloza sobie cienki paseczek z 5-6 diodami ledwie swiecacymi i ciesza sie ze oszczedzaja akumulator. Co z tego jak ich na drodze nie widac??

P.S. Nie czytalem dokladnie aktualnej definicji swiatel do jazdy dziennej, ale kiedys w Kodeksie Drogowym byly opisane jako swiatla umieszczone z przodu wlaczane jednoczesnie z oswietleniem pozycyjnym (z przodu i z tylu)!

Sprawdzcie to bo moze sie okazac ze narazacie sie na mandat

0

Troszkę zostałeś w tyle co do przepisów stosowania dziennych, jak dobrze pamiętam to do 2009 bądź 2010 owszem był taki obowiązek iż przy montażu dziennych musiał być oświetlony także tył auta, znieśli to i nie ma już takowego obowiązku, wystarczy sam przód mieć oświetlony.

Tak na logikę, w słoneczny dzień widać że tylne lampy są włączone? Nie, dlatego dobrze że zmienili ten przepis.

0

a co myslicie o tym

Please login or register to see this link.

SMD cena niezła licząc ze wysyłka gratis

0

Co prawda są smd ale małe więc świecić będą lecz na pewno nie tak mocno jak oczekujesz.

Za taka wysyłkę towaru ja bym podziękował, ekonomia nie to że będzie szła nie wiadomo ile czasu to w razie jak się gdzieś zgubi na poczcie nie otrzymasz zwrotu kasy ani następnego kompletu ponieważ przy ekonomi nie dostajesz żadnego potwierdzenia wysyłki towaru.

Cytuje jednego ze sprzedawców na allegro.

"List ekonomiczny wysyłamy na własne RYZYKO KUPUJĄCEGO ponieważ nie ma dokumentu potwierdzającego nadanie."

0

rownie dobrze mozesz zalozyc zarowki diodowe do halogenow ....

0