Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

skoti35

Uszczelka pokrywy zaworów

59 posts in this topic

Wymieniłem już 2 uszczelkę pod pokrywa zaworową w ciągu 10 tyś km.Pierwsza Goetze,druga Elring.Wszystko umyte wyczyszczone posmarowane silikonem te miejsca wg porady,czyli tak jak ma być.Zaczyna się pocić zawsze prawy dolny narożnik i pierwsze wybranie na patrząc od chłodnicy.Czytałem że niektórzy smarują uszczelkę całą silikonem a później wkładają w rowek w pokrywie,aczkolwiek zdania na temat smarowania silikonem uszczelki też są podzielone.Może ma ktoś patent na cieknącą uszczelkę,albo poleci jakąś dobrą pastę uszczelniającą

0

Please login or register to see this quote.

Silikon i uważać, żeby nie przeciągnąć którejś śruby przy dokręcaniu, bo uszczelka się deformuje i wyciek gwarantowany.

Jeśli chodzi o silikon to któregoś razu kupiłem ten i u mnie się sprawdza przy wszelkich uszczelkach:

Please login or register to see this link.

0

Posted (edited)

Tzn całą uszczelkę smarujesz silikonem,czy tylko płaszczyzne głowicy?

Edited by skoti35
0

najpierw posmaruj rowek w pokrywie w ktory wchodzi uszczelka , pozniej wcisnij uszczelke a na koniec posmaruj warge uszczelki. pozatym sprawdz czy masz prosta pokrywe ( przyloz do lustra )

0

Na początek powiedz jak dokręcasz śruby? Jeśli dokręcasz np. górna lewa - dolna prawa, dolna lewa - górna prawa i tak do końca oczywiście najpierw delikatnie to jest dobrze. Po dokręceniu wszystkich dokręcasz je ponownie z wyczuciem jeśli nie masz klucza dynamometrycznego. Jeśli dokręcasz wg wskazówek zegara i do tego od razu je mocno dokręcasz to uszczelka się deformuje i po zamiatane.

0

Posted (edited)

przed ostatnią wymianą przykładałem do szyby i jest ok

dokręcałem tak jak było w poradzie na stronie,tylko nie mam klucza i robie to na wyczucie

Edited by skoti35
0

mysle ze z tym kluczem dynanometrycznym do pokrywy to lekka przesada , ale oczywiscie nie zaszkodzi

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Sruby przykreca sie od srodkowych do zewnetrznych,slimakowo.

Co do silikonu to nie popieram takiego czegos. Od tego sa uszczelki aby trzymaly.

0

a pytanko takie koledzy bo mam problem jak kolega z pierwszego posta. Wymieniłem uszczelkę, firma elring i nadal kapie również z pawego dolnego narożnika. czy jest sens ją wyjmować przesmarować sylikonem miejsce styku powierzchni uszczelki z silnikiem ? czy do wymiany na nową ? aa i czym najlepiej doczyścić ten olej który wyciekł.

0

Wymyj wszystko w benzynie ekstrakcyjnej,uszczelke też.Może akurat się uda i będzie dobrze,a jak nie to trzeba by kupić nową

0

Panowie czy ciężko jest samemu wymienić taką uszczelkę?? Dam radę sam to zrobić domowymi sposobami?? Czy wystarczy tylko ściągnąć ten kolektor żeliwny, węże z prawej strony i odkręcić śruby?? Jest tam jakiś haczyk w tym??

0

Posted (edited)

Nie ma żadnego przeczytaj poradę i zrobisz sam

P.S Jedyne co to uważaj jak będziesz ściągał te zaciski z gumowych przewodów żeby ci nie strzeliły i przypadkiem żebyś nie uciął jakiegoś przewodu

Edited by nightking
0

Podłączę się pod temat

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

A czy ktoś z obecnych wymieniał ową uszczelkę w silniku X16XEL ??

Jeśli tak to prosiłbym o jakieś wskazówki

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Na co uważać podczas wymiany i w jakiej kolejności dokręcać śruby.

0

Tu znajdziesz wszystko o wymianie uszczelki na pokrywie zaworów.

0

Tą poradę to znalazłem tyle tylko ze to X18XE a nie X16XEL

/emoticons/default_sleep.png" alt="-_-" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sleep@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Tam wskazówki masz.

Jak dokręcać śruby też.

Nie wiem co Ty jeszcze chcesz wg mnie porada jest idealna.

0

Pytam czy jest mniej więcej taka sama wymiana w X16XEL ?

0

zasada jest taka sama

jak nie potrafisz z tego wyciagnac odpowiednich wnioskow

to lepiej oddaj w lapy mechanika

0

he he spoko, nie takie rzeczy się robiło

0

jakos ciezko w to uwierzyc

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

a niby dlaczego ??

i proszę nikogo nie osądzać z góry

/emoticons/default_cenzura.gif" alt=":cenzura:">

pytałem tylko co by się nie obudzić z ręką w nocniku, że coś będzie potrzebne oprócz standardowych narzędzi

0

jeszcze tyskie w puszce...

benzyna ekstrakcyjna i kawałek szmatki + klucze...i pół godziny wolnego czasu...

to nie jest wymiana rozrządu w silniku W12 żeby robić z tego takie problemy...papapanowie

0

a może być inne ??

/emoticons/default_lauh.gif" alt=":lauh:">

0

ja tez jestem po drugiej wymianie uszczelki i jest...jest jeszcze gorzej..... lalo mi olej spod pokrywy wiec pojechalem do mechanika uszczelke wymienil ...miesiac pozniej bylem u gaziarzy i przy okazji przegladu instalacji chcialem wymienic swiece i ku mojemu zdziwieniu okazalo sie ze swiece plywaja wiec kazali mi spowrotem do mechanika zeby mi "cos" z tym zrobil bo miala to byc jego wina. Mechanik wymienil uszczelke raz jeszcze i osadzil ja na silikonie bo to mialo jeszcze bardziej uszczelnic . Teraz mija 3 miesiac od tej wymiany a silnik jest caly zlany olejem siwece jak plywaly tak dalej plywaja w oleju malo tego jak wlacze nawiew to nawet w kabinie jest zapach oleju. przyczyna? Dodam jeszcze ze moija viki konsumowala duze ilosci oleju a teraz to juz tragedia . Co moze byc przyczyna tego wycieku? czy moze to byc wykrzywiona pokrywa?

0

Posted (edited)

będę się brał za wymianę uszczelki bo leci mi właśnie patrząc na silnik w prawym dolnym rogu

prawda jest taka że jeszcze tego nie robiłem w 16v tylko w 8v to sprawa była prosta ale jak czytam i widzę jak ta uszczelka wygląda to faktycznie trzeba ją bardzo dobrze dopasować na spokojnie z cierpliwością by ładnie przylegała a co najważniejsze nie za mocno ani za słabo dokręcić i też nie jestem zwolennikiem silikonów w szczególności do pokrywy zaworów , zobaczymy co u mnie będzie czy mi się uda dobrze zrobić czy nie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> a tak w ogole z czego ta uszczelka jest zrobiona ? z gumy czy z korka ?

Edited by łukasz vectra B
0