Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

borowqa

Inne radio niż seryjne 2DIN Vectra c 2003

Recommended Posts

Please login or register to see this quote.

Kupowałem na allegro razem z kompletem ramek i kieszenią montażową. 

Please login or register to see this link.

coś takiego. Radio 

. Wszystko działa płynnie. 

Zaryzykuje i chyba kupię ;) radio mam to samo ;) puki co kozystam z ori. Pioneerowego pilota ;)

Edited by tomascor

Niestety po kontakcie z kolesiem dowiedzialem sie ze nie zadziala z instalacja po ncdc2013 :/

Witam. Mam pytanie odnośnie, czy CID przedpift zadziała sam bez radia, tylko z rolkami na kierownicy? Już wyjaśniam: mam Siga 2003 z radiem ncdc 2013, wstawiłem radio Pioneera z bluetooth, żeby działał stary Cid musiałem rozebrać radio i samą płytkę ukryć, dzięki temu zabiegowi dziala bc i mozna tym sterować przyciskami na kierownicy. Teraz chce zmienic kiere( już mam z polifta wraz z poduchą),moj Cim (DL) obsługuje rolki tak że git. Chce założyć CIDa polifta i z kiery go wysterować plus moduł pod radio Pioneer aby rolki go obsłużyły. Wiem że trzeba panel klimatronic i kostki fakra  tylko pytanie co jeszcze? Jak to ogarnąć?  Pozdrawiam Andrzej

Raczej to wszystko... 

Czyli kupować wylogowanego Cida z ramką z przejsciówki, panel klimy i opkiem ogarne wszystko tak?

Tak myślę, z lektury forum można wyczytać że sam ekran bez radia będzie działał z kierownicy. A reszta musi być do kpl. Czyli CIM i klima. 

Oki dzięki. Teraz tylko list do mikołaja i czekać😁

Teraz to już niczego nie rozumiem.🤔

W tej chwili mam radio ori . Ncdc 2015 a na dole telefon nokia na dużą kartę. 

Chciałbym założyć jakieś inne radio z androidem , telefon,  kamera itp. Ponieważ bez sensu jest wiecznie przekładać kartę żeby używać zestawu głośnomówiącegi. Ale jest jesen szkopuł o którym nic nie wyczytałem konkretnie.  Mianowicie czy jest jakiś adepter który umożliwia podłączenie smartfona pod ten orginalny zestaw głośnomówiący nokia?

Jak po wymianie radia włączyć klimatyzację nie mając tego pokrętła na srodku? I co z funkcją BC? 

Czy po wymianie radia ten orginalny zestaw głośnomówiący będzie działał?  

Proszę mi to wyjaśnić bo co ktoś zaczął o tym pisać to ktoś się wtrącił i wyszła strasznia kołomyja z której ciężko coś wywnioskować. 

Dziękuję i pozdrawiam 

Posted (edited)

Po pierwsze sterowanie z kierownicy nie jest tak proste jak to się wydaje SWC nie jest typowo rezystancyjne podawane do radia tak że raczej licz się z tym że tego sterowania nie będzie, ekran jeśli masz cid to do wymiany na GID z manetką i obsługą BC( jeśli chcesz zachować cid to druciarska metoda, rozbebeszenie ncdc i schowane samej elektroniki gdzieś z tyłu za radiem) .

Co do klimatronika przecież ten element zostaje normalnie wszytko włączysz.

Kolejna sprawa po co tobie zestaw Nokii jeśli zmienisz na stację to 90% ma obsługę bluetooth i temat się rozwiąże. 

Edited by tomascor

Mogę wypowiedzieć się z praktycznego punktu widzenia jako posiadacz czegoś takiego

Mam dużo spostrzeżeń po ponad roku używania, ale powstałby z tego poemat. Co do Twoich pytań, to możesz każdego smartfona sparować przez bluetooth i wtedy oryginalny zestaw głośnomówiący działa bez problemów. Ja w CD 70 miałem wybieranie głosowe po angielsku, ale nie korzystałem z tego. W chińskiej stacji tego nie mam. Klima tak jak pisał poprzednik jest niezależna. Funkcję BC i ukryte menu odpalisz bez problemu w odpowiedniej zakładce. Przyciski w kierownicy u mnie w polifcie działają bez zarzutów. W zestawie sprzedają adapter w dwóch wersjach do przedlifta i polifta, tak samo z kostką połączeniową, są w zestawie dwa rodzaje. Jeśli coś więcej Cię interesuje, to pisz na PW lub w temacie, to może jeszcze ktoś skorzysta. 

Kolego w przedlifcie sterowanie nie jest po can, a zestawy które sprzedają do połączenia nie chcą działać. 😉

Kolejna sprawa przedlift ma inny modół do telefonu tylko na kartę. 

Moduł możesz w ogóle wypiąć, telefon obsługuje bluetooth, tylko przyciskami na kierownicy nie wybierzesz nazwiska z listy, wszystko dotykiem. Zresztą jeszcze to sprawdzę.

Do przedlifta jest też inne złącze.

Czyli mam rozumieć że klima i BC będzie działać bez problemu, ale radio musi być dedykowane do opla? Nie pierwszy z brzegu chińczyk?

Ale ze mnie pusta głowa! Dopiero po przeczytaniu odpowiedzi poszedłem sprawdzić i faktycznie klimatyzacjajest sterowana z innego panelu 😊

Szczerze to po przeczytaniu tego wszystkiego to najchętniej zachowałbym orginalne radio, dobrze gra, dobry zasięg ma itp. Tylko ten telefon,  bo na tym mi zależy. Za każdym razem rozbierać telefon,  wkładać kartę do adaptera,  i do zestawu głośnomówiące! 😕

Ciekawe czy ktoś już tego nie opatentował żeby jakoś przez bluetooth łączyć się z tym modułem Nokia?

W nagłówkach aukcji będzie vectra c, ale faktycznie przewaliłem ogłoszeń sporo i stwierdzam, że stację te bardziej są robione pod zafirę i astrę, ponieważ na środku panela jest dzióbek jak w zafirach. Również pochylenie względem pionu jest pod zafirę. Dlatego dół radia wystaję jakie 2mm z kieszeni. Spasowanie na szerokość i wysokość jest dobre. Kolor panelu też jest identyczny. Może znajdziesz lepiej dopasowane do vectry, ale te radio które ja wybrałem, idealnie pasuje do zafiry. Mi zależało bardziej na systemie operacyjnym i pamięci ram.

Powturze 😁 

1.jesli masz cid to konieczna będzie wymiana na gid lub co mniej profesjonalne wydlubanie lektroniki z ncdc. 

2.90% stacji multimedialnych chinol czy też markowe maja obsługę bluetooth i możliwość współpracy z smartfonem, również podłączenie kamery cofania. 

3.sterowanie z kierownicy moim zdaniem nie zadziała P&P będzie konieczność większej przeróbki. Włącznie z poprowadzeniem przewodu od CIM do radia ( chyba że da się to obejść) ale po schemacie patrząc mała szansa. 

Ot parę słów. 😉

Posted (edited)

Z poliftami jest trochę prościej, cid działa bez radia i sterowanie też. W przed jest komplikacja. 

Jak nie masz parcia na stację to dorób sobie aux ( jest porada jak to zrobić w ncdc), dokup moduł bluetooth z obsługą mikrofonu i masz problem z głowy. 

Coś w ten deseń 

Tyle że musiał byś poszukać z obsługą mikrofonu. 

Edited by tomascor

Chyba marne szanse, bo już łatwiej wstawić CD70.

I chyba tak zrobię że wsadzę jak dobrze pamiętam  cd70 navi.

Tylko kto w Olsztynie mi ogarnie to logowanie itp. Bo do serwisu nie pojadę.  Raz byłem i jak facet stwierdził że lampy nie skręcają bo nie ma czujnika kąta skrętu  kierownicy na kolumnie to zamknąłem maskę i uciekłem.

Chciałem wgrać nowego softa do skrzyni biegów itd. To stwierdził że tam niczego się nie aktualizuje, w silniku też.  Więc wątpię żeby radio ogarneli, no chyba że przez te 4 lata albo załoga sie zmieniła albo czegoś się nauczyli. 

Wejdź na regionalne pogaduchy, tam na pewno znajdziesz kogoś z forum kto Ci ogarnie

No tak nie pomyślałem o kolegach z forum.  Dziękuję za zainteresowanie.  Pozdrawiam 

Witam jestem tu nowy mam vc 2003 rok radio ncdc 2015 i kolorowy lcd . Jakie radio kupić żeby mozna było obsługiwać wyświetlacz bo jest obsługiwany radiem