Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

siwy1538

Rozrzad w Z20NET

Polecane posty

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

He he oczekiwania na części bo wyszło kilka uklejków typu sylikon na termostacie itd. a myślę że w tym tygodniu skończę ale u mnie problem to czas którego zawsze brak lub słaba temperatura bo garaż nie ogrzewany i po 2h nie czuć śrubek w paluchach

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/uploads/emoticons/default_smile.png" alt=":)"> a że auto zastępcze to niema ciśnienia. już pompa wody założona rozrząd główny ustawiony teraz tylko poskręcać graty które przeszkadzały przy dojściu.
A przy okazji czy ktoś odkręcał szpilki na turbo wydechu bo jedna się zdeformowała przy wykręcaniu kata i chodź zakręciłem dwie nakrętki jedna na drugą (kontra) to nie mogłem wykręcić szpilki tylko nakretki wykręcałem

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190113/444f0d4263c57fd1005bf1641968db8d.jpg&key=f0530ee24850bcf24898901f9bca80e97b998f8b6670f9336e31c972fdddbf4f" alt="444f0d4263c57fd1005bf1641968db8d.jpg" data-imageproxy-source="https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190113/444f0d4263c57fd1005bf1641968db8d.jpg">

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Napisano (edytowany)

jesli gwint jest ok i kat normalnie wchodzi to jej nie ruszaj tylko skrec i zapomnij

Edytowano przez Rafalg

Jeszcze nie doszłam do montażu kata ale w sumie mam cały zestaw do turbo ze szpilkami i chciałem wymienić ale widzę że to lada wyzwaniem z tego co piszesz

Jakiego środka z tych 3 użyć do uszczelek do układu chłodzenia ??

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190115/b937583a0bf07cc7e8e07f5b92dcaed4.jpg&key=f974b2da8ef441fd299dd9bc694d2c8a3330cf8b9bbb443a85dff7d349616ce0" alt="b937583a0bf07cc7e8e07f5b92dcaed4.jpg&key=f974b2da8ef441fd299dd9bc694d2c8a3330cf8b9bbb443a85dff7d349616ce0">

Jeżeli nowe uszczelki to nie ma potrzeby używać jakiś specyfików, chyba że zakładasz stare to prysnij je silikonem 🙂

no pewnie nowe, taka naprawa, to nie oszczędza się na uszczelkach

U mnie rozrząd wymieniony , co prawda zeszlo mi z tym trochę bo musiałem dodatkowo zdejmować misę olejową by wyłowić balans 😅 poszedł nowy termostat- mahle - jednak nie działa prawidłowo (otwiera przy 75°) więc założyłem stary. Przy okazji upierdzielilem ten jakże delikatny odpowietrznik... Mam pytanie właśnie odnośnie tej rury z odpowietrznikiem, czy mógłby ktoś podać mi wymiar wewnętrzny ? Chcę dorobić z rury nierdzewki odpowietrznik,bo tamten puszcza mi płyn i go zakleilem...

może @rudiksax pomoże ma patent na te śrubkę

Gdyby wystarczyło wkręcić śrubkę u mnie to nie byłoby tematu 🙂 niestety spiesząc sie przy wydlubywaniu reszty co została trochę to zmasakrowalem dlatego nie chcę rzeźbić dalej tylko dorobić coś porządnego.

wkręcasz zwykłą M6 i po temacie 

Można ją do połowy naciąć będzie lepiej powietrze uciekać

Widzę, że nie rozumiecie...mam pęknięty kołnierz na którym opiera się łeb śruby. Wkręcenie nowej nic nie da bo bokiem będzie uciekał płyn. To, że można wkręcić M6 wiem doskonale, ale tu żadne wkręcenie śruby poprostu nie pomoże.  Zakleilem to epoksydem narazie i tyle. Stąd potrzebny mi ten wymiar o który pytałem.

To upoluj węża i wymień- najprościej :P 

Jasne, że byloby to najprostsze ,lecz mam na to inny patent ( myślę nawet lepszy) bez odpinania przewodu i spuszczania płynu z chłodnicy i za grosze 😏

Podpowie mi ktoś gdzie w Lublinie mozna sie zgłosić na wymianę rozrządu w z20net ? Bo dzwoni na zimnym jakiś czas i później przestaje. Oraz czy trzeba wyjmowac silnik do tego zabiegu?

cześć

Nie trzeba do wymiany rozrządu wyjmować silnika. Co do pytania gdzie w Lublinie to może zapytaj w pod forum

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

zapytaj tez może tu

nie wiem czy ktoś z forum korzystał z ich usług.

Zapytaj w swoim oddziale

po długich mękach koniec w czwartek skończyłem wszytko i furman odpalony zajęło to 4 tyg ale temperatury nie pozwalały robić w nie ogrzewanym garażu i na dodatek brak czasu związany pracą i obowiązkami domowymi. wnioskując cała robotę nie wiem czy podejmował bym się drugi raz tej roboty (jeśli chodzi o wymianę pompę wody) sam rozrząd główny i balans nie jest tak skomplikowany. lecz jeśli chodzi o "chochliki" przy wymianie pompy to masakra wiele uszczelek sklejanych na sylikon czyszczenie starego sylikonu to najgorsze co może być.

Czyli jakiś Janusz wcześniej coś grzebał u ciebie,podrzucam filmik co do wymiany pompy wody przy użyciu blokady

https://www.youtube.com/watch?v=Gq6SndSTW6M&feature=youtu.be&t=199

Jakie stosowałeś części chodzi o główny,balans i pompa -producent?

Napisano (edytowany)

to Z22SE, nie ma turba, mniej rozbierania, macher nie aktywował napinacza wyrównoważania po wymianie pompy z użyciem narzędzia.

Edytowano przez paszko

Napinacza nie aktywował, bo go nie resetował. Po to jest blokada. Faktem jest jednak, że na stole wymieniał i nic mu nie przeszkadzało.

Tak jak kolega pisze aktywacja zbędna przy użyciu blokady i wymiana na stole ale pompa taka sama i zasada wymiany,wiadomo ze nie będziemy wyciągać silnika i katalizator należny zdemontować

Napisano (edytowany)

Główny org balans fai i pompa chyba hepu ale nie pamiętam musiał bym poszukać kartonu:-) uszczelki ,uszczelniacz erling no i oliwa x-max 0W40 motul

tak jak mówi

na stole inna bajka a inna w domu.W moim przypadku to garaż w zimie bez kanału ,podnośnika ani ogrzewania ale jakoś się dało rady trochę to zajęło ale satysfakcja jest i autko hula już kolejny dzień bez problemów jak na razie nie widzę żadnych wycieków ale to muszę trochę polatać i na kanale sprawdzić

Edytowano przez smolak

Podasz jakiś link do gratów-uszczelki mam ogarnięte (pokrywa górna,rozrządu,uszczelniacz wału,pompa skf) główny wiem że gm zestaw z insigni 2.0 bez kół zebatych ale balans fai słyszałem ze taki sobie -szukam ina ale na razie brak

cześć

zapytaj, może chłopaki z

pomogą, ewentualnie szukaj

SWAG 99133046
FEBI BILSTEIN 33046
RUVILLE 3453047S

Tak jak siwy mówi Prochois. mi Kamil dobierał i dał mi właśnie fai

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.