Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

siwy1538

Rozrzad w Z20NET

Recommended Posts

Please login or register to see this quote.

Jest chyba różnica z kołem z tłumikiem drgań,

a ten zestaw naprawczy co zawiera? moze wystarczy tylko to zmienic? chyba ze jak juz rozbierac to robic wszystko?

zapytaj ich jakiej to firmy mają

Please login or register to see this link.

lub to

lub kupić to

pamiętaj jeszcze, że warto przed wymianą kupić

uszczelka pokrywy zaworów

uszczelka pompy oleju

uszczelniacz wałka pompy olejowej

pozdro

ps

tu piszą

że trzeba sprawdzić"koło zębate dolne sztywne (trzeba sprawdzić czy takie jest w silniku, bo może występować koło z tłumikiem drgań - koszt - 400zł dostępne oddzielnie)".

Edited by siwy1538

@siwy1538 pomoz bo troche sie pogubilem co mam kupic. Zestaw naprawczy? rozrzad glowny? dolny? balans ? z kolami? bez kol?

Firmy i tak nie wiem jakie brac. Kurde do tej pory jak zmienialem w ktoryms aucie rozrzad to podawalem w sklepie marke ewentualnie vin i tyle

oryginał kup ten od

komplet

a dół bym kupił ten

tylko zapytaj co to za firma. Ja jak dół wymieniałem to wymieniłem napinacz, łańcuch i te trzy prowadnice.

Dzieki za pomoc. Wyslalem zapytanie

Wiec do zamowienia bedzie:

- komplet rozrzadu balansu od saaba

- zestaw naprawczy lancucha rozrzadu od z20net

- uszczelka pokrywy zaworów
- uszczelka pompy oleju
- uszczelniacz wałka pompy olejowej

te kolo zebate to tez wymienic? bo chodzi o to ze nie wiem ktore kupic a w poniedzialek auto idzie do mechanika i we wtorek wracam do niemiec

nie wiem w jakim będzie stanie. Jak masz przebieg?

140 tys

Do siwy1538

Jak na razie siedzę i zalewam smutki

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pewnie jutro wstawię samochód do mechanika i w środę będziemy słuchali. Może, zdarzy się cud i okaże się że to coś innego. Np tak jak wspominał kolega LevelKrk u niego hałasował alternator. Będzie trzeba zrzucić pasek i sprawdzić. Jednak z moich dotychczasowych doświadczeń z VC wynika że raczej bez bólu się nie obejdzie...

Ehh jak dojdę co się dzieje dam znać. Może komuś się to przyda.

gdzieś w tym temacie zbigos74 pisał aby kółek na dole nie ruszać. Wymień napinacz, ślizgi i łańcuch. górę komplet.

Mechanik ma blokady, aby prawidłowo ustawił Tobie rozrząd?

ps

Rozumiem, że wykluczyłeś ewentualny hałas z napinacza paska osprzętu, alternatora, sprężarki klimy?

Bedzie git a później Viki się odwdzięczy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Po wymianie rozrządu nie zdejmowałem jeszcze paska, był zdejmowany jedynie przed naprawą w celu właśnie wyeliminowania innych podzespołów (jak wiadomo okazało się że rozrząd się rozleciał). Wydaje mi się jednak że na 90% hałas jest z rozrządu. Sprawdzałem to z dosłownie przyklejonym uchem i tam właśnie jest najgłośniej. Jedyne wyjście (poza rozrządem) to takie że popychacze hydrauliczne stukają, ale na ten temat nie mam zbyt wielkiej wiedzy i nie wiem jak są objawy ich zużycia.

raczej tak. W sumie to halas ustapil i w tym samym momencie zaczely sie mocno wyczuwalne wibracje w okolicy 1500-2000 obrotow wiec cos sie tam uszkodzilo

Mechanik specjalizuje sie w grupie vag wiec do opla nie ma blokad ale mowi ze zamowi

Edited by taba

tylko ciekawe skad dobre zamowi??

W czesci zaopatruje go inter cars to chyba dostanie dobre? ogolnie to wolalbym dac auto do kogos kto ma blokady i posiada doswiadczenie w tych silnikach

z tymi blokadami to nie jest tak prosto, jak kupi na allegro to dobrze rozrządu nie ustawi. Pogadaj z Rafałemg i umów sie na wymianę, Jak chcesz mieć dobrze i prawidłowo ustawiony rozrzad. Czasami warto podjechać nawet 200 km.

Wiem po sobie. U mnie wymieniał mi rozrzad w 2012 roku pracownik ASO, większych problemów nie miałem, auto paliło, jeździło lekko poszarpywało czasami ale na prawdę lekko,

do czasu montażu LPG, gdzie Mav zwrócił mi uwage, że mam rozrząd źle ustawiony. Umówiłem sie na ustawienie rozrządu i jechałem 600 km do Tczewa i przypuszczenia sie potwierdziły, był źle ustawiony,

lub wymieniaj u kogoś kto ma prawidłowe blokady i wiedzę gdzieś u siebie.

a uszczelka dekla balansu i uszczelniacz wałka?

A to co powyżej to nie to o co pytasz?

ten rozrzad jest firmy FAI

tylko nie wiem czy to dobrze czy nie

Czekam jeszcze na wycene balansu na forum. Jak ich pytalem o uszczelki to mi napisali ze potrzebne sa uszczelka pod dekiel rozrzadu i simering przedni wału. Cos jeszcze? Pompe wody wymieniac? Jakies kola? tlumik drgan?

Ja nie znam, czytałem ale opinii nie wyrażę, może ktoś doświadczył i podzieli sie opinią

zapytaj Hapko

Ja mogę polecić sklep w którym kupowałem dolny rozrząd (co prawda do z22se, ale wiem że miewał też do z20net)

Nie prowadzą sklepu internetowego, ale czasami sprzedają przez allegro.

Można do nich pisać tu: sklep@opelbox.pl

Gościu sam do mnie dzwonił i dogadywał wszystkie szczegóły. Ceny bardzo przyjazne jak za oryginalne części. Za dół do z22se dałem 610zł.

Warto wysłać zapytanie może akurat będzie miał na stanie.

i u Ciebie jak, wiesz już coś więcej?

Edited by siwy1538

Wczoraj byłem u mechanika. Posłuchał samochód na zimnym i stwierdził ze cos jest nie tak. We wtorek mam go wstawić do niego. Ściągnie paski, pokrywy i będą szukać co się dzieje. Zauwazylem w międzyczasie ze chyba mam malo oleju. Chociaż na desce nie wyświetla się żadne ostrzeżenie, a opcom pokazuje stan normal. Tylko czy można ufać w tym temacie opcomowi ? Nie jestem pewien tego stanu bo w vectrze to bagnet jakiś zwariowany jest. Są na nim takie wgłębienia i jak sprawdzamy to np 2 górne są zapełnione a jeden dolny pusty. Ale czy w ogóle niski stan oleju może mieć wpływ na dzwonienie rozrządu? Nie wiem też czy jest sens dolewac skoro zaraz i tak pewnie olej w części zleja jak zdejma pokrywę rozrządu.

oleju nie musza spuszcac do rozrzadu

jak masz malo oleju to rozrzad moze byc slychac

z twojego opisu wynika ze masz za malo oleju

pytanie dlaczego u było. A jaki olej masz wlany?

Oleju zawsze mi brał. Szczególnie jak się go trochę pociśnie. Przed wymianą rozrządu brał mi tak z 1l na 1500km, a po wymianie zrobiłem 2000km i dolałem jakieś 250ml narazie więc jest poprawa. Wiem że cieknie mi z przepustnicy szczególnie jak się ciśnie - wiele osób z z22se ma podobnie, ale jak narazie nie znalazłem rozwiązania.

olej wlany (niestety taki dobrał mechanik) Castrol Edge STP 5w30

Zapodam wam coś ciekawego:

Mój nowy napinacz po 2 miesiącach wygląda z zewnątrz gorzej niż nastoletni stary napinacz który został zdemontowany.

Zerknijcie na filmik (w pewnym momencie widać główkę napinacza - cała zardzewiała):

ok. 1:26 załączają się wtryski gazu

Dla mnie to jakieś dziwne, że tak szybko zardzewiał.

A Wy co tym myślicie ?

ps. hałas z rozrządu jakby się pogarszał ? ;( chyba że już w paranoję popadam...

Edited by tonnka