Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Smok_DW

Olej skrzyni biegów

12 posts in this topic

Mam kilka pytan do oleju skrzyni biegow.

1. Jaki olej stosuje sie do X18XE ?

2. Ile tego trzeba wlac?

3. Gdzie sie znajduje korek do spuszczania oleju i gdzie sie go wlewa?

Dzieki za odpowiedzi

0

Please login or register to see this quote.

1. oryginał GM czerwony

2. do F18 ok 1,6 l

3. korka do spuszczania nie ma, odkręcasz miskę skrzyni i tamtędy zlatuje olej, wlewa się go przez odpowietrznik skrzyni

1

Czerwony, ale do skrzyń manualnych, bo do automatów też jest czerwony, żeby nie pomylić. Katalogowo do F18 wchodzi 1,8l.

0

Oki. Teraz wiem ze czerwony. Ale jakie parametry? SAE 75w90 jest wystarczajacy?

0

Posted (edited)

ja zalałem ori GM

Please login or register to see this link.

i takowy na forum polecają ..

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by kluczyk17
1

Please login or register to see this quote.

Po co CI parametry?? Idziesz do ASO, mówisz że potrzebujesz olej do F18, dostajesz, wlewasz i to wszystko

0

W ASO ostatnio kupowalem i z tego co koles mowil do wszystkich skrzyn [manual] stosuja jeden rodzaj oleju. Nie pamietam parametrow - jak bede jutro w garazu to zrobie fotke. Chyba ze na fakturze jest napisane ale watpie. Placilem okolo 34,00 za litr.

0

a jak z uszczelka potrzeba nowa?? gdzie ten odpowietrznik sie znajduje?? ja mam silnik z18xe i mysle ze tez posiadam f18, chcialbym troche zlac tego oleju bo mam za duzo, choc za wiele mi nie pomoze mam ostatnio cyrki z moim automatem. jak ktos ma numer tej uszczelki byl bym wdzieczny.

0

Posted (edited)

90470860 ____ 3 70 072 USZCZELNIENIE, POKRYWA MECHANIZMU RÓŻNICOWEGO

DO OBUDOWY SKRZYNI BIEGÓW, 10 OTWORÓW

90523143 ____ 3 70 109 USZCZELNIENIE, POKRYWA MECHANIZMU RÓŻNICOWEGO

DO OBUDOWY SKRZYNI BIEGÓW, 11 OTWORÓW

są dwie różne uszczelki w dolnej pokrywie.

Edited by dexter23pl
0

dex a w skrzyniach automatycznych masz wiedze. mam blad p0700 dodam, ze kontrolka od skrzyni mi nie swieci tylko uklad sterowania elektronicznego/ imobilizer. ten blad pokazal sie razem z czujnikiem walka rozrzadu, czujnik oryginalny kupilem, niewiem czy blad ustal, ale mam caly czas problem ze skrzynia. oleju co prawda mam troche ponad poziom, ale zabardzo niewiem co robic, i niewiem czy usterka jest powazna. ogolnie na zimnym silniku auto jezdzi spoko, jest moc poprostu kozak wszystko dziala, a jak zlapie temperature to obroty max 2 tysie i szal hu..a jak stoje na rondzie i trzeba ruszyc wtedy dopiero cyrki sa, pedal w podloge obroty 2 tys i rusza jak bym mial z tylu przyczepe i na niej kolo kilku ton. masakra jak sie rozpedzi wkoncu to nie zmienia biegow. zadnego korka tam przelewowego nie ma musze ta pokrywe sciagac, od strony nadkola ja zobaczy czy pod auto wchodzic???

0

Jeśli masz Z18XE to na pewno nie F18 tam siedzi, a jeśli automat masz to już na pewno nie F18.

0

dzieki za odpowiedz.

0