Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

jmbrat

tapicerka "skórzana"

13 posts in this topic

Witam serdecznie,

jestem nowy na forum i mam prośbę o Wasze doświadczenia z tapicerką w Waszych Vectrach. Dla jasności podam że mam Vectrę C rok 2008, w której jest tapicerka "skórzana" - ekologiczna skóra.

Jestem zaskoczony, że Opel pozwolił sobie na wyposażenie aut w taki szmelc jakim jest eko-skóra. Jak można się domyślić ma ona słabą jakoś co doświadczyłem w mojej Vectrze. Na fotelu kierowcy oczywiście popękała i chciałbym ten mankament wymienić. Czy macie jakieś namiary gdzie taką tapicerkę można kupić - chodzi o jeden kawałek o wymiarach około 20 - 60 cm. Kolor mojej eko-skóry to szary - jak oglądałem podobne auta na allegro to jest dość dużo modeli z takimi wynalazkami na siedzeniach.

Proszę o pomoc w sprawie.

0

Posted (edited)

w większości aut skóra jest eko, mimo, że z nazwy są skórzane, prawdziwą dostaniesz w jaguarze na przykład

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

jedź do kaletnika i on coś Ci dobierze

Edited by matherr
0

zajrzyj do oddziału opolskiego ..... tam może ktoś ci coś poleci w okolicach

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

byłem już u tapicera samochodowego w okolicach Opola, jednak nie potrafil dobrać koloru tapicerki. Równocześnie powiedział mi że skóra naturalna pod wpływem wycierania zmienia kolor na ciemniejszy, co powoduje, że nawet gdy na początku będzie taka sama to później i tak będzie widać że był dany element wymieniany.

Myślałem, że ktoś już to wymieniał i ma namiar na oryginalny materiał do naprawy

0

Please login or register to see this quote.

co ja wiem, skora wystepuje gdy siedzenia sa obszyte w calosci ,a nie laczone z materialem.A ja na twoim miejscu obszyl bym obydwa siedzenia przednie w prawdziwa skore i po problemie.

0

Posted (edited)

skóra a "skóra" to różnica, w oplu tej bez cudzysłowia nie uświadczysz

Edited by matherr
0

Please login or register to see this quote.

Jeżeli się nie pododba zapraszamy do salonu mercedesa.

Jeżeli by tam była prawdziwa skóra to dopłata do niej by była 15k/zl i w żadnej vectrze byś jej nie uświadczył.

Jeżeli nie możesz dopasować konkretnego fotelu to za 2000-2500zł możesz kupić całą tapicerkę w full skórze i dodatkowo z wentylowanym fotelem kierowcy.

0

Posted (edited)

Jeszcze dodając, to wersje mające perforowanie, czyli te małe dziurki w skórze (nie ważne czy z wentylacją uruchamianą przyciskiem, czy bez) mają większość elementów w prawdziwej skórze. Dla przykładu, Ci mający perforowanie, mogą porównać, siedzisko fotela "dziurkowane", z elementem fotela z kieszenią z tyłu, który jest w eko-skórze.

Edited by piotrusiek636
0

ja mam fotele elektryczne, klimatyzowane, podgrzewane, multicontour i prawdziwej skóry nie znalazłem...

Jakby się co niektórzy zapoznali z broszurami innych marek a nie tylko Opla, znaleźliby info, że Opel nie jest tutaj wyjątkiem i nie wciska klientom "skaju" mówiąc, że to skóra z krów wypasanych na włoskich wysokogórskich łąkach.

0

Posted (edited)

W takim razie właśnie m.in. na tych fotelach (Multi Contour) masz elementy w prawdziwej, naturalnej skórze.

Edited by piotrusiek636
0

Chodzi o te środki dziurkowane, one mogą być prawdziwe bo eko skórę by wydmuchało razem z twoimi spodniami

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Posted (edited)

aż jutro sprawdzę ale coś mi się wydaje, że przeglądając broszury gdy jeszcze VC była oferowana były tam wzmianki nt. "prawdziwości" skóry

Edited by matherr
0

usiłowanie sprzedaży
Edited by odorek
0