Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

radmax

Wymiana lasera napędu CD w CD 70 NAVI

Polecane posty

Miałem auxa w CD30mp3 ale nie korzystałem bo duża strata w jakości dźwięku była. Kupiłem lepsze płyty i gra bez problemu, a do dłuższego czytania płyty na początku się przyzwyczaiłem.

Pytanie mam takie działają wam komunikaty TMC w Polsce jak tak to jak , co , ustawić ???? DVD 90 navi kolor .

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Edytowano przez banan43

????????????

Porada wymiana lasera to jest najodpowiedniejsze miejsce do zadawania tego typu pytań.

Było o tym setki razy, nie będzie działać.

Witam.

Szybkie pytanko, czy po dłuższym odłączeniu tego CD70 navi od instalacji auta na pewno nie wyskoczy jakiś kod radia itp??? bo go nie posiadam, dlatego zadaje takie być może głupie pytania- nie chce sobie zablokować radia.

Nie ma kodu w cd70

Oczywiście że jest kod, ten sam co do całego auta.

Radio jest parowane z wyświetlaczem oraz resztą radia. Możesz je nawet odpiąć na rok, jeżeli pochodzi z tego samego auta to nic się nie stanie, nie będzie chciał żadnego kodu.

Napisano (edytowany)

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czyli w obrębie tego samego auta nie wymusi kodu. Dziękuje, a kod do np programowania świateł w REC-u posiadam nie wiedziałem ze to ten sam kod:) P.S. Pracuje nad modułem USB - MP3, jako rozwinięcie modyfikacji AUX

Pozdrawiam.

Edytowano przez djpretor

Witam, jest ktoś z małopolski / sląska kto podjąłby się wymiany lasera w CD70? Nie mam zdolności manualnych a co z tym idzie nie chce nic sam ruszać z obawy przed uszkodzeniem.

W jaki sposob usunac zworke? Czy wymagana jest lutownica czy sa alternatywne metody?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Czy jest jakas alternatywna metoda zdjecia zworni niz ta lutownica?

Tyłko i wyłącznie lutownica. Nie próbuj tego rozcinać, odrywać itd bo uszkodzisz ścieżki/taśmę.

Dziekuje, no nic musze kupic lutownice albo wmowic tacie zeby kupil bo mu sie przyda

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Najtańsza lutownica kosztuje z 10-15 złociszy więc to żaden wydatek :) ewentualnie możesz sobie kupić pod gniazdo zapalniczki, pewnie jeszcze nie raz się przyda :)

Dzięki wielkie dla autora tematu też dziś skorzystałem z porady i wszystko gra:)

Witam.

Co by nie zakładać nowego tematu zapytam w tym. Radio CD30MP3.  Sytuacja wygląda  tak. Czy samochód odpalony czy zgaszony po paru minutach radio samo się włącza.  Wyczytałem ze winą jest uszkodzenie czujnika włożenia płyty CD. Czyszczenie czujnik płynem do potencjometrów pomogło na 3 tyg i znów to samo. Niestety nie posiadam kodu do radia. Jeśli kupie radio CD30MP3 i cały napęd przełożę do radia które mam zalogowane czy będzie to śmigało?? 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Będzie.

Witam, wszystko przeczytane od deski do deski, tylko na jakichś anglojęzycznych forach nie czytałem jeszcze a nie znalazłem odpowiedzi.

CD70 wywalało mi płytki, najczęsciej po przejechaniu jakiegoś tam dystansu, pochodziło z pół godziny, później coraz częściej wywalało płytę. Wymieniłem laser, myślałem, że działa ok, ale jest to samo. Czasami też przewinie piosenkę, ew. zmieni na kolejną aż w końcu wywali płytkę. Myślałem z początku, że nie ma tej całej 'amortyzacji' w radyjku tj. wypadły te sworznie z tych silikoników, ale nie o to chodzi, bo nie tylko na dziurach dzieją się cyrki. Ma ktoś jakieś pomysły? Jest to niezależne od płyt. 

Serio nikt nic nie wie? Może jakieś inne forum tematyczne polecicie?

Bo teraz już całkiem meksyk, radio lubi zarysować płytę, do tego żadnej już nawet nie rusza. Wydawałoby się, że coś jest źle włożone, ale na oko wsyzstko wygląda dobrze. 

Najłatwiej to chyba będzie Ci dorwać inny napęd i przełożyć, szczególnie jak nie masz amortyzacji w napędzie.

Amortyzacja jest :D Taśmy wszystkie podopychałem przed chwilką, laser podkręciłem troszeczkę i nadal nic. Radio nawet nie odczyta jednego kawałka z płyty tylko 10 sekund ją pomieli i wywala. Wcześniej było lepiej- wywalało raz na jakiś czas. Nikt nie miał podobnie? Co mogłem schrzanić? Płyta wydaje się leżeć równo, tak jak powinna, więc nie jest pod kątem żeby jej nie czytało. Może po usunięciu zworki niefortunnie jakiś kawałek cyny dostał się tam spowrotem i zwiera te dwie ścieżki? Aj, chyba już za bardzo kombinuję... :)

Ja miałem problem po zmianie lasera i podkręcałem itp. Dopiero jak umyłem go IPĄ to zaczął ładnie czytać.

Moim zdaniem nie masz odpowiedniej amortyzacji, wydaje Ci się ze wpiąłeś amortyzatorki w bolce ale w rzeczywistości one nie weszły, ciężko jest je wsadzić. musisz gumowy amorek nasunąć na trzpień a następnie dopchnąć go w górę pęsetą ściskając go z obu stron gumkę amorka, następnie kilkukrotnie podnieść do góry delikatnie wnętrze tak aby upewnić się że wszedł i trzyma. Samo dociskanie napędu do kieszeni nie doprowadzi do jego usadowienia.

Amorki są potrzebne do utrzymania odpowiedniego kąta pochylenia, jeżeli jest źle nałożony to dzieję się włąsnie tak jak piszesz, w pewnym momencie przestaje grać, wypluwa płytę, tu nie potrzeba niewiadomo jakich drgań/wertepów, wystarczy samo drganie silnika, dodatkowo przez brak amortyzacji tworzy się zły kąt pomiędzy laserem a płytą, im dalszy utwór dym dysproporcja (laser-płyta) staje się coraz większa, co może i zapewne doprowadza do utraty sygnału przez laser, kolejny aspekt potwierdzający moją tezę to fakt że rysuje Ci płyty, znakiem tego płyta chodzi pod złym kątem. Im więcej razy go otwierasz dłubiesz w środku tym większe szanse na jego uszkodzenie.

Otwórz go jeszcze raz i na spokojnie sprawdź, cienkim śrubokrętem czy gumki nie wychodzą z trzpienia po ich naciśnięciu, czy środek nie jest przekrzywiony. Czy soczewka lasera nie została ubrudzona, paluchami, nie ma odcisków, jakiegoś mazidła na niej. Ewentualnie jeszcze odkręć napęd wyjmij go na zewnątrz radia ale zostaw podpiętą taśmę, włóż płytę i zobacz co się będzie działo, czy laser zacznie próbkować ( dzwięk cichego pikania, oraz poruszania się soczewki góra dół pod płytą, ok 1mm). Jeżeli próbkuje to czy ruszy płyta, jeżeli tak to czy słychać (takie jakby piski) i widać jak zmienia się pozycja lasera, oraz czy przypadkiem płyta podczas obrotu się gdzieś nie obciera.

Napisano (edytowany)

W ogóle nie obraca płytą. Czyli coś z laserem, dobrze rozumiem? Bo jak na początku niedokładnie usunąłem zworkę to działo się chyba to samo :)

@edit

Przeczyściłem laser i podkleiłem taśmę od niego tak aby była krótsza(to ona haczyła o płytkę, gdy laser był blisko środka płyty. Póki co przeczytało płytę, zostawiłem auto w spokoju zobacyzmy kiedy ją wywali :)

Edytowano przez DANCIOO

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Napisz mi czy taki sam laser idzie do navi clu SF-C20??POZDRAWIAM

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.