Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
Danek89

Rozlana ropa

14 posts in this topic

Witam, stała się rzecz straszna, rozlała mi się duża ilość ropy w bagażniku (ok 5litrów), nie wiem jakim cudem ale pękła mi bańka, przesiąkłą wykładzina bagażnika i jest niesamowity smród.

walczył ktoś z czymś takim? Zwykłe szorowanie, pranie, wietrzenie, wystarczy?

Proszę o pomoc

0

rozkrój jabłka i wrzuć do bagażnika

0

Please login or register to see this quote.

Polecam. Bardzo dobry deser:-)

A tak serio. Możesz wytłumaczyć co dadzą koledze te jabłka?

Nie będzie musiał robić prania?

0

Posted (edited)

No na pewno zapach pozostanie na jakiś czas w kabinie

Jeśli chodzi o wykładzinę to spróbuj Ją porządnie wyczyścić jakimś detergentem lub ewentualnie wymień na drugą (koszta używanych nie są wielkie)

Edited by matrox
0

Spróbuj kolego wyprać wykładzinę Vanishem do tapicerek i dywanów . Ładnie pachnie i powinien ogarnąć ten zapach

0

A więc na chwilę obecną wykładzina porządnie spłukana wodą ciepłą za pomocą myjki ciśnieniowej, to co leciało z tej wykładziny to masakra, obecnie suszy się. Niedługo pójdę wyprać ją.

Co do jabłek to kompletnie nie wiem w czym one pomogą?

0

A ja bym kupił zwykłe szare mydło szczoteczka z naturalnego włosia i ogień. Moim zdaniem lepsze to niż te dzisiejsze super środki.

0

tak właśnie zrobiłem, walczę szarym mydłem i ciepłą wodą na tyle żeby można było rękę utrzymać.

Zobaczymy co wyjdzie z tego,

A ma ktoś doświadczenie z tym zapachem ropy jak go zlikwidować?

0

Czytałem sporo tematów na temat zapachów jedynie co zostaje to wietrzenie bagażnika. Musisz rozpiąć wtyczkę od lampki aby nie ciągnęła prądu i zostawiać na noc otwarty bagażnik. No chyba że mieszkasz w bloku to jest problem. Cała sprawa polega na tym że cały smród jest zamykany w środku nie ma gdzie uciec. Ewentualnie spróbowałbyś kupić jakiś pochłaniacz zapachów jak do lodówki lub do butów.

0

Na szczęście nie mieszkam w bloku i właśnie wybebeszyłem wszystko co było zalane i wietrze auto, wyjmowałem bezpiecznik 22 żeby bez obaw że prądu zabraknie otworzyć drzwi i bagażnik, mam nadzieję że minie ta woń wkońcu

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

A widzisz o pochłaniaczu zapachów nie pomyślałem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> sprawdzę na pewno

0

zaopatrz sie w odswiezacze powietrza

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> tylko nie o jakims ostrym zapachu

0

koledzy czy rozchlapana ropa pod maską (wymiana filtra paliwa i przypadkowa fontanna przy próbie) w miarę pościerana na tyle na ile się dało przy pogodzie jaką mamy teraz może mieć negatywny wpływ na plastikowe i gumowe elementy pod maską? próbowałem czyścić na mokro ale zbyt duży mróz i szybko zamarza wszystko.

Wiem, że z nadkolem przy wlewie paliwa ropa sobie radzi i wykrzywia go

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<"> szkoda byłoby gdyby coś pod maską się uszkodziło przez pochlapane ON elemety

0

Wymień wykładzinę, koszt niewielki a to jedyny sensowny ratunek...

0

też kiedyś zabrudziłem ropą pomogło mi to ze wyciaglem wykładzinę z bagażnika i przemyłem ją benzyną ekstrakcyjną bo to rozpuszcza rope i wyprałem odkurzaczem piorącym firmy karcher bo mam taki oczywiście duża ilość środka chemicznego

0