Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
vpiotrekv

Rozwalona guma przegubu

9 posts in this topic

Witam, ostatnio zauważyłem że mam pękniętą gumę od przegubu i jest trochę w smarze. Czy opłaca się wymienić samą gumę czy cały przegub?

0

Guma kosztuje kilkanaście zł, a przegub ~ 200 więc sobie sam odpowiedz

0

Zależy jaki masz model silnika

Ostatnio w sklepie widziałem po 70PLN

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jeśli chodzi o pytanie to jeżeli na razie nic nie pyka, trzeszczy itd. to zmień tylko samą osłonę... oczywiście wymyj porządnie całe wnętrze przegubu i daj nowy smar

0

Jak będziesz robił to najlepiej wymień obydwie gumy wewnętrzną i zewnętrzną na półosi. Ja zawsze tak robie bo niewiadomo ile żywota zostało tej drugiej. Auto i tak będziesz miał rozebrane to lepiej to zrobić za jedną robotą

0

Możesz spokojnie wymienić samą gumę, pamietaj aby wcześniej rozebrać i wyczyścić przegub.

0

A czy może ktoś z was posiada jakiś poradnik, który pomoże mi z tym przegubem. A czy do tej operacji jest potrzebny kanał?

0

jak zadajesz takie pytania to lepiej oddaj do mechanika bo możesz zrobić sobie krzywdę podczas reperacji

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">.

0

Bez kanału dasz rade spokojnie.Odkrecasz centralną śrube przegubu, podnosisz auto i ściągasz koło. Zbijasz gałke układu kierowniczego i odkrecasz zwrotnice od amortyzatora i już możesz wyjąć przegób ze zwrotnicy.Dalej musisz zobaczyć jak jest zabezpieczony przegób pod gumą i go zbić.Składasz w odwrotnej kolejności

0