Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Ostal24

Xenon VB, nie działają czujniki poziomowania

60 posts in this topic

Witam koledzy, mam pytanie, mam dołożone ori xenony do mojej VB i dzisiaj założyłem oraz podłączyłem czujniki poziomowania. Wszystko podłączone wg schematów

Please login or register to see this quote.

i niestety czujniki nie działają. Czy ktoś wie gdzie może być problem?? Czujniki na 100% sprawne...

W lewej lampie mam nie podłączony pin 5, czy to może być przyczyna??

0

Podłącz wszystko jak w oryginale i dopiero oceniaj czy coś działa czy nie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Sprawdź też wtyczkę/kable od przetwornicy lubią tam być niespodzianki w postaci poprzepalanych kabli z tego co mi wiadomo za samopoziomowanie odpowiada prawa przetwornica.

0

kable są ok, wtyczka tak samo, elegancka oryginalna z kawałkami instalacji, i wie ktoś może gdzie idzie ten pin piąty i gdzie go trzeba podłączyć??

0

Witam dzis załozyłem nową przetwornice do xenona ale świeci mi sie jeszcze kontrolka od poziomowania lamp i nie wiem co to moze być ??? Przetwornica jest taka sama jak była.

0

Posted (edited)

wg tego

Please login or register to see this link.

pin 5 to WEG - sygnał prędkości pojazdu, może go podpiąć ze złącza X2 ?

prawdopodobnie też niedługo będę się bawił w kompletne ksenony

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

kable ciągnąłeś ze złącza X2 ? czy są gdzieś kabelki pod maską?

tu podobnie wygląda opis ale pewności nie mam:

Złącze X7 - PIN 24 czerwono-czarny - opis ECU->ABS+TC

a tu pasuje kolor kabla i opis

X2 - PIN 29 niebiesko-czerwony - Moduł ABS

ale lepiej jak napisze ktoś kto montował ksenon i mu działa

Edited by piotrek_vectraB
0

X2 pin 11 niebiesko/czerwony

Nie jest to typowy sygnał WEG, tylko przetworzony dla lamp ksenon i nawigacji i nie występuje na innych złączach.

Dopiero od 2001 roku został wykorzystany ogólnodostępny sygnał WEG, ale tylko w modelach wyposażonych w TC poza silnikiem X20XEV.

1

CZy ktoś może mi powiedziec co to moze byc jak sie swieci cały czas kontorlka ???

0

sczytaj błąd

Działa w ogóle ten ksenon?

0

Tak działają obydwa teraz. A czym mam go sczytać ?? mam vaga i nie wiem czy nim się podepnę i gdzie jest wogóle jakieś złącze do podpięcia ??

0

VAG'iem (to jeszcze zależy jaki i jakie oprogramowanie) raczej nic nie zrobisz

Złącze diagnostyczne masz pod dzwignią hamulca awaryjnego

0

OBD2 coś takiego ??? To czym moge to zdjagnozować ???

0

witam

Zcznijmy od tego czy lampy po wlaczeniu wykonuja test?? tzn jada w dół i wracaja do nominalnego połozenia

0

tak OBD2

Jeżeli zmienisz oprogramowanie na odpowiednie to istnieje szansa odczytania błędów/

Przynajmniej Ja mam taki interfejs, odczytuje zarówno Opla jak i VW... oczywiście są to okrojone bloki, ale ważne ze się łączy

0

Z tymi lampami jest jakiś horror, dlatego zawsze wożę ze sobą klucz ampulowy. U mnie test poziomowania lampy przy włączaniu jest dokonywany tylko, jeżeli samochód znajduje się odczuwalnym wzniesieniu lub spadku i tylko prawa lampa opuszcza się i podnosi. Błędów żadnych nie mam. Ciekawi mnie, czy jeżeli byłaby przerwana jakaś wiązka od czujnika to czy błędy mogą się w ogóle nie pojawiać ? Kiedy błędy mogą się nie pojawiać, gdy lampy nie działają jak trzeba ? od czego zacząć ?

0

Co do testu lamp to chyba nic takiego się nie dzieje przynajmniej nic takiego nie zaobserwowałem. A co do oprogramowania to mam polski vag ale dokładnie nie pamietam. dzis szukałem złącza koło ręcznego i nie mogłem znaleść gdzie to dokładnie jest.

0

Musisz zdjąć zaślepkę po dźwignią hamulca awaryjnego (podważasz ją od strony oparcia)

0

Tak czy owak w dalszym ciągu nie wiem co zrobić żeby działało poziomowanie i gdzie może być problem.

0

PIN 5 podpięty ? bo wydaje mi się że to może być ważne i jak się z tym nie uporasz to nie ma co szukać innych przyczyn

0

No a wiesz gdzie dokładnie podpiąć ten 5 pin?? I to najlepiej pod silnikiem?? Bo o to właśnie między innymi też pytałem.

0

Posted (edited)

przecież zostało to już napisane:

PIN 11 w złączu X2 w nogach kierowcy, a czy jest pod maską to nie wiem

poczytaj jeszcze to i tam zapytaj:

Please login or register to see this link.

Edited by piotrek_vectraB
0

Wyjaśniałem to w poście 7

0

Mały UPek dla potomnych.

A tak wogóle to podał by ktoś oznaczenia lewej i prawej przetwornicy bo nie wiem czy nie pozamieniałem??

Wszystko fajnie tasiol, ale dzisiaj się za to wziąłem, i nie mam ani w męskim ani w żeńskim złączu wogóle żadnego kabla w złączu X2 w pinie 11. U mnie w tym złączu jest poprostu pustka. Jakieś inne pomysły?? VB lift 2000 rok, mam ABS i TC, silnik X20XEV. To gdzie mogę wpiąć pin 5 z lewej lampy xenonowej??

0

Od roku modelowego 2001 tylko dla silnika X20XEV sygnał ten idzie bezpośrednio z pinu 26 sterownika ABS/TC (niebiesko/czerwony)

0

Tasiol ale ja mam starszą Vecie, no ale już polift, to będzie mi to działać na tym 26 pinie z ABS/TC?? W poniedziałek sprawdzę.

Tasiol u mnie jest taki kabel w tych kolorach co napisałeś ale jest on w pinie 25, pin 26 mam pusty, dopiero 27 mam zajęty. To mam doprowadzić kabel z xenonów (pin 5) i podpiąć się pod pusty pin 26?? Sorki że tak truję, ale chce sobie koniecznie zrobić czujniki bo wszystko już mam zakupione, założone, kable przeciągnięte i chce żeby wszystko było jak należy. Pozdro

0