Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

xpirat

Poradnik do OP-COM

Polecane posty

Jakie dokładnie masz auto? 

to z IDSem to poliftowy signum 3.0 (z30)

Z pewnością zmienił w zegarach opcję z "występuje" na "nie występuje", wtedy kontrolka się nie zaświeca ale błędy nadal są bo IDS nie został wyprogramowany z CDC. Jednak w przypdku polifta to trzeba zrobić tylko techem, o ile dobrze pamiętam nie wyprogramowuje się "całości" tylko "częściowo", tak aby pewne opcje uruchamiane spod "sporta" nadal działały.

no tak chyba zrobił bo przycisk sport działa. 

Cała afera zaczęła się od tego że jak wymieniałem plyn chłodniczy to przy małej ilości płynu nie zadziałała konrolka....być może było już wystarczająco dużo płynu...no nie wiem.

Wydaje mi się też że wcześniej gdy włączyłem zapłon (perwsza pozycja) to na 100% zaświecała się kontrolka od zawiecha ....ale za cholere nie pamiętam czy ta od płynu tez świeciła.

teraz przy włączeniu zapłonu (pierwsza pozycja) nie świeci ani zawiecho ani płyn...jak się da to chciałbym włączyć  opcomem tą opcje w zegarach aby się przekonać czy to czasem nie od tego.

a może jest jakiś test na kontrolke od płynu?

pozdrawiam

Chodzi Ci o kontrolkę płynu w układzie chłodzenia?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Nie trzeba. Opcomem daje radę.

Mówisz o zegarach czy CDC?

O zegarach, o wyłączeniu kontrolki IDS.

Z modułu cdc nie da się z tego co mi wiadomo, wyprogramować samego ids. Można usunąć cały moduł, ale wtedy nie ma sporta. Czyli to częściowe wyprogramowanie ids z auta polega na wyłączeniu kontrolki w zegarach.

tak. pytanie brzmi: czy ta kontrolka powinna się zaświecić i zgasnąć po przekręceniu kluczyka?

nie pamiętam czy świeciłą przed wywaleniem idsa...

Nie do końca... :P

Kontrolka "z chłodniczką" mówiąca o niskim poziomie płynu ( w układzie - chociaż konkretnie odnosi się do zbiorniczka, w którym jest pływak i czujnik) zapali się po uruchomieniu silnika i nie zgaśnie póki nie uzupełnisz poziomu.

Zresztą odepnij wtyczkę z czujnika i daj na zapłon a potem uruchom silnik, sam zobaczysz...

IDS z czujnikiem płynu to raczej niewiele ma wspólnego, chyba, że ktoś Ci coś tam w tych zegarach tak pomodził, że teraz ciężko dojść do ładu.

Możesz sobie zrobić test kontrolek opcomem, też warto bo czegoś więcej się dowiesz.

Czemu na to wcześniej nie wpadłem? ...jest mi wstyd :)

OK...działa

A co po takim teście można się dowiedzieć prócz tego, że są kontrolki ?

Otóż przede wszystkim tego czy mu ktoś tę kontrolkę "wyłączył" programowo właśnie na zegarach (chodzi o IDS a nie o poziom płynu).

Mam na myśli to, że odznaczenie opcji "występuje" spowoduje brak świecenia kontrolki ostrzegawczej, nie spowoduje usunięcia komunikatów błędów zapisanych w module czy sterowniku, bo nie likwiduje się tu przyczyny. Jeśli ktoś decyduje się na zmianę zawieszenia z IDSowego na zwykłe, można przeprogramować moduł tak, by wywalić sam IDS bez ingerencji w "sport" bo jazda na uszkodzonych amortyzatorach raczej nie ma sensu. Poza tym wiele było już wątków, opisywanych na forum, dotyczących usterek układu IDS. Często zdarzała się tutaj "kabloteka" czyli uszkodzenie wiązki albo zaśniedzenie  wtyków (pinów), i w wypadku tego typu usterki należy zacząć od sprawdzenia wiązki i wtyczek.

Jeśli się mylę to poprawcie ale wydaje mi się, że nie każdy "sport" miał IDS, a skoro tak to są to funkcje rozdzielne. Przedlift nie miał ani jednego ani drugiego jak pamiętam. Ja u siebie by mieć "sport" musiałem zmieniać moduł (poliftowy BCM), bo przedliftowe nie miały takiej opcji i nie można ich było "przeprogramować" ("sport" mam dołożony). Ta funkcja poprawia reakcję na pedał gazu i maleje siła wspomagania przez co samochód staje się bardziej "wyczuwalny". Dodatkowo usztywniało się zawieszenie ale w przypadku kiedy było zamontowane zawieszenie IDSowe.

Edytowano przez Piotreq

ehh 3h zabawy za mną, a kierunki dalej nie odbijają.

Z nowości przy próbie kalibracji czujnika skrętu, w ESP wywala U2143-71 Invalid Data from SAS (Steering Angle Sensor)

Co nie zmienia faktu, że kąt widać w Output tests i Measuring Blocks od CIM

Zakładając, że geometria jest ok i koła są na wprost podczas kalibracji, a  także jeśli obrót koła kierownicy od osi środka w lewo i prawo jest taki sam, to przy tym błędzie faktycznie może być uszkodzony czujnik kąta skrętu.

Witam kolegów

Szwagier kupił Signuma 2.0 Turbo 2006 rok i ma pewien problem. Mianowicie po włączeniu zapłonu świecą mu się biksenony. Przełącznik świateł jest na 0 a biksenony i tak świecą. Pytanko do Was czy da się OP-COM'em 08/2010 zaprogramować, aby po przekręceniu zapłonu biksenony nie świeciły?

Tak wejdz w uecu i wyłącz światła do jazdy dziennej

Czyli rozumiem, że mam się dostać do poniższego menu i w "światła do jazdy dziennej" wybrać opcję "Unieruchomiony" ?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Mnie się coś wydaje że chyba była opcja wyłączenia nie tylko opcomem, trzeba było kręcić wyłącznikiem świateł... Poszukaj, doczytaj bo te światła do do jazdzdy dziennej to nie głupia sprawa.

Kojarzę że trzeba było szybko światła włączyć i wyłączyć... Albo wyłączyć i włączyć... :mysli:coś takiego.... Poszukaj...

Dobre sobie🤣

Jest taka opcja, tylko w astrze.

Już zrobione. Crazy thx za podpowiedź :)

Czy ktoś może ma zainstalowanego opcoma na win10? Mam problem bo nie przechodzi testu interface. Sterowniki są zainstalowane, windows niby widzi urządzenie, w menedzerze  urządzenie działa poprawie ale testu nie chce przejść. Ktoś miał może podobny problem? 

Tak. Przy wersji Home nie mogłem tego przejść. I nawet cyfrowy podpis wyłączałem. Na wirtualu spróbuj. Poczytaj parę stron wcześniej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.