Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
pipinio17

dziwne dzwonienie w silniku

14 posts in this topic

Witam. Koledzy mam mały problem. Mianowicie od niedlugiego czasu jak odpale auto słychac dziwne brzeczenie pod maska z prawej strony( patrzac z miejsca kierowcy) silnika(silnik 2,0 DTI). Jak temp pojdzie gdzies do 80 stopni to juz tego nie slychac. Moze miał ktos to kiedys z was i wie co to moze byc i czy to groźne jest cos. Dzieki za pomoc i Pozdrawiam

0

Please login or register to see this quote.

po prawej stronie , czyli jak patrzysz od przodu pod maske to po lewej

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> znajduje sie dogrzewacz paliwa w dieslu...za turbiną, zamontowany na grodzi....w mojej czasem sie zawiesi...to tez słychać dziwne buczenie z niego... jak osiaga temp 80st to sie wyłącza..jeśli to jest to, to myśle że dopóki nie masz innych niepokojacych objawów nie ma się co martwić

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Posted (edited)

tak jak sie patrzy od przodu to po lewej ale na wysokosci kola gdzies kolego i to nie buczenie tylko takie dzwonienie jak by sie cos tem poluzowalo ale jest wszystko przykrecone. a takie bzuczenie to mam czasami po prawej stronie kolo akumulatora ale to po chwili ustaje

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by pipok_23
0

Po lewej czyli przy aku to brzęczy elektrozawór od sterowania EGRem - tak ma być. A po prawej jeśli dzwoni to może być za luźny łańcuch rozrządu! To trzeba sprawdzić koniecznie!

0

Jeśli na zimnym tylko słychać dzwonienie, a na rozgrzanym silniku już nie ma tego objawu to może popychacze hydrauliczne hałasują?

Sprawdź jaki masz poziom oleju i kiedy byla wymiana?

0

kolego a moge to sam jakos sprawdzic czy musze jechac do mechanika? to grubsza robota jakas jest?

0

Elektrozaworki moim zdaniem...

Dla pewności sprawdź pasek WPK, napinacz i alternator.

Onomatopeje (wyrazy dźwiękonaśladowcze) są w pisowni ciężkie do odzwierciedlenia więc... sami wiecie. Dla jednego brzęczy, dla drugiego dzwoni a trzeciemu jeszcze co innego...

0

kolego a moge to sam jakos sprawdzic czy musze jechac do mechanika? to grubsza robota jakas jest?

0

dzwoni tarczka sprzegla sprezarki klimatyzacji.wystarczy zwiekszyc luz miedzy tarczka a kolem pasowym napedzajacym sprezarke.

0

a jakas podpowiedz jak to zrobic

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">??

0

Posted (edited)

Najpierw musisz wiedzieć co "dzwoni" i to konkretnie, dopiero potem zacznij działać...

Może to, może tamto a może jeszcze co innego - nie tędy droga.

Musisz sprawdzić co to jest konkretnie...

Edited by Piotreq
0

jak kazdy napisal cos innego to sam nie wiem od czego zaczac hehe. moze mi cos poradzisz bo to Ty masz warsztat a nie ja hehehe

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Aby wyeliminować alternator i sprężarkę klimy możesz zdjąć pasek i odpalić silnik. Jak ucichnie to szukasz dzwonienia w alternatorze, sprężarce czy też w napinaczu bądź rolce zwrotnej.

Jeśli ustanie to ok, jeśli nie to odepnij te elektrozaworki aby mieć pewność. Wyskoczy błąd, który trzeba będzie skasować...

Powiem tak - jeśli to te elektrozaworki to ok, znaczy, że żyją...

0

Witam. Odświrzam temacik. Koledzy wymieniłem olej ,sprawdziłem alternator i dzwonienie nadal jest. Nie wiem jak mam odsunąć ta tarczke sprężarki klimatyzajcj moze ktos z Was juz to robił i by mi podpowiedział bede wdzieczny. pozdrawiam

0