Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest jokerauto3000

Jak znosi gaz na dłuższą metę c 3.2,jaki założyć?

Recommended Posts

U znajomego przy 2.5 w VB Zavoli Zeta S jest w sam raz, a tam jest tylko 170 koni i dużo mniej momentu niż u Ciebie. Natomiast Silvera mam u siebie i przy 115 koniach spadek rzędu 0,1 jest akceptowalny, a Ty masz prawie 2 razy więcej koni, zapotrzebowanie na paliwo dużo większe. Zrób oscylogram z jazdy, tam będzie wszystko podane jak na tacy, ile ciśnienie spada, czy nie zapętla itd. I sprawdzić czy jest zaznaczona opcja Wyłącz przy pierwszym. Jeżeli jest zaznaczona, to przy pierwszym spadku poniżej określonego ciśnienia przełączy na benzynę, jeśli nie zaznaczone, to będzie podpierało się benzyną i w efekcie nie będzie czuć spadku mocy, no ale będziemy jechać na gazie i benzynie.

Morfi_AG ja miałem taką chwilową zabawę po wymianie świec. Nagle samochód jeszcze u mechanika zaczął wariować i moment wypadanie zapłonów. Okazało się, że po zdjęciu kolektora do wymiany świec został przyciśnięty jeden wąż od wtrysku i nie podawał gazu. początkowo gazownik myślał że padł właśnie ten wtrysk i wymienił całą 3 szt - listwę na nową ale był w zasadzie podobnie. Pomogło zdjęcie kolektora poprawienie ułożenia węża i jak ręką odjął. Mam to na świeżo bo przed świętami to robiłem.

Please login or register to see this quote.

Wszystko zalezy jaki model Zavoli sa tylko do 250KM u mnie nie czuc zadnego spadku mocy na Silver bo obsluguje do 300KM czy benzyna czy gaz to to samo i wcale sie nie prze;lacza na benzyne i nie bierze mi gazu i benzyny jednoczesnie. Pamietaj wszystko zalezy od gazownika.

Edited by sudi

Te maks moce to tylko na papierze, Alaska też w papierach ma chyba że do 140KM, a samo AC zaleca do maks 90KM montować. Także, to trzeba brać z przymrużeniem oka. Gazownik za słabego reduktora nie przeskoczy, no chyba, że będzie sie podpierało beną. Tak jak pisałem, trzeba by było sprawdzić jak to wygląda pod programem, bo może faktycznie nie jest źle. I jeszcze dodam, że jak będzie się podpierać benzyną to tego nie będzie widać po kontrolkach w kabinie, jedynie z poziomu programu będzie można zauważyć, że pracują np 3 wtryski na gazie a 3 na benzynie.

zgłębiłem temat trochę bardziej, i Zeta S, od N różni się tylko dodatkową sprężyną i inną szerokością dziur w środku (o około 1 mm) = 250 KM tylko na papierze, a nie realnie. Reduktor do wywalenia.

Ciężko znaleźć zaufanego i dobrego gazownika...

No dokładnie jak piszesz. S od N różni się tym, że ciśnienie na S ustawisz ok 1,3 bara, na N ok 1,15 bara, ale do 3.2 to trzeba by było ze dwie N'ki raczej, jeden będzie miał ciężko.

To że Silver jest do 300KM to nie znaczy że tyle obsłuży, ja miałem Golda w pierwszej wersji i niby jest do 350KM to jakoś ciśnienie reduktora padało z 1.3 do 0,7 bara. Reduktor ma trzymać ciśnienie od tego jest, a nie pływać. Przy tym spalanie oscylowało w granicach 17-18 litrów/100km.

Początkowo sam miałem problemy z instalacją, przy konfiguracji komputer stag 300-6 premium, wtryski valtek 34, reduktor gold.

Pojawiały się błędy od sondy, od wyskakujących zapłonów na różnych cylindrach, co było winą kiepskich wtrysków które nie wyrabiały.

Aktualna moja konfiguracja LPG w Viki to:

Reduktor 2xAC R01 ciśnienie 1 bar, spadki do 0,98 przy pełnym bucie, wtryski HANA typ A zielone i spalanie na poziomie 13-14 litrów w mieszanym

Podstawą jest - podkreślam Bardzo Ogarnięty Gazownik który zna się na rzeczy, a których jednak jest mało. Ja znalazłem pomoc na forum LPG, jest też tam mój temat odnośnie mojego autka i jego problemów zaraz po założeniu gazu. Widzę, że jesteś ze śląskiego znajdź na tym forum użytkownika caniggia jest chyba z opola jak mi się dobrze kojarzy. Skontaktuj się z nim robił już signum i vectre z tym silnikiem. Albo użytkownik Damian też robił te silniki, dodatkowo bardzo estetycznie kładzie instalacje. Jak coś to służę pomocą.

Nie ma to nic wspólnego z gazem, silnik nie ma wyższej temperatury związku z pracą na gazie.

Chyba, że pracował na ubogiej mieszance.

nawet wtedy, rośnie wtedy temperatura w komorze spalania a nie całego silnika. Kolega po prostu miał pecha, coś sparciało coś puściło ale nie miało nic wspólnego z gazem. Poza tym układ samodiagnostyki wykryłby ubogi skład mieszanki wywalając checka.

Wszystkie trzy auta w gazie. Vb zrobione 250kkm obie Vc po 200kkm i nic się nie dzieje. Ale gazownik kumaty zakładał instalki.

W zasadzie to masz rację. Troche cofnąłem się do 2 generacji, gdzie Checka oszukiwało się przekaźnikiem, albo emulatorem lambda.

Całe szczęście czasy II generacji mijają bo to dopiero druciarnia była, sekwencja jest jednak bardziej cywilizowana i bardziej precyzyjna.

Mam Hanki (nie pamiętam jakie), + Lecho, byłem ostatnio na przeglądzie gwarancynjnym i gazownik nie miał za bardzo roboty. Sprawdził wszystkie dane z kompa wymienił filtr, znowu sprawdził i do domu

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">.

Edited by Damian44

odkopuję, coby napisać, co i jak z lpg.

Zmiana wtrysków, reduktora, nowe strojenie. Obecnie setup wygląda tak: Hana2000 niebieska, reduktor magic3. Wtryski zamontowane pod kolektorem - nie widać ich. Są montowane bez listwy. Przydałby się stag 300 plus, ponieważ obecny sterownik nie ma korekt po obrotach, które są bardzo przydatne przy tym silniku, szczególnie na wolnych obrotach.

Przejechane już 300 km, na razie nie jest źle. Badam obecnie spalanie, powinno wynieść około 12-13 litrów lpg.

Niestety, pali się cały czas

P0422 - Wydajność systemu katalitycznego poniżej wymaganej wartości (Bariera 1)

prawdopodobnie będzie wycinka kata i emulacja sond.

Podsumowując, da się, z sukcesem, zagazować auto. Tylko trzeba znaleźć kumatego gazownika, nie druciarza.

ja u siebie mam 2 x Zeta N i wtryski Hana(czerwone) oraz stag 300 plus. na gazie od początku roku 11tyś km i tylko wyrzuca mi korekcję paliwa rząd 1 i 2gi ale to chyba dlatego, że mam za długie węże od gazu bo wtryski są obok silnika. mam w planach przenieść je pod kolektor bo kluczyk mnie wkurza

albo wywalić sondy z ecu albo wstawić nowego kata, sonda prowadząca (za katem) spełnia bardzo ważną funkcję i koryguje wskazania sondy regulacyjnej gdy ta z czasem starzeje się.

Jako że przechodziłem ten temat ( wyskakujący błąd) muszę powiedzieć, że po ostatniej (jeszcze zimowej regulacji) przez mojego gaziarza - problem znikł. Wcześniej też wywalało mi czasem błąd kata i czasami sonda. teraz już nie pojawia się żaden błąd.

Mam: wtryskiwacze - magic jet,filtr - FL02 Czaja, reduktor - Scropion GT, sterownik - Stag 300 plus.\

Na gaziku już ponad 50.000 km i chodzi jak ta lala.

ja zamówiłem u mojego gaziarza niebieskie Hany i ma mi schować wtryski pod kolektor

Nowy kat, to kosmiczne pieniądze do V6:

kolektor (trzeba 2) Nazwa części: KOLEKTOR Cena netto*: 3 351,00 Cena brutto*: 4 121,73

a sam kat z rurą: Numer katalogowy: 5854217 Nazwa części: RURA Cena netto*: 3 507,00 Cena brutto*: 4 313,61

Korzystniej już kupić kolejne V6

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Czytając między wierszami, sądzisz, że sondy mogą być już wadliwe? Pracować pracują, jednak, gdy silnik potrzyma się dłużej na wolnych obrotach, zaczynają lekko dziwnie pracować, a raczej dość często korygować. Tak wygląda wzorcowy przebieg sondy:

Lambda_html_55d49ed6.jpg

u mnie natomiast, na samym dole, występują od czasu do czasu minimalne piki tak do 200mV, ale to tylko czasem.

a błąd od kata występuje oczywiście tylko na lpg. Z tym, że mam pytanie, co w opisie błędu oznacza "bariera 1"?

to nie "bariera 1" a bank 1 czyli strona silnika z 1 cyl

możesz kupic sam wkład za 300zł i z głowy, sondy trzeba sprawdzić gdyż mogą być już zużyte co jest normalnym zjawiskiem. Zwłaszcza sondy regulacyjne sa najbardziej narażone. Odnośnie błędu rozumiem, że masz zrobiony podział wtryskiwaczy na banki? Oczywiście sondy nie sprawdzisz miarodajnie miernikiem najlepiej użyć warsztatowego oscyloskopu, nawet poodgląd z softu gazowego nie jest zbyt wiarygodny. Ten błąd pojawia Ci się pewnie gdy trochę przyciśniej np na autostradzie, zgadza się? Jeśli tak trzeba zająć sie korektą mieszanki w górnych zakresach obrotów. Zalecam strojenie po korektach.

Edited by szabrownik szrotów

sondy podglądaliśmy via odb2 nie softem gazowym, tylko interfejsem.

A błąd wskakuje zwykle, gdy trochę pojeżdżę na gazie, a jeżdzę zwykle do 5-6 tyś obrotów - chyba po to się V6 kupuje

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jeśli możesz, to napisz na PW, gdzie taki wkład mogę dorwać.

Mam zwykłego staga 300-6 i chyba trzeba go będzie wymienić na plusa...

jest spora szansa, że trochę przelewa (od przybytku głowa nie boli ale dla katalizatora to zabójcze) i dlatego wywala ten błąd, trzeba by zrobić korektę po obrotach, najpierw jazda na benzynie i obserwacja korekt potem to samo na gazie i ustawianie korekt po obrotach tak aby korekta długoterminowa nie zmieniała się a krótkoterminowa oscylowała w podobnym zakresie. Wwkłady do katalizatora dostaniesz praktycznie u większości firm które zajmują się wydechami lub na allegro.

Edited by szabrownik szrotów

mała aktualizacja - po przejechaniu około 1 tyś km. skasowaniu błędów, błędy już się nie pokazują

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Na razie zostaję przy tym sterowniku, zobaczymy co będzie później.