Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Pepsi

P 0070

12 posts in this topic

Witam,

Posiadam VC z 2004 roku 2.0 DTI i mam problem z błędem P0070 czyli obwód czujnika temperatury otoczenia.

Czy ktoś może wie gdzie znajduje się ten czujnik?

Bo na wyświetlaczu kompa w środku temperatura jest ok. Więc podejrzewam, że musi być jakiś inny czujnik niż ten za zderzakiem.

Proszę o pomoc!

0

Jeden czujnik jest w zderzaku,drugi przy termostacie,a tak z innej beczki-jaką masz skrzynie biegów?

0

Skrzynia manualna.

Ewentualnie jakieś zdjęcie jak to wygląda czy gdzie dokładnie się znajduje?

0

Ja też nie wiem bo mam inny silnik ale być może ten temat Cię naprowadzi:

Please login or register to see this link.

0

Posted (edited)

Please login or register to see this quote.

Witaj. I rozwiązałeś problem błędu P0070.? Ja mam to samo . Po skasowaniu OP-COM-em (i TECH-em tez) i ponownym porannym odpaleniu - pojawia się z powrotem - i tak cały czas w koło. Jedyny objaw u mnie to wymienione poranne odpalanie na 5-6 obrotów wału przy dowolnej temp. zewnętrznej niższej niż +10 stopni. Innych negatywnych objawów nie stwierdziłem. Ręce już opadają.

Świeczki wymienione-podmienione były: przepływka (one do VC nie maja termistora)-przynajmniej u mnie i podmienionym, MAP-sensor też,przekaźniki chyba wszystkie w skrzynce obok akumulatora,czujnik temp.zewnętrznej a nawet wyświetlacz centralny GID - no i nie wiem o co dalej chodzi z tym błędem?????

Edited by nmjk123456
0

Ogólnie w tym temacie ustaliłem 3 czujniki:

-jeden to tak jak piszą pod zderzakiem wyświetlacz masz na konsoli środkowej i jak pokazuje się zamiast temperatury F(oczywiście uszkodzony).-

- podobno w przepływce znajduje się czujnik powietrza otoczenia.

- trzeci to czujnik ciśnienia doładowania podobno również posiada funkcję temperatury.

Osobiście posiadam przepływke i czujnik doładowania ale po skasowaniu jeszcze mi nie wyskoczył ten błąd.

Co do odpalania to u mnie akumulator poszedł zaraz po pojawieniu się błędu. I słyszałem taki mi, że GM skopał strasznie czasy grzania świec i podobno dlatego strasznie słabo pali. Ponadto w serwisie można poprosić o wgranie upgradu do kompa który likwiduje te problemy.

0

Cześć, czy ktoś zdiagnozował może problem, który jest przyczyną tego błędu?

0

u mnie wywalało ten błąd dość długo, wymieniłem ze trzy czujniki i na razie spokój

0

czy ten czujnik w przeplywce występuje osobno, czy razem z przeplywką?

jaki koszt?,gdzie kupowaleś?

napisz coś więcej, z góry dzięki

0

wymieniałem czujniki temperatury zewnętrznej te w zderzaku, ale wydaje mi się że to był bardziej problem ze stykami lub wiązką, chociaż wszystko wyglądało ok

0

Posted (edited)

Czujniki w zderzaku?, Przecież tam jest jeden czujnik, który odpowiada za temperaturę wyswietlaną na wyśiwtlaczu.

Chyba że się mylę.

Pytanie gdzie jest reszta?

Edited by Dominik1982
0

Błąd 0070 na 100% odnosi się do czujnika w zderzaku! Tak jak napisał zbigos74 po wymianie wróciło do normy z uwagą na możliwość występowania problemu we wiązce lub stykach.

Na początek wyciągnięcie i wsadzenie czujnika z powrotem i ogólny przegląd wiązki.

0