Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
waldek85

xenon

83 posts in this topic

Witam szukalem na forum ale nie znalazlem dokladnie tego co chce. od paru dni nie swieci mi jeden xenon. wymineilem zarnik ale dalej to samo jeden swiecie a drugi nie na chwile po wlaczeniu swiatel jakby zajarzyl ale nie wlacza sie co moze byc przyczyna?

0

sproboj zamienic zarniki miedzy lampami bo moze Ci przetwornica padla albo po prosty gdzies jest slaby styk i nie laczy.

0

raczej przetwornica jest tego przyczyną, pozdro.

0

zamienialem zarniki zawszejeden swieci a jeden tylko przez chwile zarzy. czyli przetwornica jaki jest jej koszt?

czy ew moze byc cos innego przyczyny zawsze tka jak mowie jeden zarnik swieci zalezy gdzie go przeloze lewo czy prawoo wtedy automatem ten drugi nie swieci tlyko chwilke przy wlaczeniu swiatel jarzy przez jakas sekunde. a zarnik mam drugi nowy i na starym tak smao sie dzieje jak na nowym

0

xenon oryginalny czy hidy?

0

kurcze nie nzam sie ale chyba nie oryginalny bo nie mam ani spryskiway ani nic

jjeszcze jedno ktora przetwornica mogla ppasc skoro jesli swieci mi np w lewej lamie to w prawej nie jelsi przeloze zarnik do prawej to z lewej nie swi3cie co jest przyczyna zarnik przetwornica?i co padlo i gdzie?

0

czy oryginal czy nie

kazda lampa ma swoja przetwornice

logiczne ze jak zarowka nie dziala w obu lampach po zmianie - to wina zarowki

a jak po zmianie nie swieci ta sama lampa - to przetwornica

tematow o HID i o oryginalnych xenonach jest od groma na forum

0

zgadza sie tylko dziwna sytuacja jedna zarowka zawsze swieci w obu lampach a druga ( nowa i stara) nie swieci. To wina zarowek mimo wszystko? czy tez przetwornica? podczas wlaczania swiatel slychac 1-sekundowe brzeczenie z lampy gdzie zarowka nie swieci? no wiec 2 zarowki sa złe czy przetwornica jesli tak to ktora? dwie zarowki przez 1 sekunde jarza i gasna.

0

Przetwornica........ i to ta która jest w nieświecącej lampie........ masz HIDY więc poszukaj forum pod względem HIDÓW a nie xenona......

0

no tak ale pytanie jesli przekladam jedna zarowke raz na lewo to swieci w lewej a jak przeloze na prawo to swieci na prawej, wtedy nie swieci druga strona wiec ktora przetwornica?

zastanawia mnie dlaczego jedna zarowka swieci na lewej i prawej stronie. jsli przetowrnica bylay padnieta to po jednej stronie by chyba nie swiecila?

0

rusz troche glowa

pierwsza opcja

nie pali sie zadna zarowka w danej w lampie

to wina przetwornicy a nie zarowki

druga opcja

po zmianie zarowki z lampy lewej do prawej albo odwrotnie

lampa dziala

wina zarowki a nie przetwornicy

kazda lampa ma swoja przetwornice

masz hidy czy xenony nie ma roznicy

obie wersje maja osobne

mozliwe ze obie zarowki masz zrypane i nowa i stara

albo zla kupiles

nei wiemy czy masz oryginalne xenony czy HIDy

wiec musisz poczytac na forum o obu

porownac

btw jaka zarowke kupiles ??

moze to nas naprowadzi

0

kupilem philipsa w sklepie za 110zl wszystkie oznaczenia sa tkaie same oprocz jednej cyfry pod nr 85122 w starej mam b715 a w tej nowej cos tam innego pozostale nr i oznaczenia sie zgadzaja. no i jedna stara dziala po obydwu stronach. czy pozostale dwie ( nowa i stara) moga byc zrypane i po wlaczeniu swiatel przez ok sekunde dzialaja jak stroboskopy. bo wg mnie jesli bylaby zrypana przetwornica po ktorejs ze stron to zarowka ta ktora dziala nie swiecila po tej stronie co jest zepsuta przetwornica.

0

zacznij chlopie myslec logicznie

nowa zarowka pali sie w lampie ktora nie robi problemow ??

jak tak to odpowiedz sobie sam gdzie moze byc problem

0

ale jedna zarowka dziala po jednej i po drugiej stronie. Jak to mozliwe ze jedna działa a dwie pozostale nie dzialaja po jednej ani po drugiej stronie zarowki wadliwe i to jedna nowa i stara i obie dzialaja przez chwile jak stroboskop.

0

czytasz co do ciebie pisze ??

zacznij troche glowkowac

skoro jedna zarowka dziala dobrze w obu lampach

to te dwie ktore mrugaja musza byc juz walniete

nie wiem co za zestaw masz

czy oryginal (watpie) czy hid

nie chce mi sie zgadywac

jak nie sa to oryginaly (czym sie roznia sam przeczytaj na forum-bo juz to opisywano)

to zamontuj zwykle zarowki i po klopocie

Hidy sa i tak nielegalne w Pl

wiec ryzykujesz utrate dowodu i mandat

nie wiem co robiles ze nowa padnieta i dziala jak stara

moze dotknales lapa

moze kupilesz uszkodzona

nas nie pytaj bo nie jestesmy w stanie odpowiedziec

0

w suie sam nie wiem co za zestaw zytma i czytam dla jednych hid i ksenon to to smao dla innych nie sam nie wiem jaka jest juz roznica. ale palnik moze pasc od dotykania palcami ? drugi dotykam normalnie ten co mi swieci w obu lampach i nic mu nie jest, moze nowy byl walniety od nowosci? i to pyttanie jeszcze jedno czy tak dzialajacy palnik ze przez sek zachowuje sie jak stroboskop to oznacza ze jest padniety?

jest jeszcze komunikat na wyswietlaczu ktory sie ma nnijak wg mnie do tego ze nie dziala mi jeden palnik "fahrlicht, rücklicht". czy jest mozliwe tez ze jak działa mi jednen palnik to drugi nei bedzie dzialal ze wzgledu na jakies obciazenia lub ze jedna przetwornica jest ok a druga nie ?

0

to nie to samo

fabryczny xenon to fabryczny na forum sa fotki jak wyglada oryginalna lampa z xenonem

a nie dokladany i zakupiony na allegro za 100 czy iles tam zlociszy

zarowek xenonowych ani halogenowych nie dotyka sie paluchami

dlaczego ??

wpisz w google i przeczytaj

o komunikatach tez jest temat na forum

sprawdz zarowki pozycyjne na poczatek

dojdz wreszcie jakie masz te lapmy

jak to hidy to je odlacz w cholere

i zamontuj zwykle zarowki

0

z tego co czytam jaka jest roznica miedzy tymi lampami to wynika ze mam ksenony. zarowki postojowe sprawdzone swieca ok. jedyna bolaczka jest to czy nowy palnik mogl sie tak szybko spalnic z czego jeden stary swieci caly czas i nawet po dotyku w palcach dalej swieci nic mu nie jest. czy po wlaczeniu swiatel jesli palnik dziala jak stroboskop przez ok sekunde oznacza ze jest padniety?

0

ile razy mam pisac to samo ??

zacznij wreszcie czytac ze zrozumieniem

0

a ja mam takie pytanie z innej beczki żeby nie zakładać nowego temat

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

czy do ori bosha, jak zamontuje przetwornicę z hid, to mogę wmontować żarówkę philipsa d2s ?

Czy to juz inne połączenie będzie z tą przetwornicą? Zakupiłem ori bosha, i koleś mi gratis dał zestaw hidów do tego, na jakimś dziwnym żarniku i bym z chęcia wymienił na oryginał philipsa, i sie zastanawiam czy podejdzie pod przetwornica czy lepiej kupić oryginalna oplowską.

0

no i wracam do mojej usterki poniewaz to raczej w 99% nie palnik jest przyczyna nie swiecenia poniewaz bylem dzisiaj w sklepie gdzie kupilem palnik philipsa sprawdzilismy dwa inne palniki philipsa i jedna osram i dalej nie swiecilo tzn chwilke dziala jak stroboskop o potem nie swieci ntaomiast osram tak jakby caly czas dzialal jak stroboskop ale tez nie chciala sie wlaczyc. wiec nie mozliwe zeby 3 palniki byly wadliwe takich firm. wiec co teraz przetwornica czy cos jeszcze innego moze byc przyczyna nie swiecenia? dziwi mie czemu jedna swieci po obu strochach a inne nie

0

A może kupujesz złe palniki??? nowe są identyczne z tym dizłającym po obu stronach??

jeżeli jeden palnik (napewno dobry) działa w obu lampach to nie ma bata przetwornice są sprawne.

nie wiem co jeszcez m,ożesz zrobić wklej zdjęcia ori palnika i tego co montujesz czy spisz wszysko co na nich napisane może to na coś naprowadzi czytających

0

tak jeden stary palnik jak pisalem wczesniej dziala po obu stronach tak wiec przetwornice nie moga byc padniete chyba ze sie myle?

kupilem ori philipsa palnik dziala jak druga stara tzn zamrugala kilka razy przez sekunde i sie wylaczyla calkiem. podjechalem do sklepu sprwdzic inne czy aby mi walnietej nie sprzedal i inne dwie ori philips dzialaja tak samo jak moja jedna stara ktora nie swieci. Potem gosc wzial jedna ori osrama i tez nie dzialala ( z tym ze ta z osrama mrugala caly czas ale sie nie zaswiecila tak jak powinna) tak wiec raczej chyba czy ori palniki ze sklepu nie mogy byc walniete chyba ze mogly? a oznaczenia na palniku mam tkaie: Hg -d2s-dot-35w-85122-b715. z tym ze na tej nowej zamiast nr tego ostatniego b715 jest jakis inny ale czy on ma az takie znacczenie?

0

palnik ma byc d2s

taki jest montowany w VB

co to za sklep i jaka cena tych zarnikow ??

czesto trafiaja sie podroby

wlasnie to jest dziwne ze jedna stara zarowka dziala bez problemu w obu lampach

a nowe juz nie

wkladales nowa do tej sprawnej lampy ??

0

tak te nowe wkladalem do sprawnej lampy zreszta wydaje mi sie ze obie sa sprawne bo jedna zarowka ta stara swieci w obu lampach. a te nowe ktore sprawdzalem no sa ori skoro pisze na nich philips lub osram germany. a zarowka kosztowala 110 zl i byla to oczywisccie d2s. a sklep z czesciami do samochodow. wykluczam wadliwosc starterow stykow bezpiecznikow ze wzgledu na to ze ta jedna zarowka dziala bez zarzutow po obu stronach takze nie wiem co jeszcze...?

0