Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Montaż fabrycznej nawigacji

Mitko
 Share

Recommended Posts

Na dniach stanę się posiadaczem VC po raz drugi. Ma ona jednak CD 40 Opera i monitor kolor szeroki. Czy ktoś zamieniał już fabryczne radio na odbiornik CD70/DVD90? Może podzieliłby się uwagami. Czy gdy nie ma fabrycznej nawigacji to jest w aucie jakaś antena do GPS gdyby wstawiać odbiornik z navi?

Na dniach stanę się posiadaczem VC po raz drugi. Ma ona jednak CD 40 Opera i monitor kolor szeroki. Czy ktoś zamieniał już fabryczne radio na odbiornik CD70/DVD90? Może podzieliłby się uwagami. Czy gdy nie ma fabrycznej nawigacji to jest w aucie jakaś antena do GPS gdyby wstawiać odbiornik z navi?

<<TU BYŁ LINK NIEZGODNY Z REGULAMINEM>>

antene GPS kup na allegro z koncówka typu FAKRA

Przestudiowałem trochę temat i wychodzi na to, że trzeba by na dachu wymienić antenę i pociagnąć kabel antenowy gps do navi. Wiąże się to z rozbieraniem podsufitki i słupków. Trochę dużo roboty i można coś poniszczyć jak znam życie. Ale czy nie może być antena (odpowiednia) na desce rozdzielczej? Czy ktoś takie rozwiazanie zastosował i jak z obiorem? Którędy puścić kabel antenowy z deski rozdzielczej do radia żeby się nie plątał na wierzchu?

Potrzebujesz zwyklej anteny GPS z koncowka FAKRA.

Swoja antene schowałem pod kratka w podszybiu, chyba, ze masz glosnik tam zamontowany?

Działa dobrze, zadnych kabli na wierzchu, prosto i bez kłopotów mozna podłaczyc do radia.

Ok. dzięki o taką właśnie opinę mi chodziło.

A jeszcze jedno, czy mógłbyś podać parę szczegółów odnośnie montażu - jak wejść pod kratkę, jaką antenę zastosowałeś bo widzę na allegro, że najczęściej sprzedawane są anteny zewnętrzne w kształcie małego pudełeczka, czy taka się nada i czy skracałeś kabel czy nie?

Witam.

Jesli nie posiadasz czujnika nasłonecznienia lub głosnika w tym miejscu sama kratke podniesc mozesz kciukiem. Montaz jest dziecinnie prosty, Wyciagnij radio, odkrec tez nawiewy z wyswietlaczem (nie odpinaj kabli od LCD) abys mial miejsce i widocznosc do poprowadzenia kabla od anteny z podszybia.

Kształt anteny nie ma znaczenia, jak i długosc kabla

Powodzenia.

Edited by Lewonek

Ja także zakładałem nawigacje we własnym zakresie, antene gps zamontowałem kolo lusterka tam gdzie jest czujnik deszczu, pamietaj o tym zeby kupic wylogwoane radio !

• 3 months later...

Panowie wiem, że odgrzeje kotleta, ale mam pytanie. Jeżeli obecnie posiadam radio CD 30mp3 + kierownicę multi + wyświetlacz GID i chce to wszystko przerobić na navi 70 lub 90 + wyświetlacz CID to wystarczy jak kupię np. coś takiego: http://moto.allegro....1973928003.html + antena GPS z wtyczką FAKRA?? Jeśli to wystarczy to, czy potrzebne jest jakieś konfigurowanie sprzętu przez op-com'a?? Che osiągnąć taki efekt jak w seryjnie montowanych navi (tzn. wszystko ma działać łącznie z kierownicą multi oraz BC)

PS. a tak na marginiesie to widziałem na forum jakiś opis z wstawieniem navi + kolorowy wyświetlacz ale coś go znaleźć nie mogę :help:

Edited by Lukasz_mk2

Trzeba to zalogować do auta ale jeżeli nie masz rolek w kierownicy to to nie będzie działać a żeby mieć rolki w kierownicy to jest inny CIM :D A antenkę to dokupujesz oryginał montowany na dachu. Ten zestaw jest drogi 1550zł bez anteny ale za to z carpassem to nie jest ani drogo ani tanio, tak powyżej średniej.

czyli generalnie chodzi o kod do radia, tak?? i co z moimi rolkami na kierownicy będą działać??

kierownice mam taką jak na fotce (zdjęcie zapożyczone z allegro)

b6k0gbagmzoxrzlmvh4n.jpg

a BC mam taki (zdjęcie zapożyczone):

31032010001.jpg

Edited by Lukasz_mk2

• 1 year later...

Witam. mam pytanko odnosnie navi do vectry z 2008r. ma tam wyswitlacz kolorowy z radiem cd 30 mp3 cos takego i chcial bym tam wstawic np cd70 navi i niewiem czy tam te cale kostki do podlanczania pasuja czy trzeba by cos przerabiac dodam ze to moja pierwsza viki i nie znam tematu prosze o pomoc pozdro:P

a jakie bys proponowal cd70 czy jakies inne bo pisza ze te sa okej ja duzo nie jezdze ale czasem mam gdzies wypady wiec przydalo by sie miec dobra navi :P

Napisz do kolegi Wlodarski1 lub Buluś lub Rafalg mają takie radyjka. Jak nie chcesz wymieniać oryginalnej anteny to masz taką http://allegro.pl/antena-gps-fakra-audi-vw-opel-mfd-cd70-rns-aps-i3009766403.html daje radę :luz: Pamiętaj że radyjko ma być wylogowane. Później musisz je zalogować i ustawić pod swoje autko.

a jak to z ta antena jest bo sama antena ma wtyczke z tego co widzialem ale ona pasuje do tego kabla od zwyklej czy cza by wszystko ciagnac od podstaw? z gory dzieki za info:P

Oryginalna antena z navi ma dwie wtyczki, jedna do radia druga do navi. Jak chcesz oryginał musisz kupić antenę i ciągnąć kable przez całe auto. Robiłem to u siebie. Trochę zabawy ale daje radę.

• 2 weeks later...

nie trzeba logowac cida do cd70? ja mialem komplet musialem dokupic kabel rgb i antene z wyjsciem fakra :) aha kostki sa takie same

Edited by zabsonek22

jeśli masz komplet tzn wyświetlacz i radio z jednego auta to nic nie trzeba logować (oczywiście o ile wcześniej działało na starym aucie)

• darioG73 changed the title to Montaż fabrycznej nawigacji